Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
FAQ
Problemy Logowania i Rejestracji
Dlaczego nie mogę się zalogować?
Dlaczego w ogóle muszę się rejestrować?
Dlaczego wci±ż jestem wylogowywany?
Jak mogę zapobiec wy¶wietlaniu mojej ksywki na li¶cie obecnych użytkowników?
Zarejestrowałem się ale nie mogę się zalogować!
Rejestrowałem się kiedy¶ ale nie mogę się już logować!
Zgubiłem moje hasło!

Preferencje i Ustawienia Użytkowników
Jak mogę zmienić swoje ustawienia?
Czasy nie s± wła¶ciwe!
Zmieniłem strefę czasow± ale czasy s± nadal nieprawidłowe!
Mojego języka nie ma na li¶cie!
Jak mogę wy¶wietlić obrazek pod moj± ksywk±?
Jak mogę zmienić swoj± rangę?
Kiedy klikam odno¶nik email, forum wymaga logowania

Problemy z Pisaniem
Jak mogę napisać temat na forum?
Jak mogę zmienić lub usun±ć post?
Jak mogę dodać podpis do mojego postu?
Jak mogę utworzyć ankietę?
Jak mogę zmienić lub usun±ć ankietę?
Dlaczego nie mam dostępu do forum?
Dlaczego nie mogę głosować w ankietach?

Formatowanie i Typy Tematów
Czym jest BBCode?
Czy mogę używać HTML?
Czym s± U¶mieszki?
Czy mogę dodawać Obrazki?
Czym s± Ogłoszenia?
Czym s± Tematy Przyklejone?
Czym s± Tematy Zablokowane?

Poziomy Użytkowników i Grupy
Kim s± Administratorzy?
Kim s± Moderatorzy?
Czym s± Grupy Użytkowników?
Jak mogę doł±czyć do Grupy?
Jak mogę zostać Moderatorem Grupy?

Prywatne Wiadomo¶ci
Nie mogę wysyłać prywatnych wiadomo¶ci!
Wci±ż dostaję niechciane prywatne wiadomo¶ci!
Dostałem spam lub obraĽliwy email od kogo¶ z tego forum!

Sprawy phpBB 2
Kto napisał ten skrypt?
Dlaczego funkcja X nie jest dostępna?
Z kim mam się skontaktować w sprawach nadużyć i prawnych dotycz±cych tego forum?

Punkty pomógł/pomogła
Czym s± punkty pomógł/pomogła?
Kto może dawać punkty pomógł/pomogła?
Dlaczego na niektórych forach pod moim avatarem nie s± wy¶wietlane punkty pomógł/pomogła?
Jak mogę sprawdzić liczbę i inne informacje zwi±zane z punktami, które posiadam ja i inni użytkownicy?
W jaki sposób mogę dać użytkownikowi punkt pomógł/pomogła?
Ile mogę wystawić punktów w jednym temacie?

Ostrzeżenia - system kar dla użytkowników
Czym s± ostrzeżenia?
Kto może dawać i usuwać ostrzeżenia?
Co oznaczaj± warto¶ci ostrzeżeń (np. 1/3/6)?
Jak sprawdzić kto i dlaczego dał mi ostrzeżenie?
Czy jest możliwo¶ć reklamacji?

Zaczniki
W jaki sposb mog doda zaczniki?
W jaki sposb mog doda zacznik po napisaniu postu?
W jaki sposb skasowa zacznik?
W jaki sposb mog zaktualizowa komentarz?
Dlaczego mj zacznik nie jest widoczny w pocie?
Dlaczego nie mog dodawa zacznikw?
Mam odpowiednie uprawnienia a mimo to nie mog doda zacznika.
Dlaczego nie mog skasowa zacznikw?
Dlaczego nie mog ciga/oglada zacznikw?
Co powinienem zrobi jeli znajd nielegalny zacznik?

 

Problemy Logowania i Rejestracji
Dlaczego nie mogę się zalogować?
A zarejestrowałe¶ się? Naprawdę musisz się zarejestrować aby móc się logować. A może zostałe¶ wyrzucony z forum (je¶li tak się stało zobaczysz odpowiedni± informację)? W takim wypadku skontaktuj się z webmasterem lub administratorem forum aby poznać powód tego. Jeżeli zarejestrowałe¶ się, nie zostałe¶ wyrzucony a i tak nie możesz się logować sprawdĽ ponownie swój login i hasło. Zazwyczaj to wła¶nie błędny login lub hasło s± problemem, ale je¶li tak nie jest skontaktuj się z administratorem forum, gdyż problem może leżeć po stronie błędnej konfiguracji skryptu.
Powrót do góry
Dlaczego w ogóle muszę się rejestrować?
Być może nie musisz, zależy to od administratora forum czy musisz się rejestrować by móc się wypowiedzieć. Jednakże rejestracja da ci dostęp do dodatkowych funkcji niedostępnych dla go¶ci, takich jak własny avatar, prywatne wiadomo¶ci, wysyłanie emaili, subskrypcja grup użytkowników itd. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i naprawdę zalecamy jej dokonanie.
Powrót do góry
Dlaczego wci±ż jestem wylogowywany?
Jeżeli nie zaznaczysz opcji Loguj mnie automatycznie podczas logowania na forum będziesz zawsze wylogowywany po pewnym czasie. To zapobiega wykorzystaniu twojego konta przez kogokolwiek innego. Aby pozostawać zalogowanym zaznacz powyższ± opcję. Nie jest to zalecane, gdy korzystasz z publicznego komputera, np. w bibliotece, kawiarni internetowej czy na uczelni.
Powrót do góry
Jak mogę zapobiec wy¶wietlaniu mojej ksywki na li¶cie obecnych użytkowników?
W swoim profilu znajdziesz opcję Ukryj moj± obecno¶ć na forum. Jeżeli j± wł±czysz będziesz widoczny na li¶cie tylko dla administratorów oraz dla siebie. Będziesz liczony jako użytkownik ukryty.
Powrót do góry
Zarejestrowałem się ale nie mogę się zalogować!
Na pocz±tek sprawdĽ czy wpisujesz poprawny login i hasło. Jeżeli te s± w porz±dku to problemem może być jedna z dwóch rzeczy. Jeżeli wł±czone s± funkcje COPPA i klikn±łe¶ odno¶nik Mam mniej niż 13 lat podczas rejestracji musisz post±pić zgodnie z otrzymanymi instrukcjami. Jeżeli tak nie jest to może twoje konto wymaga aktywacji? Niektóre fora wymagaj± aktywacji wszystkich nowych kont, albo przez samych użytkowników, albo przez administratora, zanim można się na nie logować. Po rejestracji powiniene¶ otrzymać wiadomo¶ć czy wymagana jest aktywacja. Jeżeli otrzymałe¶ email postępuj zgodnie z instrukcjami w nim zawartymi, a je¶li nie otrzymałe¶ email'a, to czy jeste¶ pewien, że podałe¶ wła¶ciwy adres? Jednym z powodów wykorzystania aktywacji jest redukcja dostępu do forum osób nieporz±danych, które zechc± je spamować lub obrażać użytkowników. Jeżeli jeste¶ pewien, że podałe¶ wła¶ciwy email spróbuj skontaktować się z administratorem forum.
Powrót do góry
Rejestrowałem się kiedy¶ ale nie mogę się już logować!
Najbardziej prawdopodobne powody takiego stanu to: wpisałe¶ niewła¶ciwy login i hasło (poszukaj email'a, który dostałe¶ po rejestracji) lub administrator usun±ł twoje konto z jakiego¶ powodu. Być może stało się tak, ponieważ nic nie napisałe¶? Często administratorzy usuwaj± użytkowników, którzy w ogóle nic nie napisali aby zmniejszyć rozmiar bazy danych. Spróbuj zarejestrować się ponownie i b±dĽ aktywny w dyskusjach.
Powrót do góry
Zgubiłem moje hasło!
Nie panikuj! Twoje hasło co prawda nie może zostać odzyskane, ale można je wyczy¶cić. Aby to zrobić przejdĽ na stronę logowania i kliknij Zapomniałem hasła, oraz postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami a szybko wrócisz na forum
Powrót do góry

Preferencje i Ustawienia Użytkowników
Jak mogę zmienić swoje ustawienia?
Wszystkie twoje ustawienia (je¶li jeste¶ zarejestrowany) s± przechowywane w bazie danych. Aby je zmienić kliknij w odno¶nik Profil (najczę¶ciej znajduje się na górze strony, chociaż nie zawsze). To pozwoli ci zmienić wszystkie ustawienia.
Powrót do góry
Czasy nie s± wła¶ciwe!
Podane czasy s± prawie na pewno wła¶ciwe, ale być może widzisz czasy ze strefy czasowej innej niż twoja. Jeżeli tak jest, to powiniene¶ zmienić ustawienia twojego profilu, wybieraj±c strefę czasow± odpowiedni± dla twojego obszaru. Pamiętaj, że zmiana strefy czasowej, jak większo¶ć ustawień, może być dokonana jedynie przez użytkowników zarejestrowanych. Je¶li więc jeszcze się nie zarejestrowałe¶, teraz jest dobry moment, żeby to zrobić.
Powrót do góry
Zmieniłem strefę czasow± ale czasy s± nadal nieprawidłowe!
Jeżeli jeste¶ pewien, że ustawienia twojej strefy czasowej s± poprawne problemem może być czas letni. Forum nie jest zaprojektowane do osbługi zmian między czasem zimowym i letnim, więc w okresie obowi±zywania czasu letniego podane czasy mog± różnić się o godzinę od prawdziwych.
Powrót do góry
Mojego języka nie ma na li¶cie!
Najbardziej prawdopodobne powody to albo ponieważ administrator nie zainstalował twojego języka albo program nie został jeszcze przetłumaczony na twój język. Spróbuj spytać się administratora forum, czy może zainstalować odpowiedni język, a je¶li tłumaczenie nie istnieje możesz sam je zrobić. Więcej informacji znajdziesz na stronie Grupy phpBB (odno¶nik znajdziesz na dole strony).
Powrót do góry
Jak mogę wy¶wietlić obrazek pod moj± ksywk±?
Pod twoj± nazw± użytkownika przy czytaniu postów mog± być dwa obrazki. Pierwszy jest zwi±zany z twoj± rang±, zwykle ma formę gwiazdek lub innych znaczków pokazuj±cych jak dużo napisałe¶ postów lub jaki masz na nich status. Pod nim może znajdować się większy obrazek nazywany Avatarem, który z reguły dla każdego jest inny. To od administratora zależy czy zechce udostępnić funkcje Avatartów i w jaki sposób je udostępni. Jeżeli nie możesz z nich korzystać, to taka jest decyzja administratora i do niego możesz kierować pytania o jej powód (na pewno jest dobry!)
Powrót do góry
Jak mogę zmienić swoj± rangę?
Przeważnie nie możesz zmienić nazwy swojej rangi (pojawiaj± się one pod nazw± użytkownika przy przegl±daniu tematu, oraz w twoim profilu, zależnie od szablonu). Większo¶ć for używa rang aby zaznaczyć liczbę postów, które napisałe¶, i aby wyróżnić konkretne osoby, np. moderatorzy czy administratorzy mog± mieć specjaln± rangę. Prosimy nie pisać specjalnie postów tylko po to, aby otrzymać wyższ± rangę. W takim wypadku moderator lub administrator po prostu ręcznie j± zmniejszy.
Powrót do góry
Kiedy klikam odno¶nik email, forum wymaga logowania
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mog± wysyłać email przez wbudowany w forum system (jeżeli admin go wł±czył). Jest tak aby zapobiec niewła¶ciwemu wykorzystaniu adresów na forum przez anonimowych użytkowników.
Powrót do góry

Problemy z Pisaniem
Jak mogę napisać temat na forum?
To proste, kliknij w odpowiedni temat na jedym z for lub tematów. Możliwe, że będziesz musiał się zarejestrować zanim będziesz mógł co¶ napisać; twoje uprawnienia s± wypisane na dole stron for i tematów (lista Możesz pisać nowe tematy, Możesz głosować w ankietach, itp.)
Powrót do góry
Jak mogę zmienić lub usun±ć post?
Jeżeli nie jeste¶ administratorem lub moderatorem forum możesz jedynie zmieniać lub usuwać własne posty. Aby zmienić post (czasem jest to możliwe jedynie przez jaki¶ czas po jego napisaniu) kliknij w przycisk zmień przy danym po¶cie. Jeżeli kto¶ już na niego odpowiedział po edycji pod postem pojawi się tekst drobnymi literami informuj±cy, ile razy dany post zmieniano. Nie zostanie on dodany je¶li kto¶ już odpowiedział na post, lub je¶li został on zmieniony przez administratorów lub moderatorów (powinni oni powiadomić co zmienili i dlaczego). Pamiętaj, że zwykli użytkownicy nie mog± usun±ć postu, na który kto¶ już odpowiedział.
Powrót do góry
Jak mogę dodać podpis do mojego postu?
Aby dodać podpis do wiadomo¶ci musisz najpierw go stworzyć w swoim profilu. Kiedy już to zrobisz możesz zaznaczyć pole Dodaj podpis przy formularzu wysyłania postu, aby dodać podpis. Możesz także domy¶lnie dodawać podpis do wszystkich swoich postów zaznaczaj±c odpowiedni± opcję w swoim profilu (przy czym każdorazowo pisz±c post możesz zadecydować o nie dodawaniu do niego podpisu, przez odznaczenie pola w formularzu wysyłania)
Powrót do góry
Jak mogę utworzyć ankietę?
Tworzenie ankiet jest proste, kiedy piszesz nowy temat (lub zmieniasz pierwszy post w temacie, je¶li masz do tego uprawnienia) powiniene¶ zobaczyć formularz Dodaj Ankietę pod głównym polem wiadomo¶ci (jeżeli nie widzisz go, to prawdopodobnie nie masz uprawnień do tworzenia ankiet). Musisz wpisać tytuł ankiety i podać przynajmniej dwie opcje (kolejne opcje możesz dodawać przyciskiem Dodaj opcję). Możesz także wyznaczyć limit czasowy dla ankiety, ustaw 0 dla niekończ±cej się. Liczba możliwych do ustawienia opcji jest okre¶lana przez administratora.
Powrót do góry
Jak mogę zmienić lub usun±ć ankietę?
Podobnie jak z postami, ankiety mog± być zmieniane jedynie przez ich twórców, moderatorów lub administratorów. Aby zmienić ankietę musisz zmienić pierwszy post w danym temacie (z którym zawsze zwi±zana jest ankieta). Jeżeli nikt jeszcze nie głosował użytkownicy mog± usun±ć ankietę lub zmieniać któr±kolwiek z opcji, jednakże je¶li zostały już oddane głosy tylko moderatorzy i administratorzy mog± ankietę zmienić lub usun±ć. Jest to ustawione w ten sposób aby zapobiec fałszowaniu ankiet przez zmianę opcji w połowie głosowania.
Powrót do góry
Dlaczego nie mam dostępu do forum?
Nietóre fora mog± być przeznaczone dla konkretnych użytkowników lub grup. Aby przegl±dać, czytać, pisać itp. może być potrzebna specjalna autoryzacja. Dostępu do nich mog± udzielić jedynie moderatorzy forum oraz administratorzy i z nimi powiniene¶ się skontaktować.
Powrót do góry
Dlaczego nie mogę głosować w ankietach?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mog± głosować w ankietach (aby zapobiec fałszowaniu wyników). Jeżeli zarejestrowałe¶ się i nadal nie możesz głosować, prawdopodobnie nie masz odpowiednich uprawnień.
Powrót do góry

Formatowanie i Typy Tematów
Czym jest BBCode?
BBCode jest specjaln± implementacj± HTML'a, a możliwo¶ć jego używania jest uzależniona od ustawień dokonanych przez administratora (możesz także wył±czać go dla każdego postu osobno w formularzu wysyłania). Sam BBCode jest podobny stylowo do HTML'a, znaczniki s± zawarte w nawiasach kwadratowych [ i ] a nie < i > oraz oferuje większ± kontrolę nad tym co i jak będzie wy¶wietlane. Więcej informacji o BBCode znajdziesz w przewodniku, do którego dostaniesz się ze strony wysyłania postu.
Powrót do góry
Czy mogę używać HTML?
Zależy to od decyzji administratora, który ma pełn± kontrolę nad możliwo¶ci± używania HTML'a. Jeżeli możesz go używać, prawdopodobnie tylko niektóre znaczniki będ± działały. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, aby zapobiec wstawianiu przez ludzi kodu, który zepsuje wygl±d strony czy sprawi inne kłopoty. Jeżeli HTML jest wł±czony, możesz wył±czyć go dla każdego postu wybieraj±c odpowiedni± opcję w formularzu wysłania postu.
Powrót do góry
Czym s± U¶mieszki?
U¶mieszki, albo Ikony Emocji s± małymi grafikami, które mog± być używane do wyrażenia jakiego¶ uczucia przez wstawienie krótkiego kodu, np. :) oznacza szczę¶cie, :( oznacza smutek. Pełna lista ikon jest dostępna z formularza wysyłania postu. Spróbuj jednak nie nadużywać tych ikon, ponieważ mog± spowodować nieczytelno¶ć postu i moderator może zdecydować o usunięciu ich lub całego postu.
Powrót do góry
Czy mogę dodawać Obrazki?
Jak najbardziej możesz wstawiać obrazki do swoich postów. Jednakże obecnie nie istnieje możliwo¶ć przesyłania obrazków bezpo¶rednio na forum. Musisz więc wstawiać obrazki, które znajduj± się na innym, ogólnodostępnym serwerze, np. http://www.moj-serwer.pl/moj-obraz.gif. Nie możesz wstawiać obrazków znajduj±cych się na twoim komputerze (chyba że jest on publicznie dostępnym serwerem) ani obrazków przechowywanych na stronach wymagaj±cych autoryzacji, np. skrzynki pocztowe, strony chronione hasłem itp. Aby wstawić obrazek użyj znacznika BBCode [img] lub odpowiedniego znacznika HTML (je¶li jest to dozwolone).
Powrót do góry
Czym s± Ogłoszenia?
Ogłoszenia często zawieraj± istotne informacje i powiniene¶ czytać je gdy tylko się pojawi±. Ogłoszenia pojawiaj± się na górze każdej strony na forum, w którym zostały napisane. To czy możesz wysyłać ogłoszenia zależy od tego, jakich wymaga to uprawnień dostępu, ustawianych przez administratora.
Powrót do góry
Czym s± Tematy Przyklejone?
Tematy Przyklejone pojawiaj± się pod ogłoszeniami w przegl±dzie for i tylko na pierwszej jego stronie. Najczę¶ciej s± dosyć ważne, więc w miarę możliwo¶ci powiniene¶ je czytać. Podobnie jak z ogłoszeniami, administrator decyduje jakie uprawnienia s± konieczne do pisania tematów przyklejonych na każdym forum.
Powrót do góry
Czym s± Tematy Zablokowane?
Zablokowane Tematy s± ustawiane w ten sposób przez moderatora lub administratora. Nie możesz pisać w nich dalszych odpowiedzi oraz każda zawarta w nich ankieta jest automatycznie kończona. Powodów dla zamknięcia tematu może być bardzo wiele.
Powrót do góry

Poziomy Użytkowników i Grupy
Kim s± Administratorzy?
Administratorzy s± ludĽmi, którym przydzielono najwyższy poziom kontroli nad całym forum. Mog± oni kontrolować wszystkie aspekty działania forum, wł±cznie z ustawianiem uprawnień dostępu, usuwaniem użytkowników, tworzeniem grup, okre¶laniem moderatorów itp. Maj± także pełne możliwo¶ci moderacji na forach.
Powrót do góry
Kim s± Moderatorzy?
Moderatorzy s± osobami (albo grupami osób), których zadaniem jest dogl±danie forum od czasu do czasu. Maj± możliwo¶ć zmieniania tre¶ci lub usuwania postów oraz blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderuj±. Generalnie czuwaj± aby ludzie nie schodzili z tematu w dyskusjach oraz nie publikowali nieodpowiednich materiałow.
Powrót do góry
Czym s± Grupy Użytkowników?
Grupy Użytkowników s± sposobem, w jaki administratorzy mog± grupować użytkowników. Każdy użytkownik może należeć do wielu grup (co przeważnie nie jest możliwe w innych forach) i każda grupa może mieć własne prawa dostępu. Dzięku temu administratorzy mog± łatwo ustawić wielu użytkowników jako moderatorów lub dać im dostęp do prywatnego forum itp.
Powrót do góry
Jak mogę doł±czyć do Grupy?
Aby doł±czyć do grupy użytkowników kliknij w odno¶nik grup użytkowników na górze strony (zależnie od szablonu), gdzie możesz przegl±dać wszystkie grupy. Nie wszystkie s± dostępne dla każdego, niektóre mog± być zamknięte a inne mog± mieć nawet ukryte członkowstwo. Jeżeli grupa jest otwarta możesz poprosić o członkowstwo klikaj±c w odpowiedni przycisk. Twoja pro¶ba musi zostać zaakceptowana przez moderatora grupy, przy czym może on spytać o powód twojej decyzji. Prosimy nie nagabywać moderatora w przypadku negatywnej decyzji, ma swoje powody.
Powrót do góry
Jak mogę zostać Moderatorem Grupy?
Grupy użytkowników s± tworzone przez administratora forum i to on wyznacza moderatora. Jeżeli jeste¶ zainteresowany stworzeniem nowej grupy powiniene¶ w pierwszej kolejno¶ci z nim się skontaktować, na przykład przez prywatn± wiadomo¶ć.
Powrót do góry

Prywatne Wiadomo¶ci
Nie mogę wysyłać prywatnych wiadomo¶ci!
Mog± być tego trzy powody; nie jeste¶ zarejestrowany lub i/lub zalogowany, administrator wył±czył prywatne wiadomo¶ci dla całego forum lub wył±czył możliwo¶ć ich wysyłania dla ciebie. W ostatnim przypadku powiniene¶ skontaktować się z administratorem i spytać o powód jego decyzji.
Powrót do góry
Wci±ż dostaję niechciane prywatne wiadomo¶ci!
W przyszło¶ci planowane jest dodanie listy ignorowanych użytkowników dla systemu prywatnych wiadomo¶ci. Obecnie jednak je¶li dostajesz niechciane wiadomo¶ci od kogo¶ poinformuj o tym administratora, może on wył±czyć możliwo¶ć wysyłania wiadomo¶ci dla danego użytkownika.
Powrót do góry
Dostałem spam lub obraĽliwy email od kogo¶ z tego forum!
Przykro nam z tego powodu. System wysyłania email'i tego forum zawiera funkcje umożliwiaj±ce odnalezienie użytkowników, którzy pisz± takie listy. Prze¶lij administratorowi forum pełn± kopię listu, który otrzymałe¶. Ważne jest by zawierała wszystkie nagłówki (w których zawarte s± informacje o nadawcy). Wtedy może on odpowiednio zadziałać.
Powrót do góry

Sprawy phpBB 2
Kto napisał ten skrypt?
Ten program (w podstawowej formie) został stworzony, opublikowany i jest własno¶ci± Grupy phpBB. Rozszerzone możliwo¶ci działania wykonał Przemo Jest udostępniany na zasadach licencji GNU General Public Licence i może być dowolnie dystrybuowany. Więcej szczegółów pod odno¶nikiem.
Powrót do góry
Dlaczego funkcja X nie jest dostępna?
To oprogramowanie jest dziełem i własno¶ci± Grupy phpBB. Jeżeli s±dzisz, że jaka¶ funkcja powinna zostać do niego dodana odwiedĽ stronę phpbb.com i zobacz co w tej sprawie ma do powiedzenia Grupa phpBB. Prosimy nie pisać pró¶b o nowe funkcje na forum z phpbb.com. Grupa wykorzystuje system SourceForge do zarz±dzania tymi pro¶bami. Poszukaj na forum opinii Grupy phpBB na temat danej funkcji, je¶li taka już tam się znajduje, a w przeciwnym wypadku postępuj zgodnie z podan± tam procedur± zgłaszania pro¶b.
Powrót do góry
Z kim mam się skontaktować w sprawach nadużyć i prawnych dotycz±cych tego forum?
Powiniene¶ skontaktować się z administratorem forum. Jeżeli nie możesz dowiedzieć się kto nim jest spróbuj skontaktować się z którym¶ z moderatorów forum i jego spytać do kogo się zwrócić. Jeżeli nadal nie dostaniesz odpowiedzi skontaktuj się z wła¶cicielem domeny (poszukaj go przez whois) lub, je¶li strona jest na serwerze darmowych kont (republika.pl, wp.pl, hg.pl, phg.pl itp.) skontaktuj się z działem nadużyć firmy zarz±dzaj±cej serwerem. Pamiętaj, że Grupa phpBB nie ma żadnej kontroli i nie może być w żaden sposób odpowiedzialna za to jak, gdzie i przez kogo używane jest forum. Nie ma sensu kontaktować się z Grup± phpBB w sprawach prawnych nie zwi±zanych bezpo¶rednio ze stron± phpbb.com lub oprogramowaniem phpBB. Je¶li napiszesz do Grupy phpBB w sprawie wykorzystania skryptu przez osoby trzecie otrzymasz prawdopodobnie zwięzł± odpowiedĽ lub też nie otrzymasz jej wcale.
Powrót do góry

Punkty pomógł/pomogła
Czym s± punkty pomógł/pomogła?
Punkty pomógł/pomogła s± form± uznania i nagrody dla użytkowników forum za po¶więcony czas i udzielon± pomoc innym użytkownikom. Punkty pomógł/pomogła nie powinny być w żaden sposób egzekwowane przez użytkowników pomagaj±cych, s± one dobrowolnym gestem. Sytuacja w jakiej można dawać punkty pomógł/pomogła jest najczę¶ciej zależna od regulaminu b±dĽ tematyki forum.
Powrót do góry
Kto może dawać punkty pomógł/pomogła?
Punkty pomógł/pomogła może dać tylko i wył±cznie autor tematu (użytkownik, który założył temat) w obrębie tego tematu.
Powrót do góry
Dlaczego na niektórych forach pod moim avatarem nie s± wy¶wietlane punkty pomógł/pomogła?
Punkty pomógł/pomogła s± wy¶wietlane tylko w tych kategoriach, forach i subforach, w których jest możliwo¶ć wystawiania punktów. Jeżeli w widoku tematu pod swoim avatarem nie widzisz informacji o ilo¶ci posiadanych punktów pomógł/pomogła oznacza to, że w tym miejscu administrator zabronił wystawiania punktów pomógł/pomogła. Punkty pomógł/pomogł± nie s± wy¶wietlane u użytkowników, którzy nie maj± na swoim koncie co najmniej jednego punktu.
Powrót do góry
Jak mogę sprawdzić liczbę i inne informacje zwi±zane z punktami, które posiadam ja i inni użytkownicy?
Liczba posiadanych punktów pomógł/pomogła jest wy¶wietlana w widoku tematu pod avatarem użytkownika. Aby uzyskać szczegółowe informacje odno¶nie tematów i postów, w których użytkownik otrzymał punkty należy przej¶ć do profilu użytkownika i klikn±ć na liczbę punktów. Podobnie każdy temat i post, w którym został wystawiony punkt pomógł/pomogła jest wyróżniony spo¶ród innych tematów i postów. Wykaz najczę¶ciej pomagaj±cych osób znajduje się też w ogólnych statystykach forum.
Powrót do góry
W jaki sposób mogę dać użytkownikowi punkt pomógł/pomogła?
Jako autor tematu widzisz pod postem każdego użytkownika ikonkę z napisem 'Pomógł', wystarczy na ni± klikn±ć i potwierdzić wystawienie punktu. Pamiętaj aby klikn±ć na 'Pomógł' pod tym postem, w którym osoba Ci pomogła.
Powrót do góry
Ile mogę wystawić punktów w jednym temacie?
Nie ma ograniczenia co do ilo¶ci wystawionych punktów, jednak należy punkty wystawiać tylko i wył±cznie osobom, które pomocy udzieliły!
Powrót do góry

Ostrzeżenia - system kar dla użytkowników
Czym s± ostrzeżenia?
Ostrzeżenia s± form± kary dla użytkowników, którzy nie stosuj± się do ogólno przyjętych zasad na forum. Najczę¶ciej dotyczy to łamania regulaminu.
Powrót do góry
Kto może dawać i usuwać ostrzeżenia?
Ostrzeżenia s± wystawiane przez administratora forum. Tak± możliwo¶ć mog± mieć również inne osoby odpowiedzialne za forum, np. moderatorzy.
Powrót do góry
Co oznaczaj± warto¶ci ostrzeżeń (np. 1/3/6)?
Warto¶ć ostrzeżenia jest odzwierciedleniem restrykcji nałożonej na upomnianego użytkownika. W zależno¶ci od liczby posiadanych ostrzeżeń użytkownik może zostać pozbawiony możliwo¶ci wypowiadania się lub wej¶cia na forum. Ostateczn± kar± dla uci±żliwego użytkownika może być ban. Przedział liczbowy ostrzeżeń ustala administrator, podobnie jak czas jego trwania. Przykład: 1/3/6 oznacza, że użytkownik ma 1 ostrzeżenie na swoim koncie, zablokowanie możliwo¶ci pisania postów po warto¶ci ostrzeżeń: 3, zablokowanie możliwo¶ci wej¶cia na forum po warto¶ci ostrzeżeń: 6.

Powrót do góry
Jak sprawdzić kto i dlaczego dał mi ostrzeżenie?
Wystarczy wej¶ć do widoku swojego profilu i klikn±ć na liczbę odzwierciedlaj±c± warto¶ć otrzymanego ostrzeżenia. Wy¶wietli się tabelka z informacjami na temat warto¶ci, daty i powodu otrzymania ostrzeżenia. Jeżeli nie ma informacji na temat osoby, która wystawiła ostrzeżenie oznacza to, że administrator forum wył±czył tę możliwo¶ć. Informacje o ostrzeżeniach mog± znajdować się też pod avatarem użytkownika przy jego po¶cie.
Powrót do góry
Czy jest możliwo¶ć reklamacji?
Jeżeli uważasz, że niesłusznie dostałe¶ ostrzeżenie zawsze możesz spróbować się odwołać. Prawie na każdym forum jest miejsce gdzie rozmawia się na tematy dotycz±ce spraw forum.
Powrót do góry

Zaczniki
W jaki sposb mog doda zaczniki?
Zacznik moesz doda wtedy kiedy piszesz nowego posta. Powiniene widzie Zacz plik pod polem na pisanie posta. Jeli nie chcesz zacza pliku do tego postu, pozostaw to pole puste. Kiedy klikniesz na guzik Przegldaj... otworzy si standardowe okno dialogowe twojego systemu suce do przegladania plikw. Wybierz plik, ktry chcesz doda do postu, zaznacz go i kliknij OK, Otwrz lub klikajc na niego dwa razy. Dodasz w ten sposb link do liku na twoim komputerze. Jeli zdecydujesz si na wpisanie komentarza w polu Komentarz zacznika komentarz ten stanie si linkiem do zacznika. Jeeli masz odpowiednie uprawnienia nadane przez Administratora forum, bdziesz mg doda kilka zacznikw do jednego postu w ten sam sposb dopki nie przekroczysz maksymalnej iloci zacznikw.

Administrator forum ustawia limity dotyczce wielkoci zaanczanych plikw, rodzaju rozszerze oraz innch ustawie dotyczcych zacznikw na forum. Pamitaj, e twoim obowizkiem jest dba o legalno zaanczanych plikw. W przypadku, gdy obsuga znajdzie pliki naruszajce prawo bd prawa autorskie moe usun zaczniki bez twojej wiedzy.

Pamitaj, e obsuga forum nie odpowiada za stracone dane.
Powrót do góry
W jaki sposb mog doda zacznik po napisaniu postu?
W celu dodania zacznika do instniejcego ju twojego postu, zacznij go edytowa. Postpuj zgodnie z krokami dotyczcymi zaanczania plikw a nastpnie kliknij Wylij by w pocie pojawi si zacznik.
Powrót do góry
W jaki sposb skasowa zacznik?
W celu skasowania zacznika bdziesz musia edytowa swj post a nastpnie klikn na Usu zacznik obok zacznika, ktry chcesz skasowa. Zacznik zostanie skasowany wtedy kiedy naciniesz Wylij w celu zakocenia edycji postu.
Powrót do góry
W jaki sposb mog zaktualizowa komentarz?
Aby zaktualizowa komentarz, musisz edytowa swj post a nastpnie zaktualzowa tekst w polu Komentarz zacznika i klin na Aktualizuj Komentarz obok komentarza, ktry chcesz zaktualizowa w polu Zacz plik. Komentarz zostanie zaktualizowany wtedy kiedy naciniesz Wylij w celu zakocenia edycji postu.
Powrót do góry
Dlaczego mj zacznik nie jest widoczny w pocie?
Najprawdopodobniej plik zosta skasowany przez obsug forum poniewa ama on regulamin danego forum lub rozszerzenie pliku zacznika nie jest ju dozwolone na forum.
Powrót do góry
Dlaczego nie mog dodawa zacznikw?
Najprawdopodobniej nie masz uprawnie do dodawania plikw na danym forum lub przekroczye limit dodanych zacznikw. Wicej informacji moesz uzyska u obsugi forum.
Powrót do góry
Mam odpowiednie uprawnienia a mimo to nie mog doda zacznika.
Najprawdopodobniej Administrator forum ustawi limit wielkoci jednego pliku lub jego rozszerzenia. Sprawd jaki bd generuje forum przy prbie wysania zacznika.
Powrót do góry
Dlaczego nie mog skasowa zacznikw?
Najprawdopodobniej nie masz takich praw by kasowa zaczniki na danym forum. Jeeli czujesz, e powiniene je kasowa, zgo si do administratora forum.
Powrót do góry
Dlaczego nie mog ciga/oglada zacznikw?
Na niektrych forach dostp do zacznikw maj uytkownicy lub grupy uytkownikw o specjalnych do tego prawach. Skontaktuj si z obsug forum w celu dowiedzenia si wicej na temat moliwoci ogldania zacznikw.
Powrót do góry
Co powinienem zrobi jeli znajd nielegalny zacznik?
Powiniene jak naszybciej napisa o tym administratorowi forum. Jeeli nie wiesz kto jest administratorem forum, to skontaktuj si, z ktrym z moderatorw. Jeeli nie dostajesz odpowiedzi to skontaktuj si z wacicielem domeny lub serwera.
Powrót do górySkocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group