Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czwartek, 12 lipca 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
  WysÅ‚any: 11 Lipiec 2012, 22:14   Czwartek, 12 lipca 2012

Komentarze dostêpne równie¿ dla niezalogowanych

12 LIPCA 2012

Czwartek

Wspomnienie ¶w. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i mêczennika


Dzisiejsze czytania: Oz 11,1.3-4.8c-9; Ps 80,2-3.15-16; Mk 1,15; Mt 10,7-15

(Oz 11,1.3-4.8c-9)
Mi³owa³em Izraela, gdy jeszcze by³ dzieckiem, i syna swego wezwa³em z Egiptu. A przecie¿ Ja uczy³em chodziæ Efraima, na swe ramiona ich bra³em; oni za¶ nie rozumieli, ¿e troszczy³em siê o nich. Poci±gn±³em ich ludzkimi wiêzami, a by³y to wiêzy mi³o¶ci. By³em dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlê - schyli³em siê ku niemu i nakarmi³em go. Moje serce na to siê wzdryga i rozpalaj± siê moje wnêtrzno¶ci. Nie chcê, aby wybuchn±³ p³omieñ mego gniewu i Efraima ju¿ wiêcej nie zniszczê, albowiem Bogiem jestem, nie cz³owiekiem; po¶rodku ciebie jestem Ja - ¦wiêty, i nie przychodzê, ¿eby zatracaæ.

(Ps 80,2-3.15-16)
REFREN: Odnów nas, Bo¿e, i daj nam zbawienie

Us³ysz, Pasterzu Izraela,
Ty, który zasiadasz nad cherubinami.
Zbud¼ sw± potêgê
i przyjd¼ nam z pomoc±.

Powróæ, Bo¿e Zastêpów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawied¼ tê winoro¶l.
I chroñ to, co zasadzi³a Twoja prawica,
latoro¶l, któr± umocni³e¶ dla siebie.

(Mk 1,15)
Bliskie jest królestwo Bo¿e. Nawracajcie siê i wierzcie w Ewangeliê.

(Mt 10,7-15)
Jezus powiedzia³ do swoich aposto³ów: Id¼cie i g³o¶cie: Bliskie ju¿ jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umar³ych, oczyszczajcie trêdowatych, wypêdzajcie z³e duchy! Darmo otrzymali¶cie, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie z³ota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogê torby ani dwóch sukien, ani sanda³ów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiego¶ miasta albo wsi, wywiedzcie siê, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie siê, dopóki nie wyjdziecie. Wchodz±c do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Je¶li dom na to zas³uguje, niech zst±pi na niego pokój wasz; je¶li za¶ nie zas³uguje, niech pokój wasz powróci do was! Gdyby was gdzie nie chciano przyj±æ i nie chciano s³uchaæ s³ów waszych, wychodz±c z takiego domu albo miasta, strz±¶nijcie proch z nóg waszych! Zaprawdê, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej l¿ej bêdzie w dzieñ s±du ni¿ temu miastu.


¬ród³o: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120712.htm
Ostatnio zmieniony przez karino09 12 Lipiec 2012, 09:28, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 9 razy  
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 12 Lipiec 2012, 06:42   

(Mt,10,7-15)
Jezus powiedzial do swoich apostolów: Idzcie i gloscie: Bliskie juz jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych.....
.................................
Jezu, poblogoslaw, daj pokoj i zdrowie wiernemu glosicielowi Twego Krolestwa - Ojcu Zygmuntowi, ktory przedwczoraj dotarl do Poski...
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 12 Lipiec 2012, 07:11   

Co to znaczy, ¿e bliskie jest Królestwo niebieskie? Czy Królestwo niebieskie nie sta³o siê, albo lepiej, nie zosta³o otwarte wtedy kiedy Chrystus umar³ za nas? Jak wiêc dzisiaj o tym g³osiæ? Bo te znaki, które towarzyszy³y g³oszeniu mia³y przecie¿ je uwiarygadniaæ. Zadajê sobie te pytania bo zastanawiam siê jak i czy Chrystus mówi do mnie, do Ko¶cio³a: Id¼ i g³o¶.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 Lipiec 2012, 09:52   

Przed czterdziestju ( moze wiecej ? ) laty "poszedlem za Chrystusem" wstepujac do zakonu i dzisiaj musze zadac sobie pytanie czy ide droga zakonna i jutro tez. Sluszne jest pytanie dotyczace tego co robic aby isc ta droga w sposob bardziej zdecydowany, klarowny, bardziej owocny. Na przyklad wierze, ze bliskosc dwoch wspolnot, wyrazona wspolna troska o Slowo Boze i dzielenie sie nim w jednym miejscu jest takim pomnozeniem laski i przelamaniem pewnej milej zasciankowosci. To co oczekuje czlowieka to radosc ktora wcale nie wpisuje sie jako opozycja tego ciepla ktore bylo, ale jako jego poglebienie i rozwiniecie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 Lipiec 2012, 09:55   

Misja apostolow jest misja gloszenia Krolestwa Bozego ktora sie wiaze z czynieniem cudow uzdrowienia i wyzwolenia od zlego z calkowita bezinteresownoscia.

Prawdziwe doswiadczenie Boga jest doswiadczeniem „ludzkich wiezow” ( pierwsze czytanie) a nie abstrakcyjnymi teoriami, albo egzotycznymi duchowymi smakami.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group