Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Sobota, 14 lipca 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 13 Lipiec 2012, 20:31   Sobota, 14 lipca 2012

Komentarz dostêpny równie¿ dla niezalogowanych

14 LIPCA 2012
Sobota
Dzisiejsze czytania: Iz 6.1-8; Ps 93,1.2.5; 1 P 4,14; Mt 10,24-33

(Iz 6.1-8)
W roku ¶mierci króla Ozjasza ujrza³em Pana siedz±cego na wysokim i wynios³ym tronie, a tren Jego szaty wype³nia³ ¶wi±tyniê. Serafiny sta³y ponad Nim; ka¿dy z nich mia³ po sze¶æ skrzyde³; dwoma zakrywa³ sw± twarz, dwoma okrywa³ swoje nogi, a dwoma lata³. I wo³a³ jeden do drugiego: ¦wiêty, ¦wiêty, ¦wiêty jest Pan Zastêpów. Ca³a ziemia pe³na jest Jego chwa³y. Od g³osu tego, który wo³a³, zadrga³y futryny drzwi, a ¶wi±tynia nape³ni³a siê dymem. I powiedzia³em: Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mê¿em o nieczystych wargach i mieszkam po¶ród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje ogl±da³y Króla, Pana Zastêpów! Wówczas przylecia³ do mnie jeden z serafinów, trzymaj±c w rêce wêgiel, który kleszczami wzi±³ z o³tarza. Dotkn±³ nim ust moich i rzek³: Oto dotknê³o to twoich warg: twoja wina jest zmazana, zg³adzony twój grzech. I us³ysza³em g³os Pana mówi±cego: Kogo mam pos³aæ? Kto by Nam poszed³? Odpowiedzia³em: Oto ja, po¶lij mnie!

(Ps 93,1.2.5)
REFREN: Pan Bóg króluje, pe³en majestatu

Pan Króluje, oblók³ siê w majestat,
Pan odzia³ siê w potêgê i ni± siê przepasa³,
tak ¶wiat utwierdzi³,
¿e siê nie zachwieje.

Twój tron niewzruszony na wieki,
Ty od wieków istniejesz, Bo¿e.
¦wiadectwa Twoje bardzo godne s± wiary,
Twojemu domowi przystoi ¶wiêto¶æ,
po wszystkie dni, o Panie.

(1 P 4,14)
B³ogos³awieni jeste¶cie, je¿eli z³orzecz± wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch Bo¿y na was spoczywa.

(Mt 10,24-33)
Jezus powiedzia³ do swoich aposto³ów: Uczeñ nie przewy¿sza nauczyciela ani s³uga swego pana. Wystarczy, je¶li uczeñ bêdzie jak jego nauczyciel, a s³uga jak pan jego. Je¶li pana domu przezwali Belzebubem, o ile¿ bardziej jego domowników tak nazw±. Wiêc siê ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie mia³o byæ wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by siê nie miano dowiedzieæ. Co mówiê wam w ciemno¶ci, powtarzajcie na ¶wietle, a co s³yszycie na ucho, rozg³aszajcie na dachach! Nie bójcie siê tych, którzy zabijaj± cia³o, lecz duszy zabiæ nie mog±. Bójcie siê raczej Tego, który duszê i cia³o mo¿e zatraciæ w piekle. Czy¿ nie sprzedaj± dwóch wróbli za asa? A przecie¿ ¿aden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemiê. U was za¶ nawet w³osy na g³owie wszystkie s± policzone. Dlatego nie bójcie siê: jeste¶cie wa¿niejsi ni¿ wiele wróbli. Do ka¿dego wiêc, który siê przyzna do Mnie przed lud¼mi, przyznam siê i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto siê Mnie zaprze przed lud¼mi, tego zaprê siê i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

¬ród³o: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120714.htm
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 Lipiec 2012, 06:52   

"Co mówiê wam w ciemno¶ci, powtarzajcie na ¶wietle, a co s³yszycie na ucho, rozg³aszajcie na dachach! "

Twój tron niewzruszony na wieki,
Ty od wieków istniejesz, Bo¿e.
¦wiadectwa Twoje bardzo godne s± wiary,
Twojemu domowi przystoi ¶wiêto¶æ,
po wszystkie dni, o Panie.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 14 Lipiec 2012, 07:50   

http://www.youtube.com/watch?v=PjYRX9KdE_w

Dobrze siê ¶piewa, dobrze s³ucha, a trzeba to zyciem wype³niæ.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 Lipiec 2012, 08:07   

Pan Bog sie pyta : Kto mi pojdzie z ta misja? Oto ja. Historia zbawienia utkana jest z olbrzymiej ilosci osobistych "oto ja".

Pan Jezus mowi : "Nie bojcie sie" .... Historia zbawienia utkana jest z ludzkiego strachu i Bozego: nie boj sie
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 14 Lipiec 2012, 08:16   

Cudna i arcywazna jest dzisiejsza Ewangelia!
NIE BÓJCIE SIE! - po raz n-ty wo³a do nas Chrystus! Jakby chcia³ do nas powiedziec: - cialo to drobiazg, o ktorym w najdrobniejszym szczegole pamieta i dba jego Stworca...Wroble ani wlosy nie spadaja bez Jego Woli, a my preciez jestesmy o wiele, wiele wazniejsi od nich...
Jedna z niewielu rztczy, ktorej zaluje w zyciu, jest to, ze tak strasznie sie balam! Balam aie o materialna czesc swojej istoty...Dzis, po kilkudziesieciu latach wiem - nie warto bylo paralizowac sie strachem! Chrystus to rozumie i kojaco napomina czesto - NIE LÊKAJ SIÊ! I W ZYCIU I W SMIERCI - NALEZYMY DO PANA! Dusza moja, jest jak ON -niesmiertelna; cialo kiedys umrze ale zmartwychwstanie - jestesmy wszak do NIEGO - OJCA NASZEGO, podobni
...
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 Lipiec 2012, 08:36   

Cudna i arcywazna jest dzisiejsza Ewangelia. Calkowiecie sie zgadzam z Zoro, ktora tak pieknie o niej napisala.
Ja tez sie balam rzeczy, ktore mnie dzis smiesza.

"Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie mia³o byæ wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by siê nie miano dowiedzieæ."

Wiec nie ma sie co bac i zakrywac tego co jest darem milosci Bozej.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 14 Lipiec 2012, 08:59   

Ja te¿ siê ba³am rzeczy, które mnie dzi¶ ¶miesz±. - powtarzam za Dorot±, a dzisiaj znowu czego¶ siê bojê, bywa ¿e czujê siê jak owca miêdzy wilkami, bywa ¿e nie rozumiem wielkiej tajemnicy upadku dobra, nie rozumiem tej ukrytej przede mn± tajemnicy upadku dobra we wspó³czesnym ¶wiecie. Dlatego tak wa¿ne s± dla mnie s³owa Pana Jezusa z dzisiejszej ewangelii: "Nie bój siê," miej odwagê i w ka¿dej chwili pamiêtaj o tym, ¿e jeste¶ dla mnie najwa¿niejsza, ¿e nie zaprê siê ciebie przed moim Ojcem, no chyba ¿e narozrabiasz za du¿o, ale nawet wtedy... .
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group