Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czwartek, 19 lipca 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 Lipiec 2012, 22:09   Czwartek, 19 lipca 2012

19 LIPCA 2012
Czwartek

Komentarz dostêpny równie¿ dla niezalogowanych

Dzisiejsze czytania: Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102,13-15-21; Mt 11,28; Mt 11,28-30
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 Lipiec 2012, 22:11   

(Iz 26,7-9.12.16-19)
¦cie¿ka sprawiedliwego jest prosta, Ty równasz praw± drogê sprawiedliwego. Tak¿e na ¶cie¿ce Twoich s±dów, o Panie, my równie¿ oczekujemy Ciebie; imiê Twoje i pamiêæ o Tobie to upragnienie duszy. Dusza moja po¿±da Ciebie w nocy, duch mój - poszukuje Ciê w mym wnêtrzu; bo gdy Twe s±dy jawi± siê na ziemi, mieszkañcy ¶wiata ucz± siê sprawiedliwo¶ci. Panie, u¿yczysz nam pokoju, bo i wszystkie nasze dzie³a Ty¶ nam zdzia³a³! Panie, w ucisku szukali¶my Ciebie, s³ali¶my mod³y pó³g³osem, kiedy¶ Ty ch³osta³. Jak brzemienna, bliska chwili rodzenia wije siê, krzyczy w bólach porodu, takimi my¶my siê stali przed Tob±, o Panie! Poczêli¶my, wili¶my siê z bólu, jakby¶my mieli rodziæ; ducha zbawczego nie wydali¶my ziemi i nie przyby³o mieszkañców na ¶wiecie. O¿yj± Twoi umarli, zmartwychwstan± ich trupy, obudz± siê i krzykn± z rado¶ci spoczywaj±cy w prochu, bo rosa Twoja jest ros± ¶wiat³o¶ci, a ziemia wyda cienie zmar³ych.

(Ps 102,13-15-21)
REFREN: Bóg z wy¿yn nieba spogl±da na ziemiê

Ty za¶, o Panie, trwasz na wieki,
a imiê Twoje przez wszystkie pokolenia.
Powstañ i oka¿ lito¶æ Syjonowi,
bo nasta³a pora, by¶ siê nad nami zmi³owa³.

Twoi s³udzy bowiem mi³uj± jego kamienie,
¿alem ich przejmuj± jego gruzy.
Poganie bêd± siê bali imienia Pana,
a Twej chwa³y wszyscy królowie ziemi.

Bo Pan odbuduje Syjon i uka¿e siê w swym majestacie,
przyczyni siê ku modlitwie opuszczonych
i nie odrzuci ich mod³ów.
Nale¿y to pisaæ dla przysz³ych pokoleñ,
lud, który siê narodzi, niech wychwala Pana.

Bo spojrza³ Pan z wysoko¶ci swego przybytku,
popatrzy³ z nieba na ziemiê,
aby us³yszeæ jêki uwiêzionych,
aby uwolniæ skazanych na ¶mieræ.

(Mt 11,28)
Przyjd¼cie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obci±¿eni jeste¶cie, a Ja was pokrzepiê.

(Mt 11,28-30)
W owym czasie Jezus przemówi³ tymi s³owami: Przyjd¼cie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obci±¿eni jeste¶cie, a Ja was pokrzepiê. We¼cie moje jarzmo na siebie i uczcie siê ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest s³odkie, a moje brzemiê lekkie.

¬ród³o: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120719.htm
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 19 Lipiec 2012, 08:12   

…We¼cie moje jarzmo na siebie i uczcie siê ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
……………………………………….
Jezu, s³odkie ukojenie, Boski Lekarzu! Bardzo Cie kocham! Dziekuje, ze pozwoliles mi przyjsc do Siebie i Cie poznac.
…Jarzmo Twoje jest naprawde s³odkie, choæ czasami brzemiê - nie za bardzo lekkie…Tobie do wszystkiego mogê siê przyznac…
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 19 Lipiec 2012, 09:16   

Zyj±c ju¿ rekolekcjami z Ojcem czujê dzisiejsz± ¶w. Ewangeliê i S³owa JEZUSA ! Przyjdzcie... to echo z tamtych strasznych lat stanu wojennego, a dzisiej te¿ bardzo trudno jest mi s³yszeæ Twoje S³owo, ¿e JESTEM CICHY I POKORNEGO SERCA a JA WAS UNOCNIE. Wiêc oczekuje odCiebie JEZU tego wsparcia, odpoczynku ducha we walce ze z³em i klamstwem dzisiejszego ducha ciemnosci.Ale dzieki TOBIE nie poddajemy sie. A szczegolnie Nasz NETOJCIEC. Amen Przjdz Panie Jezu do naszych serc szczegolnie w wakacyjne rekolektion .
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 Lipiec 2012, 09:35   

Cichosc i pokora to nie jest wygodny dystans tak zwanej tolerancji , to nie jest pogardliwa separacja albo strach przed konfrontacja, ale ascetyczne panowanie nad soba w imie zasadniczego celu - wiernosci Chrystusowi.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group