Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Niedziela, 22 lipca 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 22 Lipiec 2012, 00:06   Niedziela, 22 lipca 2012

22 LIPCA 2012
XVI niedziela zwyk³a


Dzisiejsze czytania: Jr 23,1-6; Ps 23,1-6; Ef 2,13-18; J 10,27; Mk 6,30-34

Komentarz dostêpny równie¿ dla niezalogowanych
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 22 Lipiec 2012, 00:07   

(Jr 23,1-6)
Pan mówi: Biada pasterzom, którzy prowadz± do zguby i rozpraszaj± owce mojego pastwiska. Dlatego to mówi Pan, Bóg Izraela, o pasterzach, którzy maj± pa¶æ mój naród: Wy rozproszyli¶cie moj± trzodê, rozpêdzili¶cie i nie zatroszczyli¶cie siê o ni±; oto Ja siê zatroszczê o nieprawo¶æ waszych uczynków - wyrocznia Pana. Ja sam zbiorê resztê swego stada ze wszystkich krajów, do których je wypêdzi³em. Sprowadzê je na ich pastwisko, by mia³y coraz liczniejsze potomstwo. Ustanowiê za¶ nad nimi pasterzy, by je pa¶li; i nie bêd± siê ju¿ wiêcej lêkaæ ani trwo¿yæ, ani trzeba bêdzie szukaæ którejkolwiek - wyrocznia Pana. Oto nadejd± dni - wyrocznia Pana - kiedy wzbudzê Dawidowi Odro¶l sprawiedliw±. Bêdzie panowa³ jako król, postêpuj±c roztropnie, i bêdzie wykonywa³ prawo i sprawiedliwo¶æ na ziemi. W jego dniach Juda dost±pi zbawienia, a Izrael bêdzie mieszka³ bezpiecznie. To za¶ bêdzie imiê, którym go bêd± nazywaæ: Pan nasz± sprawiedliwo¶ci±.

(Ps 23,1-6)
REFREN: Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego

Pan jest moim pasterzem,
niczego mi nie braknie.
Pozwala mi le¿eæ
na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody gdzie mogê odpocz±æ,
orze¼wia moj± duszê.
Wiedzie mnie po w³a¶ciwych ¶cie¿kach
przez wzgl±d na swoj± chwa³ê.

Chocia¿bym przechodzi³ przez ciemn± dolinê,
z³a siê nie ulêknê, bo Ty jeste¶ ze mn±.
Kij Twój i laska pasterska
s± moj± pociech±.

Stó³ dla mnie zastawiasz
na oczach mych wrogów.
Namaszczasz mi g³owê olejkiem,
a kielich mój pe³ny po brzegi.

Dobroæ i ³aska pójd± w ¶lad za mn±
przez wszystkie dni mego ¿ycia
zamieszkam w domu Pana
o najd³u¿sze czasy.

(Ef 2,13-18)
Teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdy¶ byli¶cie daleko, stali¶cie siê bliscy przez krew Chrystusa. On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie czê¶ci [ludzko¶ci] uczyni³ jedno¶ci±, bo zburzy³ rozdzielaj±cy je mur - wrogo¶æ. W swym ciele pozbawi³ On mocy Prawo przykazañ, wyra¿one w zarz±dzeniach, aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyæ w sobie jednego nowego cz³owieka, wprowadzaj±c pokój, i [w ten sposób] jednych, jak i drugich znów pojednaæ z Bogiem w jednym Ciele przez krzy¿, w sobie zadawszy ¶mieræ wrogo¶ci. A przyszed³szy zwiastowa³ pokój wam, którzy¶cie daleko, i pokój tym, którzy blisko, bo przez Niego jedni i drudzy w jednym Duchu mamy przystêp do Ojca.

(J 10,27)
Moje owce s³uchaj± mego g³osu, a Ja znam je, a one id± za Mn±.

(Mk 6,30-34)
Aposto³owie zebrali siê u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdzia³ali i czego nauczali. A On rzek³ do nich: Pójd¼cie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodzi³o i odchodzi³o, ¿e nawet na posi³ek nie mieli czasu. Odp³ynêli wiêc ³odzi± na miejsce pustynne, osobno. Lecz widziano ich odp³ywaj±cych. Wielu zauwa¿y³o to i zbiegli siê tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich uprzedzili. Gdy Jezus wysiad³, ujrza³ wielki t³um. Zlitowa³ siê nad nimi, byli bowiem jak owce nie maj±ce pasterza. I zacz±³ ich nauczaæ.

¬ród³o: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120722.htm
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 22 Lipiec 2012, 00:24   

Nie ma odpoczynku od mi³o¶ci. Tylko ona powodujê, ¿e mo¿na zrezygnowaæ z zas³u¿onego wytchnienia aby daæ o niej ¶wiadectwo. Nie odczuwalne s± wówczas ¿adne trudy...
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 22 Lipiec 2012, 13:01   

Dzisiejsze czytania sa wypelnione Boza miloscia do czlowieka. Bog darzy czlowieka miloscia, prawda i sprawiedliwoscia, ale od czlowieka zalezy czy je przyjmie.

"Ja sam zbiorê resztê swego stada ze wszystkich krajów, do których je wypêdzi³em. Sprowadzê je na ich pastwisko, by mia³y coraz liczniejsze potomstwo. Ustanowiê za¶ nad nimi pasterzy, by je pa¶li; i nie bêd± siê ju¿ wiêcej lêkaæ ani trwo¿yæ, ani trzeba bêdzie szukaæ którejkolwiek - wyrocznia Pana."

To Bog wyzwala czlowieka z leku i bojazni, to On wyprowadza go na pastwisko swojej milosci.

"On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie czê¶ci [ludzko¶ci] uczyni³ jedno¶ci±, bo zburzy³ rozdzielaj±cy je mur - wrogo¶æ."

Gdybysmy tylko o tym pamietali codziennie. Gdybysmy tylko wypelniali przykazanie milosci i pokoju. To ludzie burza pokoj Bozy.

"A On rzek³ do nich: Pójd¼cie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodzi³o i odchodzi³o, ¿e nawet na posi³ek nie mieli czasu."

Czyli nie tylko teraz jestesmy zabiegani i zajeci. Za czasow Jezusa tez tak bylo. Moze zabieganie staje sie czasami wymowka. Moze jest jakims omotaniem w zajeciach dnia codziennego, ktore oddala nas od Boga i od drugiego czlowieka. Jak milosierny jest Jezus, ktory blogoslawi odpoczynek. Daje czlowiekowi prawo do odpoczynku. Jak duzo jest ludzi wykorzystywanych, ktorym zabierane jest prawo do godziwego wypoczynku, prawo nadane czlowiekowi przez Boga.

Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego

Pan jest moim pasterzem,
niczego mi nie braknie.
Pozwala mi le¿eæ
na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody gdzie mogê odpocz±æ,
orze¼wia moj± duszê.
Wiedzie mnie po w³a¶ciwych ¶cie¿kach
przez wzgl±d na swoj± chwa³ê.

Chocia¿bym przechodzi³ przez ciemn± dolinê,
z³a siê nie ulêknê, bo Ty jeste¶ ze mn±.
Kij Twój i laska pasterska
s± moj± pociech±.

Stó³ dla mnie zastawiasz
na oczach mych wrogów.
Namaszczasz mi g³owê olejkiem,
a kielich mój pe³ny po brzegi.

Dobroæ i ³aska pójd± w ¶lad za mn±
przez wszystkie dni mego ¿ycia
zamieszkam w domu Pana
o najd³u¿sze czasy.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group