Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czwartek, 26 lipca 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 25 Lipiec 2012, 21:52   Czwartek, 26 lipca 2012

26 LIPCA 2012
Czwartek
Wspomnienie ¶wiêtych Joachima i Anny, rodziców Naj¶wiêtszej Maryi Panny


Dzisiejsze czytania: Jr 2,1-3.7-8.12-13; Ps 36,6-11; J 15,15b; Mt 13,10-17

Komentarz dostêpny równie¿ dla niezalogowanych
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 25 Lipiec 2012, 21:53   

(Jr 2,1-3.7-8.12-13)
Pan skierowa³ do mnie nastêpuj±ce s³owo: Id¼ i g³o¶ publicznie w Jerozolimie: To mówi Pan: Pamiêtam wierno¶æ twej m³odo¶ci, mi³o¶æ twego narzeczeñstwa, kiedy chodzi³a¶ za Mn± na pustyni, w ziemi, której nikt nie obsiewa. Izrael jest ¶wiêto¶ci± Pana, pierwszym plonem Jego zbiorów. Ci wszyscy, którzy go spo¿ywaj±, staj± siê winni, spotka ich nieszczê¶cie - wyrocznia Pana. A Ja wprowadzi³em was do ziemi urodzajnej, by¶cie spo¿ywali jej owoce i jej zasoby. Weszli¶cie i zbezcze¶cili¶cie moj± ziemiê, uczynili¶cie z mojej posiad³o¶ci miejsce pe³ne odrazy. Kap³ani nie mówili: Gdzie jest Pan? Uczeni w Pi¶mie nie uznawali Mnie; pasterze zbuntowali siê przeciw Mnie; prorocy g³osili wyrocznie na korzy¶æ Baala i chodzili za tymi, którzy nie daj± pomocy. Niebo, niechaj ciê na to ogarnie os³upienie, groza i wielkie dr¿enie! - wyrocznia Pana. Bo podwójne z³o pope³ni³ mój naród: opu¶cili Mnie, ¼ród³o ¿ywej wody, ¿eby wykopaæ sobie cysterny, cysterny popêkane, które nie utrzymuj± wody.

(Ps 36,6-11)
REFREN: W Tobie, o Panie, mamy ¼ród³o ¿ycia

Do nieba siêga, Panie, Twoja ³aska,
a Twoja wierno¶æ a¿ po same chmury.
Twoja sprawiedliwo¶æ jak góry wysokie,
a Twoje wyroki jak ogromna otch³añ.

Jak cenna jest Twoja ³aska,
przychodz± do Ciebie ludzie
i chroni± siê w cieniu Twych skrzyde³,
syc± siê obfito¶ci± Twojego domu,
poisz ich potokiem Twoich rozkoszy.

Albowiem w Tobie jest ¼ród³o ¿ycia
i w Twojej ¶wiat³o¶ci ogl±damy ¶wiat³o.
Zachowaj Twoj± ³askê dla tych, co Ciebie znaj±,
a sprawiedliwo¶æ Twoj± dla ludzi prawego serca.

(J 15,15b)
Nazwa³em was przyjació³mi, albowiem oznajmi³em wam wszystko, co us³ysza³em od mego Ojca.

(Mt 13,10-17)
Uczniowie przyst±pili do Jezusa i zapytali: Dlaczego w przypowie¶ciach mówisz do nich? On im odpowiedzia³: Wam dano poznaæ tajemnice królestwa niebieskiego, im za¶ nie dano. Bo kto ma, temu bêdzie dodane, i nadmiar mieæ bêdzie; kto za¶ nie ma, temu zabior± równie¿ to, co ma. Dlatego mówiê do nich w przypowie¶ciach, ¿e otwartymi oczami nie widz± i otwartymi uszami nie s³ysz± ani nie rozumiej±. Tak spe³nia siê na nich przepowiednia Izajasza: S³uchaæ bêdziecie, a nie zrozumiecie, patrzeæ bêdziecie, a nie zobaczycie. Bo stwardnia³o serce tego ludu, ich uszy stêpia³y i oczy swe zamknêli, ¿eby oczami nie widzieli ani uszami nie s³yszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili siê, abym ich uzdrowi³. Lecz szczê¶liwe oczy wasze, ¿e widz±, i uszy wasze, ¿e s³ysz±. Bo zaprawdê, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnê³o ujrzeæ to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i us³yszeæ to, co wy s³yszycie, a nie us³yszeli.

¬ród³o: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120726.htm
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 Lipiec 2012, 00:06   

Bo podwójne z³o pope³ni³ mój naród: opu¶cili Mnie, ¼ród³o ¿ywej wody, ¿eby wykopaæ sobie cysterny, cysterny popêkane, które nie utrzymuj± wody.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Lipiec 2012, 22:18   

"rozumiec sercem".....to chyba milosc.....
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 28 Lipiec 2012, 22:39   

Danusiu, to na pewno jest mi³o¶æ
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group