Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Piatek, 17 sierpnia 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2012, 21:29   Piatek, 17 sierpnia 2012

17 SIERPNIA 2012

Pi±tek
Wspomnienie ¶w. Jacka, prezbitera

Dzisiejsze czytania: Ez 16,59-63; Ps: Iz 12,2-6; 1 Tes 2,13; Mt 19,3-12

(Ez 16,59-63)
To mówi Pan Bóg: Post±piê z tob± tak, jak ty postêpowa³a¶, ty, która¶ z³ama³a przysiêgê i zerwa³a przymierze. Ja jednak wspomnê na przymierze, które z tob± zawar³em za dni twojej m³odo¶ci, i ustanowiê z tob± przymierze wieczne. Ty za¶ ze swej strony wspomnisz na swoje postêpowanie i zawstydzisz siê, kiedy przyj±wszy siostry twoje tak starsze, jak m³odsze od ciebie, dam ci je za córki w my¶l zawartego z tob± przymierza. Odnowiê bowiem moje przymierze z tob± i poznasz, ¿e Ja jestem Pan, aby¶ pamiêta³a i wstydzi³a siê, i aby¶ ze wstydu ust swoich nie otwar³a wówczas, gdy ci przebaczê wszystko, co¶ uczyni³a - mówi Pan Bóg.

(Ps: Iz 12,2-6)
REFREN: Gniew Twój ust±pi³, w Tobie mam pociechê

Oto Bóg jest moim zbawieniem,
bêdê mia³ ufno¶æ i baæ siê nie bêdê.
Bo Pan jest moj± moc± i pie¶ni±,
On sta³ siê dla mnie zbawieniem.

Wy za¶ z weselem czerpaæ bêdziecie wodê
ze zdrojów zbawienia.
Chwalcie Pana, wzywajcie Jego imienia.
Dajcie poznaæ Jego dzie³a miêdzy narodami,
przypominajcie, ¿e wspania³e jest imiê Jego.

¦piewajcie Panu, bo uczyni³ wznios³e rzeczy,
niech to bêdzie wiadome po ca³ej ziemi.
Wzno¶ okrzyki i wo³aj z rado¶ci, mieszkanko Syjonu,
bo wielki jest po¶ród ciebie ¦wiêty Izraela.

(1 Tes 2,13)
Przypomnijcie s³owo Bo¿e nie jako s³owo ludzkie, ale jak jest naprawdê: jako s³owo Boga.

(Mt 19,3-12)
Faryzeusze przyst±pili do Jezusa, chc±c Go wystawiæ na próbê, i zadali Mu pytanie: Czy wolno oddaliæ swoj± ¿onê z jakiegokolwiek powodu? On odpowiedzia³: Czy nie czytali¶cie, ¿e Stwórca od pocz±tku stworzy³ ich jako mê¿czyznê i kobietê? I rzek³: Dlatego opu¶ci cz³owiek ojca i matkê i z³±czy siê ze swoj± ¿on±, i bêd± oboje jednym cia³em. A tak ju¿ nie s± dwoje, lecz jedno cia³o. Co wiêc Bóg z³±czy³, niech cz³owiek nie rozdziela. Odparli Mu: Czemu wiêc Moj¿esz poleci³ daæ jej list rozwodowy i odprawiæ j±? Odpowiedzia³ im: Przez wzgl±d na zatwardzia³o¶æ serc waszych pozwoli³ wam Moj¿esz oddalaæ wasze ¿ony, lecz od pocz±tku tak nie by³o. A powiadam wam: Kto oddala swoj± ¿onê - chyba w wypadku nierz±du - a bierze inn±, pope³nia cudzo³óstwo. I kto oddalon± bierze za ¿onê, pope³nia cudzo³óstwo. Rzekli Mu uczniowie: Je¶li tak ma siê sprawa cz³owieka z ¿on±, to nie warto siê ¿eniæ. Lecz On im odpowiedzia³: Nie wszyscy to pojmuj±, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo s± niezdatni do ma³¿eñstwa, którzy z ³ona matki takimi siê urodzili; i s± niezdatni do ma³¿eñstwa, których ludzie takimi uczynili; a s± i tacy bez¿enni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bez¿enni. Kto mo¿e poj±æ, niech pojmuje!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2012, 23:15   

(Odnosnie pierwszego czytania)
Jest to zupelnie nowa prawda teologiczna, nieslychana, szokujaca, Boza, stanowiaca jadro Milosierdzia : przebaczenie Boze odnawiajace czlowieka nie czekajace na prosby, wyrazy nawrocenia czy pokuty. Bog po prostu wierzy w czlowieka, wierzy , ze on sam sie nawroci , gdyz po prostu nie bedzie mial innego wyjscia wobec wielkosci Bozego milosierdzia i wobec piekna Jego milosci.

Ofiarowanie siebie samego Bogu jest aktem szlachetnym. Mozna go jednak podjac i mozna go spelnic tylko w oparciu o laske Boza.
Ostatnio zmieniony przez Abuna Zygmunt 17 SierpieÅ„ 2012, 09:54, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2012, 00:53   

Je¶li tak ma siê sprawa cz³owieka z ¿on±, to nie warto siê ¿eniæ.

Jaki pragmatyzm myslenia

Nie wszyscy to pojmuj±, lecz tylko ci, którym to jest dane.

Nie jestesmy w stanie pojac wszystkich zamyslow Boga, Jego planow. Mozemy je tylko przyjac z pokora i zalozeniem, ze kiedys zrozumiemy
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group