Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Sobota, 18 sierpnia 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2012, 20:58   Sobota, 18 sierpnia 2012

18 SIERPNIA 2012
Sobota


Dzisiejsze czytania: Ez 18,1-10.13b.30-32; Ps 51,12-15.18-19 ; Mt 11,25; Mt 19,13-15

(Ez 18,1-10.13b.30-32)
Pan skierowa³ do mnie te s³owa: Z jakiego powodu powtarzacie miêdzy sob± tê przypowie¶æ o ziemi izraelskiej: Ojcowie jedli zielone winogrona, a zêby ¶cierp³y synom? Na moje ¿ycie - wyrocznia Pana Boga. Nie bêdziecie wiêcej powtarzali tej przypowie¶ci w Izraelu. Oto wszystkie osoby s± moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. S± moje. Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszy³a. Ktokolwiek jest sprawiedliwy i przestrzega prawa i sprawiedliwo¶ci, kto nie jada miêsa z krwi± i oczu nie podnosi ku bo¿kom domu Izraela, nie bezcze¶ci ¿ony bli¼niego, nie zbli¿a siê do ¿ony w okresie jej nieczysto¶ci, nie krzywdzi nikogo, zwraca zastaw d³u¿nikowi, nie pope³nia rozboju, ³akn±cemu udziela swego chleba, nagiego przyodziewa szat±, nie uprawia lichwy, nie ¿±da odsetek, odsuwa sw± rêkê od nieprawo¶ci, sprawiedliwie rozs±dza miêdzy jednym cz³owiekiem a drugim, stosuje siê do moich ustaw i zachowuje wiernie moje przykazania, postêpuj±c uczciwie - ten na pewno ¿yæ bêdzie - wyrocznia Pana Boga. Lecz je¶liby zrodzi³ syna gwa³townika i rozlewaj±cego krew, winnego jednej z tych zbrodni - uprawia³ lichwê i ¿±da³ odsetek - ten nie bêdzie ¿y³, bo pope³ni³ wszystkie te bezeceñstwa. Ten na pewno umrze, a [odpowiedzialno¶æ za] krew jego spadnie na niego samego. Dlatego, domu Izraela, bêdê was s±dzi³, ka¿dego wed³ug jego postêpowania - wyrocznia Pana Boga. Nawróæcie siê! Odst±pcie od wszystkich waszych grzechów, aby wam ju¿ wiêcej nie by³y sposobno¶ci± do przewiny. Odrzuæcie od siebie wszystkie grzechy, które¶cie pope³niali przeciwko Mnie, i utwórzcie sobie nowe serce i nowego ducha. Dlaczego mieliby¶cie umrzeæ, domu Izraela? Ja nie mam ¿adnego upodobania w ¶mierci - wyrocznia Pana Boga. Zatem nawróæcie siê, a ¿yæ bêdziecie.

(Ps 51,12-15.18-19)
REFREN: Stwórz, o mój Bo¿e, we mnie serce czyste

Stwórz, o Bo¿e, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha.
Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi ¶wiêtego ducha swego.

Przywróæ mi rado¶æ z Twojego zbawienia
i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.
Bêdê nieprawych naucza³ dróg Twoich
i wróc± do Ciebie grzesznicy.

Ofiar± bowiem Ty siê nie radujesz
i ca³opalenia, choæbym da³, nie przyjmiesz.
Bo¿e moj± ofiar± jest duch skruszony,
pokornym i skruszonym sercem Ty, Bo¿e, nie gardzisz.

(Mt 11,25)
Wys³awiam Ciê, Ojcze, Panie nieba i ziemi, ¿e tajemnice królestwa objawi³e¶ prostaczkom.

(Mt 19,13-15)
Przynoszono do Jezusa dzieci, aby w³o¿y³ na nie rêce i pomodli³ siê za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzek³: Dopu¶cie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyj¶æ do Mnie; do takich bowiem nale¿y królestwo niebieskie. W³o¿y³ na nie rêce i poszed³ stamt±d.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 18 SierpieÅ„ 2012, 09:18   

To samo czyniono stosunkowo niedawno (po Soborze Watykanskim II) w stosunku do religijnosci ludowej, uwazajac ja za niegodna uwagi, a nawet jako swego rodzaju zniewage dla religijnosci awangardowej, a tymczasem to ona pozwolila naszemu narodowi dochowac wiernosci wierze i byla przyczyna zywotnosci Kosciola. Madrosc „prymasa tysiaclecia” i Jana Pawla II polegala miedzy innymi na tym, ze nie pogardzili ta religijnoscia, stale dazac do jej poglebienia.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 18 SierpieÅ„ 2012, 09:28   

Dopu¶cie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyj¶æ do Mnie; do takich bowiem nale¿y królestwo niebieskie.

Jak czesto zapominamy o dzieciach, o ich edukacji duchowej o to aby przyblizyc je do Boga. Wedlug mnie Msza Sw. jest za malo zrozumiala dla dzieci i nie uczy sie dzieci co ona oznacza. Maja ja przyjmowac a priori. Jest wedlug mnie w Kosciele ciagle za malo miejsca dla malych dzieci. Jest malo zrozumienia dla ich obecnosci i dla ich percepcji. Jezeli zmusza sie dzieci do wysluchiwania rzeczy, ktorych one nie rozumieja to one po prostu sie tym nudza. Wedlug mnie duzo z moich znajomych odeszlo od Kosciola bo ma zle doswiadczenie z dziecinstwa.Przede wszytskim brak zrozumienia i poczucia uczestniczenia w modlitwie i we Mszy Sw.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 SierpieÅ„ 2012, 09:52   

Dlaczego mieliby¶cie umrzeæ, domu Izraela? Ja nie mam ¿adnego upodobania w ¶mierci - wyrocznia Pana Boga. Zatem nawróæcie siê, a ¿yæ bêdziecie.

B±d¼ uwielbiony Panie pe³en ¯ycia i Mi³osierdzia. Nieustannie wzmacniaj i odnawiaj mnie duchem ofiarnym, aby rado¶æ z Twojego Zbawienia by³a we mnie.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group