Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Niedziela, 26 sierpnia 2012
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2012, 22:09   Niedziela, 26 sierpnia 2012

26 SIERPNIA 2012
XXI niedziela zwyk³a
Naj¶wiêtszej Maryi Panny Czêstochowskiej


Dzisiejsze czytania: Prz 8,22-35 (Iz 2,2-5); Ps 48,2-3.9-11.13-15; Ga 4,4-7; £k 1,28; J 2,1-11

(Prz 8,22-35)
Pan mnie stworzy³, swe arcydzie³o, jako pocz±tek swej mocy, od dawna, od wieków jestem stworzona, od pocz±tku, nim ziemia powsta³a. Przed oceanem istnieæ zaczê³am, przed ¼ród³ami pe³nymi wody; zanim góry zosta³y za³o¿one, przed pagórkami zaczê³am istnieæ; nim ziemiê i pola uczyni³ - pocz±tek py³u na ziemi. Gdy niebo umacnia³, z Nim by³am gdy kre¶li³ sklepienie nad bezmiarem wód, gdy w górze utwierdza³ ob³oki, gdy ¼ród³a wielkiej otch³ani umacnia³, gdy morzu stawia³ granice, by wody z brzegów nie wysz³y, gdy kre¶li³ fundamenty pod ziemiê. Ja by³am przy Nim mistrzyni±, rozkosz± Jego dzieñ po dniu, ca³y czas igraj±c przed Nim, igraj±c na okrêgu ziemi, znajduj±c rado¶æ przy synach ludzkich. Wiêc teraz, synowie, s³uchajcie mnie, szczê¶liwi, co dróg moich strzeg±. Przyjmijcie naukê i stañcie siê m±drzy, pouczeñ mych nie odrzucajcie! B³ogos³awiony ten, kto mnie s³ucha, kto co dzieñ u drzwi moich czeka, by czuwaæ u progu mej bramy, bo kto mnie znajdzie, ten znajdzie ¿ycie i uzyska ³askê u Pana.

lub

(Iz 2,2-5)
Stanie siê na koñcu czasów, ¿e góra ¶wi±tyni Pañskiej stanie mocno na wierzchu gór i wystrzeli ponad pagórki. Wszystkie narody do niej pop³yn±, mnogie ludy pójd± i rzekn±: Chod¼cie, wst±pmy na Górê Pañsk± do ¶wi±tyni Boga Jakubowego! Niech nas nauczy dróg swoich, by¶my kroczyli Jego ¶cie¿kami. Bo Prawo wyjdzie z Syjonu i s³owo Pañskie - z Jeruzalem. On bêdzie rozjemc± pomiêdzy ludami i wyda wyroki dla licznych narodów. Wtedy swe miecze przekuj± na lemiesze, a swoje w³ócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie bêd± siê wiêcej zaprawiaæ do wojny. Chod¼cie, domu Jakuba, postêpujmy w ¶wiat³o¶ci Pana.

(Ps 48,2-3.9-11.13-15)
REFREN: Ty¶ wielk± chlub± naszego narodu

Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwa³y
w mie¶cie naszego Boga.
¦wiêta Jego góra, wspania³e wzniesienie,
rado¶ci± jest ca³ej ziemi.

Co¶my s³yszeli, to zobaczyli¶my
w mie¶cie Pana Zastêpów,
w mie¶cie naszego Boga;
Bóg je umacnia na wieki.

Rozwa¿amy, Bo¿e, Twoj± ³askawo¶æ
we wnêtrzu Twojej ¶wi±tyni.
Jak imiê Twe, Bo¿e, tak i chwa³a Twoja
siêga po krañce ziemi.
Prawica Twoja pe³na jest sprawiedliwo¶ci.

Obejd¼cie doko³a Syjon,
policzcie jego wie¿e.
By powiedzieæ przysz³ym pokoleniom,
¿e Bóg jest naszym Bogiem na wieki.

(Ga 4,4-7)
Gdy jednak nadesz³a pe³nia czasu, zes³a³ Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupi³ tych, którzy podlegali Prawu, aby¶my mogli otrzymaæ przybrane synostwo. Na dowód tego, ¿e jeste¶cie synami, Bóg wys³a³ do serc naszych Ducha Syna swego, który wo³a: Abba, Ojcze! A zatem nie jeste¶ ju¿ niewolnikiem, lecz synem. Je¿eli za¶ synem, to i dziedzicem z woli Bo¿ej.

(£k 1,28)
Zdrowa¶ Maryjo, ³aski pe³na, Pan z Tob±, b³ogos³awiona¶ Ty miêdzy niewiastami.

(J 2,1-11)
W Kanie Galilejskiej odbywa³o siê wesele i by³a tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele tak¿e Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrak³o wina, Matka Jezusa mówi do Niego: Nie maj± ju¿ wina. Jezus Jej odpowiedzia³: Czy¿ to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy¿ jeszcze nie nadesz³a godzina moja? Wtedy Matka Jego powiedzia³a do s³ug: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Sta³o za¶ tam sze¶æ st±gwi kamiennych przeznaczonych do ¿ydowskich oczyszczeñ, z których ka¿da mog³a pomie¶ciæ dwie lub trzy miary. Rzek³ do nich Jezus: Nape³nijcie st±gwie wod±! I nape³nili je a¿ po brzegi. Potem do nich powiedzia³: Zaczerpnijcie teraz i zanie¶cie staro¶cie weselnemu! Oni za¶ zanie¶li. A gdy starosta weselny skosztowa³ wody, która sta³a siê winem - nie wiedzia³ bowiem, sk±d ono pochodzi, ale s³udzy, którzy czerpali wodê, wiedzieli - przywo³a³ pana m³odego i powiedzia³ do niego: Ka¿dy cz³owiek stawia najpierw dobre wino, a gdy siê napij±, wówczas gorsze. Ty zachowa³e¶ dobre wino a¿ do tej pory. Taki to pocz±tek znaków uczyni³ Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawi³ swoj± chwa³ê i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.



¬ród³o: http://mateusz.pl/czytania/2012/20120826.htm
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 26 SierpieÅ„ 2012, 18:21   

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.

Nie szukajmy w naszym ¿yciu, rozwi±zañ na w³asn± rêkê. Na ¿yciowych drogach kierujmy siê tym krótkim zdaniem wypowiedzianym przez Maryjê w Kanie.
Czytajmy Pismo ¦wiête i róbmy wszystko ...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 SierpieÅ„ 2012, 23:25   

Byc moze jest to dla ciebie nowe , nieznane spojrzenie na Boga, bo chodzi przeciez o Boga ktory sie rozkoszuje dzielami madrosci „igrajacej przed Nim” i „znajdujacej radosc przyz synach ludzkich”

„Kto mnie znajdzie, ten znajdzie ¿ycie i uzyska ³askê u Pana”.Chodzi tu w pierwszym rzedzie o Madrosc Boza ktorej pelnia jest Duch Swiety. Bog nam pozwala w niej uczestniczyc poprzez Chrzest sw. i zycie sakramentalne ktore stymuluje zycie duchowe w czlowieku uzdalniajac go i wynoszac do poziomu ktory jest nieosiagalny bez tego daru Bozej milosci.

Maryja czuwa, Maryja troszczy sie o swe dzieci. Chrystus nie odmawia Jej zadnej prosbie, nawet jesli nie jest to Jego „godzina”.

Wino pozniejsze jest lepsze od tego ktore zostalo podane na poczatku – po prostu taka jest logika Jego laski, kierujaca ku Pelni Zbawienia.


Nie jest to zadna metafora – jestesmy dziecmi Bozymi dzieki Duchowi Jego Syna . Jest to cos wiecej anizeli akt prawny , gdyz jetesmy przez Niego umilowani w sposob namacalny dzialaniem Jego laski.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group