Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Prawdziwa madrosc zyciowa
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 PaĽdziernik 2012, 10:32   Prawdziwa madrosc zyciowa

Nie chodzi tu o madrosc zarejestrowana w CV, widoczna na dyplomie renomowanej uczelni, czy certyfikacie odbytego stazu zawodowego. Jest to madrosc zyciowa, ale znow nie ta cwaniacka ktora polega na znajomosci ukladow, umiejetnosci pozowania, stosowaniu unikow, skladania wazkich oswiadczen i zgrabnego sie z nich wycofywania, surowosci i korzystnych spoufalen, aby zdazyc zawsze na odjezdzajacy pociag fortuny. (Mdr 7,7-11)

Madrosc prawdziwa polega na szlachetnosci duszy ktora podaza za Prawda kazdego dnia na nowo, zachowujac pokoj, bo jest to dusza ktora wierzy w ojcowskie Milosierdzie Boga. Jest to madrosc ktora karmi sie nieustannie slowem Bozym. Tym Slowem jest JEZUS CHRYSTUS, SYN BOZY.

„Nasyæ nas, Panie, Twoim mi³osierdziem”

Prawdziwa madrosc nie mysli tylko o przyjemnosciach dnia biezacego, ale pyta sie o sens zycia w ogole i o mozliwosc osiagniecia szczescia absolutnego. Prawdziwa madrosc ufa Bozej DOBROCI.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 PaĽdziernik 2012, 11:35   

Jest to madrosc ktora karmi sie nieustannie slowem Bozym. Tym Slowem jest JEZUS CHRYSTUS, SYN BOZY.


Dlatego siê modli³em i dano mi zrozumienie, przyzywa³em, i przyszed³ na mnie duch M±dro¶ci. Przenios³em j± nad ber³a i trony i w porównaniu z ni± za nic mia³em bogactwa. Nie porówna³em z ni± drogich kamieni, bo wszystko z³oto wobecniej jest gar¶ci± piasku, a srebro przy niej ma warto¶æ b³ota. Umi³owa³em j± nad zdrowie i piêkno¶æ i wola³em mieæ j± ani¿eli ¶wiat³o, bo nie zna snu blask od niej bij±cy. A przysz³y mi wraz z ni± wszystkie dobra i niezliczone bogactwa w jej rêku.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 14 PaĽdziernik 2012, 15:35   

Bogaty mlodzieniec zaufal swoim majetnosciom a nie Bogu...Ale...Jezus nie pozbawil go nadziei...Ja tez zaufalam Tobie, Dobry Jezu..

...Id¼, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a bêdziesz mia³ skarb w niebie. Potem przyjd¼ i chod¼ za Mn±. Lecz on spochmurnia³ na te s³owa i odszed³ zasmucony, mia³ bowiem wiele posiad³o¶ci. Wówczas Jezus spojrza³ woko³o i rzek³ do swoich uczniów: Jak trudno jest bogatym wej¶æ do królestwa Bo¿ego....
Któ¿ wiêc mo¿e siê zbawiæ? Jezus spojrza³ na nich i rzek³: U ludzi to niemo¿liwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest mo¿liwe.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 14 PaĽdziernik 2012, 17:05   

„Nasyæ nas, Panie, Twoim mi³osierdziem”
 
 
sylwia


Miejscowosc: Sandomierz
WysÅ‚any: 14 PaĽdziernik 2012, 19:00   

"Niech nas ogarnie ³aska Twoja Panie, wed³ug nadziei pok³adanej w Tobie"
 
 
Wanda
wanda

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 14 PaĽdziernik 2012, 20:01   

"Dobroæ Pana, Boga naszego, niech bêdzie nad nami †
i wspieraj pracê r±k naszych, *"
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 14 PaĽdziernik 2012, 22:22   

Z czego siê rodzi mój smutek? Dzisiejsza Ewangelia podpowiada mi, ¿e z odrzucenia zaproszenia Jezusa.
Panie, daj mi m±dro¶æ rozeznania, kiedy i w czym odrzuci³am Twoje zaproszenie.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 15 PaĽdziernik 2012, 01:59   

spochmurnia³ na te s³owa i odszed³ zasmucony, mia³ bowiem wiele posiad³o¶ci

Jak bardzo czlowiek przyzwyczajony jest do atrap, ktore go otaczaja.
Jak trudno jest nam rozstac sie z tym co slabe, przemijajace i ziemskie, jak bardzo jestesmy slabi w obliczu Boga, ktory wie i moze wszystko. Jak czesto trudno nam sobie wyobrazic i pojac sile Jego Milosci.
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 PaĽdziernik 2012, 11:13   

Prawdziwa M±dro¶æ ¯yciowa to ¿ycie wielu chrze¶cijan i ¶wiêtych i b³ogos³.którzy dla Jezusa opu¶cili ( w sercu ) wszystko, co ten ¶wiat proponuje!.Wczoraj na odpu¶cie u O.Karmelitów w Lublinie ku czci ¶w.Teresy Wielkiej, Doktor Ko¶cio³a us³ysza³am motto Jej ¿ycia :: tylko Bóg mi wystarczy", radykalizm ewangeliczny w klasztorze.A dzisiaj te¿ mo¿na tak ¿yæ dziêki Jej wstawiennictwu...
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 PaĽdziernik 2012, 12:11   

Dzisiaj wspominamy 34 -rocznicê wyboru Jana Paw³a II na stolicê Piotrow±.To by³ dla mnie najwiêkszy po sp.moich Rodzicach czy Sl Bo¿ym kardSt.Wyszyñskim autorytet M±dro¶ci Bo¿ej.Imponowa³ mi swoj± pokor± i mi³o¶ci± do Boga i Maryi.Ró¿aniec, który nosi³ stale w rêce mówi³ mi o Obecno¶ci Maryi w Jego sercu i my¶lach.Nie g³osi³ ideologii ale prawdziw± wiêz z Maryj±.Wype³nia³ w sposób doskona³y pro¶by Maryi w wielu Objawieniach.Matka Bo¿a w Gietrzwa³dzie Objawi³a siê po raz pierwszy w³a¶nie podczas Apelu o 21 godz. czy podczas modlitwy ró¿añcowej.To i nas zobowi±zuje do na¶ladowania Naszego kochanego papie¿a.I tak zdobywa siê M±dro¶æ Bo¿±.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 16 PaĽdziernik 2012, 13:42   

"...podaza za Prawda kazdego dnia na nowo, zachowujac pokoj, ..."
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group