Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Byc czlowiekiem prawym i prawdziwym
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 PaĽdziernik 2012, 07:59   Byc czlowiekiem prawym i prawdziwym

Sw. Pawel nie bawi sie w piekne slowka. Niczego nie mowi na wyrost, to laska Boza jest tak wielka , ze przekracza wszystkie nasze o niej wyobrazenia.
„Ku wolno¶ci wyswobodzi³ nas Chrystus.”
Jak zrozumiec to powiedzenie Pawla aby nie bylo tylko milym dla uszu sloganem.
Jak radowac sie ta prawda ?
Jak swietowac kazde Spotkanie? Kazda Eucharystie? Kazda modlitwe?
Jak zmieniac swoje zycie w modlitwe? Spotkanie? KOMUNIE?

Jak tworzyc w Prawdzie wspolnote Kosciola?
Jak DOM uczynic Bozym instrumentem do budowy tego calego Dobra?


Tak czesto slyszalem jak Syryjczycy mowili z zalem, ze nie umieli wlasciwie docenic bezpieczenstwa i pokoju ktorym cieszyl sie ich kraj przed wojna domowa. Potwierdza to niejako codzienny widok dzieciakow ktore bawia sie na ulicy, przed domami, gdy w tym czasie ich matki delektuja sie siedzeniem na murku i zwyklym „babskim” gadaniem.( Ga 4,22-24.26-27.31-5.1)
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 15 PaĽdziernik 2012, 09:08   

Chcialabym, zeby moje zycie codzienne bylo modlitwa raz lepsza, raz gorsza, czasami moze wrecz nieudolna, ale zeby nia bylo.

Chcialabym tez byc prawdziwie wolna, ale to bardzo wielkie slowo i sprawdza sie dopiero w momentach zagrozenia tej wolnosci.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 15 PaĽdziernik 2012, 10:40   

Wolno¶æ nie jest jak±¶ mrzonk±, jest czym¶ bardzo realnym. Dla mnie jest ona wtedy je¶li moje ¿ycie kszta³tujê zgodnie z zamys³em Bo¿ym wzglêdem mnie, je¿eli droga jak± przebywam jest zgodna z moim odwiecznym powo³aniem. Oczywi¶cie, ¿e nasza wolno¶æ nie jest idealna, zniewalaj± nas grzechy i ró¿ne drobne przywi±zania wa¿ne jednak, aby kierunek by³ s³uszny.To rodzi poczucie wolno¶ci i harmonii.

Chcia³abym , aby mój dzieñ z³o¿ony by³ z modlitwy oraz z ró¿nych , codziennych dzia³añ, które podejmowane s± z mi³o¶ci± i z my¶l± o Nim. ¯eby nie by³o w tym dniu pustych godzin i chwil, bo w tak± w³a¶nie pustkê wchodzi z³y duch.
¦w. Faustyna pisa³a, ¿e Pana nie trzeba daleko szukaæ, On jest we wnêtrzu cz³owieka, w jego sercu, a wiêc...wcale nie jest trudno z Nim byæ...
Mo¿e trzeba po prostu czê¶ciej o Nim my¶leæ.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 15 PaĽdziernik 2012, 12:37   

„Ku wolno¶ci wyswobodzi³ nas Chrystus.”

To jest ewangeliczny cytat z postu Ojca a ja, lecz±c ucho i inne przeziêbieniowe przypad³o¶ci, czyta³am od rana Ksiêgê Wyj¶cia i tak sobie to jako¶ w po³udnie z postem Ojca po³±czy³am.
Ku wolno¶ci, ku ziemi mlekiem i miodem p³yn±cej, Bóg wyprowadzi³ naród Izraela z Egiptu, ³atwiej by³o ten Naród wyprowadziæ z Egiptu ni¿ usun±æ Egipt z ich pamiêci. £ami± tyle razy zwarte z Bogiem Przymierze, chocia¿ widz± znaki. Pomimo tych znaków ci±gle pamiêtaj± i wracaj± w swej pamiêci do Egiptu.

W swojej osobistej modlitwie muszê rozwa¿aæ, czy mojej pamiêci nie zaprz±taj± wydarzenia z przesz³o¶ci, i te dzisiejsze te¿, które potrzebuj± uzdrowienia, czy wiara w Jezusa, czy droga Krzy¿a jest na pewno jedynym kierunkiem i sensem zapisanym w pamiêci mojego ¿ycia?
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 PaĽdziernik 2012, 06:39   

Alina,dobra ta Twoja podpowiedz....."w codziennosci czesciej myslec o Panu".
Prostota i bezkompromisowosc w praktykowaniu wiary. Dobre.
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 17 PaĽdziernik 2012, 08:31   

Alicja, masz dobre spostrze¿enie.Pamiêtam, kiedy¶ zamieszka³am na stancji u pewnej starszej pani.Chodzi³a do koscio³a ka¿dego dnia.Ale pierwsze moje wra¿enie to: dlaczego ta pani ( ¶p.) stale powraca do czasów wojennych, powojennych, przedwojennych jakby nie by³o innych problemów.By³ przecie¿ Nasz papie¿, Jego problemy...nigdy o Slowie Bo¿ym.By³o tp tak mêcz±ce...i tv, ¿e postanowi³am, unikaæ takiej postawy.Oczywi¶cie da³am siê z³apaæ na ten lep...i zaczê³am wobec m³odszych wspominaæ.Ale o wyborze papie¿a..Jego nauczaniu itp...
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group