Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Zbawienie swietych
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Listopad 2012, 08:56   Zbawienie swietych

Bog interweniuje i Jego aniol pieczetuje "pieczecia Boga zywego" tych ktorych chce uchronic przed „szkodami” dni ostatecznych. Bog wstrzymuje groze katastrofy aby ubezpieczyc swoich wybranych, dwanascie pokolen Izraela ktore zostaly pomnozone ( nie dodane, ale pomnozone) przez dwanascie pokolen Nowego Testamentu obejmujac ZBAWIENIEM wszystkie ludy i wszystkie jezyki istniejace na ziemi .

Obraz ktory maluje Apokalipsa przed nami stanowi fragment niebianskiej liturgii. Poniewaz chodzi o rzeczywistosc absolutna, niebianska, Boza , niemozliwe jest opisanie jej zwyczajnym jezykiem : „B³ogos³awieñstwo i chwa³a, i m±dro¶æ, i dziêkczynienie, i cze¶æ, i moc, i potêga Bogu naszemu na wieki wieków! Amen” Nie mozna inaczej przedstawic tej rzeczywistosci jak pelna symboliki liturgie .

W kazdym razie nie wolno nam zapomniec, ze istota tego wszystkiego co sie dzieje w historii jest STWORCZA I ODKUPIENCZA MILOSC BOZA.

Popatrzcie, jak± mi³o¶ci± obdarzy³ nas Ojciec: zostali¶my nazwani dzieæmi Bo¿ymi: i rzeczywi¶cie nimi jeste¶my. (1 J 3,1)

„Ka¿dy za¶, kto pok³ada w Nim tê nadziejê, u¶wiêca siê, podobnie jak On jest ¶wiêty” (1 J 3,1)
Nie ma swietosci bez nadziei , bo bylaby to beznadziejna swietosc. Swietosc zas zawsze jest realizacja jakiejs nadziei. Moznaby zatem powiedziec : jaka nadzieja , taka swietosc.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Listopad 2012, 09:38   

Dla mnie to jest niesamowite, ze nadzieja ma tak wielka moc uswiecajaca. Jestesmy obdarowani przez Boga Ojca nadzwyczajnym darem prowadzacym do swietosci. Wystarczy z niego skorzystac.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 1 Listopad 2012, 09:55   

Módlmy siê o mocn±, wytrwa³± nadziejê. Wiara, nadzieja, mi³o¶æ-z nich najwa¿niejsza mi³o¶æ-ale nadzieja jest druga, jest w ¶rodku-czyli jaka jest istotna.Jest wa¿na-wa¿niejsza ni¿ wiara.
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group