Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Ecclesia in Medio Oriente 66-67
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 Listopad 2012, 23:17   Ecclesia in Medio Oriente 66-67

CZÊ¦Æ TRZECIA

„My g³osimy Chrystusa ukrzy¿owanego (...)
moc Bo¿± i m±dro¶æ Bo¿±” (por. 1 Kor 1, 23-24)

66. Chrze¶cijañskie ¶wiadectwo, stanowi±ce pierwsz± formê misji, jest czê¶ci± pierwotnego powo³ania Ko¶cio³a, które realizuje siê w wierno¶ci poleceniu otrzymanemu od Pana Jezusa: „bêdziecie moimi ¶wiadkami w Jerozolimie i w ca³ej Judei, i w Samarii, i a¿ po krañce ziemi” (Dz 1, 8). Ko¶ció³, kiedy g³osi Chrystusa ukrzy¿owanego i zmartwychwsta³ego (por. Dz 2, 23-24), staje siê coraz bardziej tym, czym ju¿ jest ze swej natury i powo³ania: sakramentem komunii i pojednania z Bogiem i z lud¼mi . Komunia i ¶wiadectwo o Chrystusie stanowi± wiêc dwa aspekty tej samej rzeczywisto¶ci, gdy¿ jedno i drugie czerpi± z tego samego ¼ród³a – Trójcy ¦wiêtej, i opieraj± siê na tych samych podstawach: s³owie Bo¿ym i sakramentach.

67. Obydwa te elementy karmi± i uwierzytelniaj± inne akty kultu Bo¿ego, a tak¿e pobo¿ne praktyki religijno¶ci ludowej. Umocnienie ¿ycia duchowego powiêksza mi³osierdzie i w sposób naturalny prowadzi do ¶wiadectwa. Chrze¶cijanin jest przede wszystkim ¶wiadkiem. A ¶wiadectwo wymaga nie tylko formacji chrze¶cijañskiej odpowiedniej do poznawalno¶ci prawd wiary, ale tak¿e konsekwencji ¿ycia, zgodnego z t± w³a¶nie wiar±, aby móc odpowiedzieæ na potrzeby wspó³czesnych nam ludzi.

http://ekai.pl/biblioteka...ta-xvi/?print=1
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 Listopad 2012, 23:22   

A ¶wiadectwo wymaga nie tylko formacji chrze¶cijañskiej (...) ale tak¿e konsekwencji ¿ycia, zgodnego z t± w³a¶nie wiar±,

Najczêstszy problem wszystkich nas...
 
 
Alina


WysÅ‚any: 4 Listopad 2012, 23:54   

Umocnienie ¿ycia duchowego powiêksza mi³osierdzie i w sposób naturalny prowadzi do ¶wiadectwa.

A wiêc miar± autentyczno¶ci i g³êbi naszego ¿ycia duchowego jest nasze mi³osierdzie i nasze ¶wiadectwo.
Jakie ono jest?
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 Listopad 2012, 00:47   

Ko¶ció³, kiedy g³osi Chrystusa ukrzy¿owanego i zmartwychwsta³ego (por. Dz 2, 23-24), staje siê coraz bardziej tym, czym ju¿ jest ze swej natury i powo³ania: sakramentem komunii i pojednania z Bogiem i z lud¼mi .

Ten fragment zwrocil moja szczegolna uwage, ze sakrament komunii nie jest moim osobistym pokazaniem sie Bogu zobacz jaka jestem dobra i jak sie modle, ale ze jest ona prawdziwym pojednaniem z Bogiem tylko wtedy kiedy jest tym samym pojednaniem sie z drugim czlowiekiem, wyzbyciem sie wewnetrznej zazdrosci i niecheci do niego.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 Listopad 2012, 21:30   

Komunia i swiadectwo
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group