Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Ecclesia in Medio Oriente 88-89
Autor Wiadomość
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 12 Listopad 2012, 23:27   Ecclesia in Medio Oriente 88-89

88. Ka¿dy z Ko¶cio³ów katolickich obecnych na Bliskim Wschodzie, bêd±c dziedzicem gorliwo¶ci apostolskiej, która przynios³a Ewangeliê do odleg³ych krain, jest te¿ zachêcany do odnowienia ducha misyjnego, poprzez formacjê i pos³anie osób dumnych ze swej wiary w Chrystusa, który umar³ i zmartwychwsta³, i zdolnych do odwa¿nego g³oszenia Ewangelii zarówno w regionie Bliskiego Wschodu, jak i w krajach diaspory, lub w innych krajach ¶wiata . W kontek¶cie nowej ewangelizacji Rok Wiary, je¶li bêdzie prze¿ywany z intensywnym przekonaniem, stanie siê doskona³ym bod¼cem, by krzewiæ wewnêtrzn± ewangelizacjê Ko¶cio³ów regionu i umocniæ ¶wiadectwo chrze¶cijañskie. Obowi±zkiem konstytutywnym Ko¶cio³a i niezbêdn± odpowiedzialno¶ci± ka¿dego ochrzczonego jest sprawianie, by zosta³ poznany Syn Bo¿y, który umar³ i zmartwychwsta³, jedyny Zbawiciel wszystkich. „Bóg pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2, 4). W obliczu tego pilnego i wymagaj±cego zadania, a tak¿e w kontek¶cie wielokulturowym i wieloreligijnym, Ko¶ció³ cieszy siê asystencj± Ducha ¦wiêtego, darem zmartwychwsta³ego Pana, który nadal wspiera swoich uczniów, oraz skarbem wielkich Tradycji duchowych, które pomagaj± poszukiwaæ Boga. Zachêcam eparchie i diecezje, zgromadzenia zakonne i ruchy do rozwijania autentycznego zapa³u misyjnego, który bêdzie dla nich zadatkiem odnowy duchowej. W tym zadaniu Ko¶ció³ katolicki na Bliskim Wschodzie mo¿e liczyæ na wsparcie Ko¶cio³a powszechnego.

89. Od wielu lat Ko¶ció³ katolicki na Bliskim Wschodzie dzia³a dziêki sieci placówek o¶wiatowych, spo³ecznych i charytatywnych. Czyni on swoim wezwanie Jezusa: „Wszystko, co uczynili¶cie jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie¶cie uczynili” (Mt 25, 40). £±czy on g³oszenie Ewangelii z dzie³ami mi³osierdzia, zgodnie z sam± natur± mi³osierdzia chrze¶cijañskiego, w odpowiedzi na najpilniejsze potrzeby wszystkich, niezale¿nie od ich religii, niezale¿nie od podzia³ów partyjnych czy ideologii, maj±c na celu wy³±cznie ¿ycie mi³o¶ci± Boga wobec ludzi . Poprzez ¶wiadectwo mi³osierdzia Ko¶ció³ wnosi swój wk³ad w ¿ycie spo³eczeñstwa i chce przyczyniæ siê do pokoju, którego region Bliskiego Wschodu potrzebuje.

http://ekai.pl/biblioteka...ta-xvi/?print=1
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group