Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Swietosc
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2012, 15:09   Swietosc

Prawdziwa swietosc to nie pojedyncza osoba zatroskana o swoja doskonalosc, ale wspolnota, gdzie jednostka rozwija sie stajac osoba troszczac sie o dobro innych. Taka swietosc prawdziwie pociaga innych, jest prawdziwie atrakcyjna, poszukuje jej swiat. Natomiast ta indywidualistyczna – budzi podziw, sensacje, rodzi celebrytow i gwiazdy ale.... zamiast wymiaru sluzby pojawia sie wymiar konkurencji i eksploatacji , a spotkanie staja sie okazja do konfrontacji i dopingiem do wspolzawodnictwa ktore zamienia sie w konkurencyjna walke. (Swiety Ignacy i jego wspolzawodnictwo ze swietymi. Jeden swiety we wsponocie, to dobra rzecz, ale dramatem jest jesli zdarzy sie, ze we wspolnocie jest ich dwoch. Wtedy dzieje sie prawdziwa zgroza – mawial moj mistrz nowicjatu) . Tylko ta pierwsza droga, ta wspolnotowa jest przyjazna czlowiekowi i prawdziwie tworcza .

Mamy „stawac sie coraz doskonalszymi”, kazdy z nas indywidualnie, jako osoba, ale osoba zyjaca we wspolnocie i posiadajaca rowniez w stosunku do niej zobowiazanie milosci („Niech Pan spoteguje wasza wzajemna milosc").


Czuwajcie wiêc i módlcie siê w ka¿dym czasie, aby¶cie mogli unikn±æ tego wszystkiego, co ma nast±piæ, i stan±æ przed Synem Cz³owieczym. Bog sie nie cieszy nadchodzacym kataklizmem, ale chce nas od niego zbawic („abyscie mogli uniknac tego wszystkiego” ) . „A gdy siê to dziaæ zacznie, nabierzcie ducha i podnie¶cie g³owy, poniewa¿ zbli¿a siê wasze odkupienie”. Chrystus nie straszy, wprost przeciwnie daje fundament naszemu optymizmowi.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2012, 15:32   

"Czuwajcie wiêc i módlcie siê w ka¿dym czasie.."
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2012, 15:35   

Kazdy czlowiek ma inna misje do spelnienia, kazdy sluzy do czegos innego. Dzieki Bogu.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2012, 15:49   

Im d³u¿ej ¿yjê tym bardziej jestem pewna tego jednego-w ¿yciu liczy siê tylko Mi³o¶æ i wszystko co z niej wynika.Troska o innych, dawanie innym siebie, swego czasu i si³, bycie razem i s³u¿enie sobie nawzajem...
I naprawdê to kim siê jest w ¿yciu : lekarzem , dziennikarzem, sprz±taczk± czy kimkolwiek innym -jest po prostu drugorzêdne.
Nie chodzi w ¿yciu o d±¿enie do doskona³o¶ci. Chodzi o to , aby¶my od Tego, Który jest Mi³o¶ci± uczyli siê kochaæ, bo tylko gdy kochamy stajemy siê do Niego podobni.
¦wiêto¶æ na tym ¶wiecie nie jest dla mnie bezgrzeszno¶ci±, bo to po prostu niemo¿liwe, ale jest Mi³o¶ci±...
Ostatnio zmieniony przez Alina 5 GrudzieÅ„ 2012, 18:13, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2012, 17:52   

Alina potwierdzasz s³owa ¶w.Paw³a, cenne s± w ¿yciu : wiara, nadzieja i milo¶æ, ale najwazniejsza z nich jest Mi³o¶æ.Sk±d j± nabyæ ? A no z Eucharystii w bia³ym , ma³ym op³atku !
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2012, 17:56   

potrzeba

milczeniu potrzeba poezji
¿eby nie umar³o z nudy
oczekiwaniu nadziei
u¶miechowi ¿yciowej m±dro¶ci
ka¿demu cz³owiekowi – blisko¶ci
drugiego cz³owieka
aby razem mogli siê dostaæ do nieba


(Wiersz Abuny Zygmunta)
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 5 GrudzieÅ„ 2012, 20:07   

U¶miechowi ¿yczliwej, ¿yciowej m±dro¶ci potrzeba. Tylko tak u¶miechniêci, nie bêdziemy sami na drodze do nieba.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group