Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
(26-27)o1o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2013, 01:16   (26-27)o1o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

…..przyjd¼ KRÓLESTWO TWOJE….

„Nikt nie zna natury Królestwa Bozego, jesli go nie oswieci Duch Prawdy.
„Tak, jestem królem. Ja sie na to narodzilem i na to przyszedlem na swiat, aby dac swiadectwo prawdzie.”
Królestwo Jezusa jest Królestwem Prawdy. Przez cala swoja dzialalnosc publiczna Jezus ujawnia róznorakie przejawy klamstwa poczawszy od klamstwa religijnego w wydaniu faryzeuszów i saduceuszów, przez klamstwa zycia codziennego az po klamstwo polityczne.
Jednoczesnie objawia prawde o Bogu i prawde o czlowieku.”

/Towarzystwo Chrystusowe/
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2013, 01:40   

K+M+B

(26-27)-1-2013

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//
czym¿e by¶my byli
bez Twojego mi³osierdzia
kto by siê o nas upomnia³
kto by zst±pi³ po nas
do najciemniejszego piek³a
aby nas wydostaæ z niego i przenie¶æ
do jasnego domu
Twojej Ewangelii

-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


modlmy sie o pokoj w Syrii

Aby w Roku Wiary chrze¶cijanie mogli g³êbiej poznaæ tajemnicê Chrystusa i z rado¶ci± dawaæ ¶wiadectwo o darze wiary w Niego.
Aby wspólnoty chrze¶cijañskie na Bliskim Wschodzie, czêsto dyskryminowane, by³y obdarzane przez Ducha ¦wiêtego moc± wierno¶ci i wytrwa³o¶ci.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------
Kontemplacja oblicza Chrystusa nie mo¿e zatrzymaæ siê na wizerunku Ukrzy¿owanego. Chrystus jest Zmartwychwsta³ym!
Ró¿aniec zawsze wyra¿a³ to do¶wiadczenie wiary, wzywaj±c wierz±cego do wyj¶cia poza ciemno¶æ mêki, by utkwiæ wzrok w chwale Chrystusa w zmartwychwstaniu i wniebowst±pieniu.

(http://www.kolbemission.org)

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------
Kontempluj±c Zmartwychwsta³ego, chrze¶cijanin odkrywa na nowo motywy swojej wiary (por. 1 Kor 15, 14) i prze¿ywa ponownie rado¶æ nie tylko tych, którym Chrystus siê objawi³ - Aposto³ów, Magdaleny, uczniów z Emaus - ale równie¿ rado¶æ Maryi, która nie mniej intensywnie musia³a do¶wiadczyæ nowego ¿ycia uwielbionego Syna.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------
W centrum tej drogi chwa³y Syna i Matki ró¿aniec stawia w trzeciej tajemnicy chwalebnej Piêædziesi±tnicê, która ukazuje oblicze Ko¶cio³a jako rodziny zebranej wraz z Maryj±, o¿ywionej potê¿nym wylaniem Ducha ¦wiêtego, gotowej do misji ewangelizacyjnej. Kontemplowanie tej, jak i innych tajemnic chwalebnych, winno prowadziæ wierz±cych do coraz ¿ywszego u¶wiadamiania sobie swego nowego ¿ycia w Chrystusie, wewn±trz rzeczywisto¶ci Ko¶cio³a - ¿ycia, dla którego scena Piêædziesi±tnicy stanowi wielk± "ikonê".

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------
Do tej chwa³y, w której od momentu wniebowst±pienia Chrystus zasiada po prawicy Ojca, równie¿ Ona zostanie wyniesiona z chwil± wniebowziêcia, by antycypowaæ to, do czego przeznaczeni s± wszyscy sprawiedliwi przez zmartwychwstanie cia³.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------
Wreszcie ukoronowana w chwale - jak to widaæ w ostatniej tajemnicy chwalebnej - ja¶nieje Ona jako Królowa anio³ów i ¶wiêtych, antycypacja i szczyt rzeczywisto¶ci eschatologicznej Ko¶cio³a.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2013, 01:56   

modlmy sie o pokoj w Syrii

Zosiu, dziekuje za wspolprace.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2013, 07:49   

Nam tez jest bardzo milo, ze wspolpracujecie ze soba, ale najwazniejsze, ze mile jest to Chrystusowi, bo do wspolpracy On nas zacheca, a nawet jeszce wiecej, obiecuje, ze bedzie wowczas z nami ( "gdzie dwoch albo trzech zbiera sie w imie moje...)

(Hbr 6,10)
Nie jest Bóg niesprawiedliwy, aby zapomnia³ o czynie waszym i mi³o¶ci, któr± okazali¶cie dla imienia Jego, gdy¶cie us³ugiwali ¶wiêtym i jeszcze us³ugujecie.
Bog jest wrazliwy na wszelki czyn dobry , dlatego mozemy powiedziec, ze cokolwiek dobrego uczynilismy drugiemu czlowiekowi – uczynilismy to Jemu - tak bardzo utozsamia sie On z miloscia. Mozemy tak powiedziec, poniewaz On pierwszy tak wlasnie widzi wszystkie rzeczy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2013, 07:53   Ndzieja

(Hbr 6,11)
„ Abysmy (...) mieli trwa³± pociechê, my, którzy¶my siê uciekli do uchwycenia zaofiarowanej nadziei. Trzymajmy siê jej jako bezpiecznej i silnej kotwicy duszy”(...)

Nadzieje nie tylko sie ma albo jej sie nie ma, o nadzieje sie dba, albo sie ja lekcewazy.Nadzieja to rzeczywistosc dynamiczna, rosnie albo maleje, rozwija sie albo kurczy. Nadzieja, jak kazda wartosc powinna byc otoczona troska, abysmy poprzez „wiare i cierpliwosc stali sie dziedzicami obietnicy Bozej”. Trzeba umiec „uchwycic sie” jej jak „ bezpiecznej i silnej kotwicy duszy”
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2013, 08:05   

Piekny i radosny jest dzisiejszy pslam. Dolaczam sie do modlitwy za Syrie i bezpieczenstwo Abuny i wszystkich naszych Rodakow, chrzescijan i ludzi dobrej woli.
Modlmy sie o pokoj w naszych duszach i o dzieci, szczegolnie te glodne, mieszkajace w krajach gdzie jest wojna i wyzyskiwane

G³o¶cie cze¶æ Pana w¶ród wszystkich narodów

¦piewajcie Panu pie¶ñ now±
¶piewaj Panu, ziemio ca³a.
¶piewajcie Panu, stawcie Jego imiê,
Ka¿dego dnia g³o¶cie Jego zbawienie.

G³o¶cie Jego chwa³ê
w¶ród wszystkich narodów,
rozg³aszajcie Jego cuda
po¶ród wszystkich ludów

Oddajcie Panu, rodziny narodów,
oddajcie Panu chwa³ê i uznajcie Jego potêgê.
Oddajcie Panu chwa³ê nale¿n± Jego imieniu.
lico¶cie w¶ród ludów, ¿e Pan jest królem.
On utwierdzi³ ¶wiat tak, ¿e siê nie zachwieje,
bêdzie sprawiedliwie s±dzi³ ludy.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2013, 22:13   

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy.
Módlmy siê o pokój w Syrii.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 26 StyczeÅ„ 2013, 23:08   

Dzieki Ci, Duchu Swiety Boze, dzieki Matko Boza, za te cudowna ³aske wspolnej Modlitwy Rozancowej sprzed chwili i teraz, w ktorej, w sercu moim, byla obecna Syria i "jej"Abuna Zygmunt, ca³y nasz DOM i Wszyscy z Bliska i Daleka, cale rzesze Ludzi, ktorzy sa lub byli mi bliscy, ktorym zawdzieczam chocby odrobine DOBRA, jakie mi uczynili,...wyliczaniu nie byloby konca...
Dzieki Wam, Kochani Przyjaciele, za TO wspolne, na MODLITWIE SPOTKANIE...
PRZYBLIZYLO SIE KROLESTWO BOZE...ON JEST posrod nas!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2013, 01:28   

Boze, Ty jestes w kazdej sytuacji,ktora nas spotyka. Prosze, wez w swoje rece sprawy Syrii i pokieruj na wlasciwa droge. Zle prowadzimy sami, bardzo zle. Pomocy.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2013, 05:48   

Pozbieraj Matko Boza wszystkie nasze dziesiatki Rozanca, wczoraj i dzis odmawiane w intencji Syrii, nasze modlitwy i dobre mysli i pros z nami Pana Jezusa o laske pokoju w tym umeczonym kraju.
Ojcze nasz ..... przyjdz Krolestwo Twoje.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2013, 06:39   

I - Zmartwychwstanie Pana Jezusa


II – Wniebowst±pienie


III - Zes³anie Ducha ¦wiêtego


IV - Wniebowziêcie Maryi


V - Ukoronowanie Matki Bo¿ej na Królow± nieba i ziemi
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2013, 09:38   

Ps 19,9
Jego s³uszne nakazy raduj± serce,


Oto co stanowi podstawe prawdziwej radosci - odwolywanie sie we wszystkim do Boga, do Jego woli, do Jego upodobania, aby znalazly uznanie przed Nim nasze mysli, slowa i dzialanie.


Niech znajd± uznanie przed Tob± †
s³owa ust moich i my¶li mego serca, *
Panie, moja Opoko i mój Zbawicielu.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2013, 19:15   

Niech znajduj± uznanie przed Tob± moje s³owa, niech nie bêd± pochopnym os±dzeniem, niech nie zadaj± bólu, niech nios± pokój i nadziejê.
Przez Maryjê, po¶redniczkê i pocieszycielkê moj±.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2013, 22:15   

I znow razem w modlitwie.
Panie, badz milosciw nam grzesznym.
Daj pokoj Syrii. Ratuj przesladowanych.

Panie, moja Opoko i mój Zbawicielu.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group