Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
31o1o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2013, 02:38   31o1o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-


Twoje s³owo jest pochodni± dla stóp moich
i ¶wiat³em na mojej ¶cie¿ce.

Alleluja
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2013, 02:55   

Chcialabym ofiarowac dzisiejszy Rozaniec za pokoj w Syrii i bezpieczenstwo Abuny, chrzescijan, naszych Rodakow, bliskich nam ludzi i o pokoj w sercach Syryjczykow.
Modle sie o to, aby dobry Bog poprowadzil Abune szczesliwie do Polski.
Niech Go ma w swojej opiece wraz z Matka Boska, wszystkimi swietymi i aniolami. Niech Go zatrzymaja w pokoju

Oto lud wierny, szukaj±cy Boga
Do Pana nale¿y ziemia i wszystko, co j± nape³nia, ¶wiat i jego mieszkañcy.
Albowiem On go na morzach osadzi³
i utwierdzi³ ponad rzekami.

Kto wst±pi na górê Pana,
kto stanie w Jego ¶wiêtym miejscu?
Cz³owiek r±k nieskalanych i czystego serca,
który nie sk³oni³ swej duszy ku marno¶ciom.

On otrzyma b³ogos³awieñstwo od Pana
i zap³atê od Boga, swego Zbawcy.
Oto pokolenie tych, którzy go szukaj±,
którzy szukaj± oblicza Boga Jakuba.

(Ps 119,105)
Twoje s³owo jest pochodni± dla stóp moich i ¶wiat³em na mojej ¶cie¿ce.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2013, 02:56   

K+M+B

czwartek 31-1-2013

Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice Swiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//
Zaczê³o s³oñce wschodziæ - prosto w moje oczy.
Witam dzieñ przez pó³ przymkniête powieki.
Spogl±dam w my¶lach na drogê któr± przyjdzie mi dzisiaj przej¶æ.
Znaczê siê krzy¿em na tê drogê – czo³o, ramiona i pier¶
Ju¿ jest zupe³nie jasno.
Czujê przyp³yw nadziei
To Twój wzrok Bo¿y zawieszony w przestrzeni
ponad wirami zdarzeñ – to on dodaje mi si³.

-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona
Wybaw od zlych przygod, Matko, dzis podrozujacego Abune

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.



Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby w Roku Wiary chrze¶cijanie mogli g³êbiej poznaæ tajemnicê Chrystusa i z rado¶ci± dawaæ ¶wiadectwo o darze wiary w Niego.
Aby wspólnoty chrze¶cijañskie na Bliskim Wschodzie, czêsto dyskryminowane, by³y obdarzane przez Ducha ¦wiêtego moc± wierno¶ci i wytrwa³o¶ci.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------
Boga nie mo¿na poznaæ. To On mo¿e objawiæ siê mnie, kiedy i jak zechce za pomoc± s³ów nigdy nie s³yszanych, pojêæ wykraczaj±cych poza wszelkie pojêcia.
W prawdziwej modlitwie wymagana jest wiêc od mnie bardziej pasywno¶æ ni¿ aktywno¶æ; bardziej milczenie ni¿ s³owa, bardziej adoracja ni¿ wiedza, bardziej gotowo¶æ ni¿ dzia³anie, bardziej wiara ni¿ rozum.
Muszê dog³êbnie zrozumieæ, ¿e prawdziwa modlitewa jest owocem daru nieba dla ziemi, Ojca dla swojego Syna, oblubieñca dla oblubienicy, tego, kto ma, dla tego, kto nie ma, wszystkiego dla nico¶ci.
Carlo Carretto

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------
Je¿eli pijesz wino ofiarowane ci przez samego Boga przepe³nia ciê rado¶æ. Nie jest powiedziane, ¿e ta rado¶æ bêdzie zawsze ³atwa, wolna od cierpienia i ³ez, ale jest rado¶ci±. Mo¿e ci siê przydarzyæ, ¿e bêdziesz pi³ wino Bo¿ej woli w chwilach trudnych i gorzkich, ale nie przestawaj byæ radosny.
Bóg jest rado¶ci±, nawet gdy jeste¶ krzy¿owany.
Bóg jest rado¶ci±, tak¿e gdy umierasz.
Bóg zawsze jest rado¶ci±, gdy¿ potrafi przemieniæ wodê naszej biedy w wino zmartwychwstania.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------
Je¶li Królestwo siê wype³nia, to wype³nia siê ono wy³±cznie w wolno¶ci mi³owania, w bezwarunkowym wyborze dwojga, w obustronnym przyjêciu wspólnego planu. Królestwo nie jest przymusem: jest ono swobodnym wyborem, a poniewa¿ okaza³o siê ono aktem mi³o¶ci samego Boga, to równie¿ przyjêcie go jest aktem mi³o¶ci ze strony cz³owieka.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------
Kontemplacja, która jest bierna, jest przyj¶ciem Boga do nas jako poznanie. Bóg daje siê poznaæ jaki jest, nie za¶ jaki mo¿e siê nam wydawaæ na zewn±trz.
Przez kontemplacjê realizuje siê pe³nia mojego ziemskiego ¿ycia i dziêki niej karmiê siê autentycznym ¿yciem wiecznym, bo jestem przeznaczony do ¿ycia wiecznego.
Wszystko inne bêdzie mi dodane, bo w porównaniu z ¿yciem wiecznym jest czym¶ ma³o znacz±cym. "Starajcie siê naprzód o królestwo Boga i o Jego Sprawiedliwo¶æ, a to wszystko bêdzie wam dodane" (Mt 6,33).

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------
Eucharystia jest rzeczywi¶cie milczeniem Boga, Jego s³abo¶ci±. Staæ siê tylko chlebem i milczeniem po¶ród ¶wiata tak ha³a¶liwego, tak rozgor±czkowanego! Mo¿na by powiedzieæ, ¿e ¶wiat i Eucharystia zmierzaj± w przeciwnych kierunkach, oddalaj±c siê coraz bardziej od siebie. Potrzeba wiele odwagi, by nie daæ siê ponie¶æ ¶wiatu, ale tak¿e wiele wiary i woli, by i¶æ pod pr±d, ku Eucharystii - by zatrzymaæ siê, zamilkn±æ i oddaæ siê adoracji.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2013, 03:04   

Wybaw od zlych przygod, Matko, dzis podrozujacego Abune
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2013, 08:32   

AMEN
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2013, 08:42   

Matko Dobrej Drogi módl siê za NIM.
_________________
BML
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2013, 12:23   

Janie Bosko modl sie za nami
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2013, 15:16   

Bogu niech beda dzieki i Tobie, Oredowniczko nasza.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 StyczeÅ„ 2013, 15:46   

Dzieki Ci Panie za bezpieczny dojazd Abuny. Modlmy sie o Jego bezpieczenstwo, bezpieczesntwo Chrzescijan, naszych Rodakow i bliskich. Modlmy sie o pokoj w duszach Syryjczykow

Pod Twoja obrone uciekamy sie Swieta Boza Rodzicielko...
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Luty 2013, 00:46   

Bogu niech beda dzieki i Maryji za Jej wstawiennicza matyczyna opieke.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group