Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
1o2o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Luty 2013, 00:12   1o2o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-


Zbawienie sprawiedliwych pochodzi od Pana,
On ich ucieczk± w czasie utrapienia.
Pan ich wspomaga i wyzwala,
wybawia od wystêpnych i zachowuje,
On bowiem jest ich ucieczk±.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Luty 2013, 00:24   

K+M+B

1-2-2013 piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Zaczê³o s³oñce wschodziæ - prosto w moje oczy.
Witam dzieñ przez pó³ przymkniête powieki.
Spogl±dam w my¶lach na drogê któr± przyjdzie mi dzisiaj przej¶æ.
Znaczê siê krzy¿em na tê drogê – czo³o, ramiona i pier¶
Ju¿ jest zupe³nie jasno.
Czujê przyp³yw nadziei
To Twój wzrok Bo¿y zawieszony w przestrzeni
ponad wirami zdarzeñ – to on dodaje mi si³.

-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby rodziny migrantów, zw³aszcza matki, by³y wspierane i otaczane opiek± w trudno¶ciach.
Aby narody bêd±ce w stanie wojny lub konfliktu mog³y i¶æ drog± budowania pokojowej przysz³o¶ci.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//„Nie moja wola, lecz Twoja niech siê stanie!”. By³y to najciê¿sze chwile dla Niego w Jego ¿yciu. Uwa¿a siê, ¿e mêka w Ogrodzie Oliwnym by³a jeszcze bardziej dotkliwa ni¿ podczas ukrzy¿owania. Wtedy bowiem ukrzy¿owane zosta³y Jego serce i dusza, podczas gdy na krzy¿u – Jego cia³o… A ¿e podczas owej godziny by³o to dla Jezusa tak bardzo trudne do zniesienia, ¶wiadcz± s³owa, jakie wyrzek³: „Tak, jednej godziny nie mogli¶cie czuwaæ ze Mn±?”. St±d wiemy, ¿e pragn±³ pocieszenia. (…) Jezus nakazuje: czuwajcie i módlcie siê (…). Tylko czuwaj±c i modl±c siê, mo¿emy pozostaæ Jemu wierni.
Ró¿aniec z b³. Matk± Teres± z Kalkuty
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//Jak¿e ciê¿ko Mu by³o, gdy musia³ znosiæ biczowanie, gdy pluto Mu w twarz… Kiedy czujesz siê przygnêbiony, popatrz na Niego, wtedy zrozumiesz, co siê dzieje. Cierpienie, ból, smutek, poni¿enie, uczucie samotno¶ci s± poca³unkiem Jezusa, znakiem, i¿ zbli¿y³e¶ siê do Niego tak bardzo, ¿e móg³ ciê uca³owaæ. (…) Ból nie jest kar±. Jezus nigdy nie karze. Ból jest znakiem, ¿e zbli¿yli¶my siê bardzo do Jezusa na krzy¿u. (…) Uczmy siê od Maryi, która widz±c Jezusa zel¿onego i ubiczowanego, nie ba³a siê przyznaæ, ¿e jest Jego Matk±. Módlmy siê do Niej, by nasze serce nape³ni³o siê zaufaniem, by nic nie od³±czy³o nas od mi³o¶ci Chrystusa.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//B³agajmy nasz± Pani±, by uczyni³a nasze serca tak cichymi i pokornymi, jak by³o serce Jej Syna. Uczmy siê pokory przez pogodne przyjmowanie upokorzeñ. Nie pozwól, by ominê³a ciê ta szansa. Tak ³atwo jest byæ wynios³ym, nieczu³ym, kapry¶nym i samolubnym, ale zostali¶my stworzeni do wiêkszych rzeczy. Po co wiêc zni¿aæ siê do spraw, które zniszcz± piêkno naszych serc?…
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//Wszêdzie dzi¶ napotykamy cierpienia duszy i cia³a. Tak¿e do twego ¿ycia wkroczy³y ból i cierpienie, ale pamiêtaj, ¿e twój ból, smutek i cierpienie s± niczym innym jak poca³unkiem Jezusa. (…) Ka¿dy z nas powinien zanurzyæ siê w mêkê Chrystusa z jeszcze wiêksz± mi³o¶ci±. On szuka kogo¶, kto by Go pocieszy³, podtrzyma³ na duchu. Czy wystarczaj±co mocno siê o to starasz? Dzisiaj Chrystus cierpi na wiele sposobów w ludziach najbardziej pogardzanych: spragniony mi³o¶ci, patrzy w twoj± stronê; ³akn±cy dobroci, prosi o ni± ciebie; stêskniony za oddaniem, w tobie pok³ada nadziejê. Chory i w wiêzieniu, szuka twojej przyja¼ni. Bezdomny, prosi o schronienie w twoim sercu. Przyjmiesz Go?
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//„Pragnê” – powiedzia³ Jezus na krzy¿u. Mówi³ o pragnieniu nie wody, lecz mi³o¶ci. On, Stworzyciel wszech¶wiata, prosi³ o mi³o¶æ tych, którzy s± Jego dzie³em. On pragnie naszej mi³o¶ci. Czy echo tych s³ów rozbrzmiewa w naszych duszach? (…) Spójrz na krzy¿, a zobaczysz g³owê Jezusa, pochylon±, by ciê poca³owaæ; Jego ramiona rozwarte, aby ciê obj±æ; Jego serce otwarte, by ciê przyj±æ, by zamkn±æ ciê w swojej mi³o¶ci. Skoro wiemy, ¿e krzy¿ jest znakiem najwiêkszej mi³o¶ci Chrystusa do ciebie i do mnie, przyjmijmy Jego krzy¿ we wszystkim, co zechce nam daæ, i oddajmy Mu z rado¶ci± wszystko, co zechce zabraæ. Je¶li bêdziemy tak postêpowaæ, ¶wiat pozna, ¿e jeste¶my Jego uczniami, ¿e nale¿ymy do Jezusa, ¿e czyny, które wykonujemy, ty i ja, i wszyscy bracia i siostry, nie s± niczym innym jak nasz± mi³o¶ci± wcielon± w ¿ycie.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Luty 2013, 01:27   

Dzieki Ci Panie za szczesliwy powrot Abuny. Modlmy sie o bezpieczesntwo Abuny, chrzescijan, naszych Rodakow i bliskich, o pokoj dla Syrii i jej mieszkancow, o pokoj w naszych duszach, o pokoj w duszach naszych dzieci. Modlmy sie za ludzi cierpiacych w imie sprawiedliwosci

Zbawienie prawych pochodzi od Pana

Miej ufno¶æ w Panu i czyñ to co dobre,
a bêdziesz mieszka³ na ziemi i ¿y³ bezpiecznie.
Raduj siê w Panu,
a On spe³ni pragnienia twego serca.

Powierz Panu sw± drogê,
zaufaj Mu, a On sam bêdzie dzia³a³.
On sprawi, ¿e twa sprawiedliwo¶æ zab³y¶nie jak ¶wiat³o,
a prawo¶æ twoja jak blask po³udnia.

Pan umacnia kroki cz³owieka,
a w jego drodze ma upodobanie.
A choæby upad³, nie bêdzie le¿a³,
bo jego rêkê Pan podtrzymuje.

Zbawienie sprawiedliwych pochodzi od Pana,
On ich ucieczk± w czasie utrapienia.
Pan ich wspomaga i wyzwala,
wybawia od wystêpnych i zachowuje,
On bowiem jest ich ucieczk±.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Luty 2013, 01:32   

Jezu,to Twoje PRAGNE tak mocno wrylo sie w moja swiadomosc. Wyjatkowo mi sie przypomina,bardzo czesto je slysze w mojej glowie. Czego pragniesz ode mnie, poza tym czego od wszystkich? Tyle powiedziales slow a PRAGNE tylko klinem sie bolesnie wrylo. Czuje, ze chcesz bym byla lepsza, ale ja nie potrafie sama wyzwolic sie z ojej grzesznosci. Powtorze za Toba,miej cierpliwosc i milosierdzie dla mojej niemocy,bo PRAGNE tego.
Dobranoc Boze Kochany,dobranoc Matko Milosierdzia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Luty 2013, 06:43   

Wspolne medytowanie dzisiejszego psalmu

Miej ufno¶æ w Panu i czyñ to co dobre,
a bêdziesz mieszka³ na ziemi i ¿y³ bezpiecznie.
Raduj siê w Panu,
a On spe³ni pragnienia twego serca.


RADUJ SIE, UFAJ, BADZ DOBREJ MYSLI, CZESCIEJ SIE USMIECHAJ, ALE NIE PO TO BY GRAC PRZED LUDZMI KOMEDIE, ALE DLA TEGO , ZE WIERZYSZ W BOGA , A WIERZAC W NIEGO, WIERZYSZ W CZLOWIEKA I WIERZYSZ W ZYCIE; W CHRYSTUSIE WSZYSTKO PRZENIKA LASKA ZBAWIENIA.


Powierz Panu sw± drogê,
zaufaj Mu, a On sam bêdzie dzia³a³.
On sprawi, ¿e twa sprawiedliwo¶æ zab³y¶nie jak ¶wiat³o,
a prawo¶æ twoja jak blask po³udnia.
Pan umacnia kroki cz³owieka,
a w jego drodze ma upodobanie.
A choæby upad³, nie bêdzie le¿a³,
bo jego rêkê Pan podtrzymuje.



NIE ZABLADZI KTO CHODZI W SWIATLOSCI CHRYSTUSA, NIE POTKNIE SIE KTO TRZYMA SIE MOCNO JEGO REKI

Zbawienie sprawiedliwych pochodzi od Pana,
On ich ucieczk± w czasie utrapienia.
Pan ich wspomaga i wyzwala,
wybawia od wystêpnych i zachowuje,
On bowiem jest ich ucieczk±.


Spraw Panie , za przyczyna wszystkich swietych, szczegolnie tych ktorzy nam sa bliscy, w ktorych towarzystwie staramy sie przebywac , abysmy nalezeli do grona „sprawiedliwych” i abys Ty byl dla nas stala ucieczka w „czas utrapnia” - abys zawsze „nas wspomagal i wyzwalal”. Amen.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Luty 2013, 06:55   

Dzisiejsza medytacja

(Hbr 10,32-39)
Przypomnijcie sobie dawniejsze dni, kiedy¶cie to po o¶wieceniu wytrzymali wielk± nawa³ê cierpieñ, ju¿ to bêd±c wystawieni publicznie na szyderstwa i prze¶ladowania, ju¿ to stawszy siê uczestnikami tych, którzy takie udrêki znosili.

Zwroceniu sie doBoga nie towarzyszy zwykle sielanka ale twarda walka o dotrzymanie wiernosci wierze. Szatan kusi natychmiastowymi "radosciami" , natychmiastowym rajem..

Albowiem wspó³cierpieli¶cie z uwiêzionymi, z rado¶ci± przyjêli¶cie rabunek waszego mienia, wiedz±c, ¿e sami posiadacie majêtno¶æ lepsz± i trwaj±c±. Nie pozbywajcie siê wiêc nadziei waszej, która ma wielk± zap³atê. Potrzebujecie bowiem wytrwa³o¶ci, aby¶cie spe³niaj±c wolê Bo¿±, dost±pili obietnicy.

Nie jest to walka dla walki, nie chodzi o odniesienia zwyciestwa (duma i uznanie z powodu pokonania przeciwnika), ale „dostapienie obietnicy PELNI ZYCIA, ktora zwiazana jest z przyjsciem Chrystusa.

Jeszcze bowiem za krótk±, za bardzo krótk± chwilê przyjdzie Ten, który ma nadej¶æ, i nie spó¼ni siê. A mój sprawiedliwy z wiary ¿yæ bêdzie, je¶li siê cofnie, nie upodoba sobie dusza moja w nim. My za¶ nie nale¿ymy do odstêpców, którzy id± na zatracenie, ale do wiernych, którzy zbawiaj± sw± duszê.

Program Pawla jest szalenstwem w oczach swiata, dla ktorego licza sie tylko dobra doczesne. Komu brak wiary ten nie dostrzega OGROMU DOBRA ktore Bog przygotowal dla swych wyznawcow.

Czy dobro zbawienia jest dla mnie atrakcyjne juz dzisiaj, a nie dopiero bedzie nim w dniach starosci, jako przejaw asekuracji na „po smierci"? JAK TO PRZEZYWASZ?


z
 
 
Alina


WysÅ‚any: 1 Luty 2013, 08:55   

Miej ufno¶æ w Panu i czyñ to co dobre,
a bêdziesz mieszka³ na ziemi i ¿y³ bezpiecznie.
Raduj siê w Panu,
a On spe³ni pragnienia twego serca
.

Panie, naucz mnie czyniæ to co dobre w Twoich oczach, bo to najpewniej prowadzi mnie do Ciebie...
naucz mnie ufno¶ci ku Tobie i daj mi pewno¶æ, ¿e moja rado¶æ jest Twoj± Rado¶ci±, ¿e to Ty Sam wlewasz j± w moje serce...


Powierz Panu sw± drogê,
zaufaj Mu, a On sam bêdzie dzia³a³.
On sprawi, ¿e twa sprawiedliwo¶æ zab³y¶nie jak ¶wiat³o,
a prawo¶æ twoja jak blask po³udnia.
Pan umacnia kroki cz³owieka,
a w jego drodze ma upodobanie.
A choæby upad³, nie bêdzie le¿a³,
bo jego rêkê Pan podtrzymuje.


We¼ moje ¿ycie w swoje rêce Panie i przemieñ moje serce...
Trzymaj mnie przy sobie mocno i umacniaj moje kroki...

Zbawienie sprawiedliwych pochodzi od Pana,
On ich ucieczk± w czasie utrapienia.
Pan ich wspomaga i wyzwala,
wybawia od wystêpnych i zachowuje,
On bowiem jest ich ucieczk±.


B±d¼ zawsze Panie -moim Pocieszeniem...
spraw , aby moje my¶li pe³ne by³y Ciebie nie tylko w dniach radosnych, ale te¿ w dniach trudu i smutku...
_________________
Alina
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 1 Luty 2013, 09:59   

Do³±czmy do naszych modlitw tak¿e:

Papieskie intencje ogólne na luty 2013

Aby rodziny migrantów, zw³aszcza matki, by³y wspierane i otaczane opiek± w trudno¶ciach.

Papieskie intencje misyjne na luty 2013

Aby ludno¶æ obszarów objêtych wojnami i konfliktami mog³a zacz±æ budowaæ pokojow± przysz³o¶æ.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group