Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
...niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę...
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 8 Luty 2013, 05:45   ...niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę...

Duchu Swiety, Boze! Dieki Ci, ze byles zawsze w Kosciele! Jak wspaniale oswiecales sw.Pa!wla!
Ilez praktycznych, bliskich sercu rad w dzisiejszym pierwszym CzytaniU!


(Hbr 13,1-8)
Niech trwa braterska miłość. Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę. Pamiętajcie o uwięzionych, jakbyście byli sami uwięzieni, i o tych, co cierpią, bo i sami jesteście w ciele.
We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane, gdyż rozpustników i cudzołożników osądzi Bóg. Postępowanie wasze niIech będzie wolne od chciwości na pieniądze: zadowalajcie się tym, co macie. Sam bowiem powiedział: Nie opuszczę cię ani pozostawię. Śmiało więc mówić możemy: Pan jest wspomożycielem moim, nie ulęknę się, bo cóż może mi uczynić człowiek? Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę! Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Luty 2013, 06:21   

Dzisiaj szczegolnie zwrocilo moja uwage zdanie : „zadawalajcie sie tym, co macie”. Nie widze w tym bynajmniej duchowej apatii, rezygnacji, rodzaju kapitulanckiego godzenia sie ze zlym losem, ale wedlug mnie jest to wyraz zaufania Bogu, ktory „nie opusci nas i nie pozostawi” samym sobie, gdyz milosc jest wierna i wiecej nawet, bo Jego milosc jest milosierna. „Zadawalac sie tym co mamy”znaczy dac nalezne miejsce w naszym zyciu milosci braterskiej, goscinnosci, pamieci o uwiezionych, cierpiacych, szacunku dla malzenstwa i nie poddawaniu sie zadzy bogacenia. Modle sie aby takie wlasnie cechy rozwijal w nas nasz DOM.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 8 Luty 2013, 08:48   

Mysle, ze zadawalanie sie tym co mamy to rowniez podziekowanie za laski, ktorymi jestesmy obdarzeni czyli laska Milosci, posiadania Domu, Obecnosci Drugiego Czlowieka, Pokoju, obfitosci jedzenia, bezpieczenstwa...
 
 
Alina


Wysłany: 8 Luty 2013, 09:37   

a nawet dostrzeżenie łaski w tym czego nie mamy...obfitości jedzenia, bezpieczeństwa...
to znacznie trudniejsze i tego chciałabym się nauczyć...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 8 Luty 2013, 13:02   

"Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę. "

Słowa te nieodmiennie przywodzą mi na myśl przypowieść o aniołach, którą kiedyś przekazali mi muzułmanie.
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Luty 2013, 22:23   

"dostrzezenie laski w tym czego nie ma"......owszem tak bywa, ze jest to laska,jezeli to zbytek. Jezeli brak zdrowia, brak domu,brak pracy....o to juz trudniej zrozumiec.
W takich okolicznosciach trudno pojac "laske braku" i tlumacze sobie wtedy,ze to dla mnie niezrozumialy zamiar Boga,wola Boza,ktora nie moze byc zla. Taka wlasnie mysla godze sie z brakiem i wdzieczna jestem Bogu za wiare.

Dario,przypowiesc ktora wspomnialas,jest obowiazujacym zwyczajem. Polacy sa goscinni,ale daleko im do goscinnosci, ktorej doznawalam w Syrii. Bardzo mi jej tutaj brakuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group