Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
9o2o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 Luty 2013, 00:06   9o2o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

Sw.Bernadetta:"Kiedy podnios³am g³owê w stronê groty, ujrza³am Pani± ubran± na bia³o(...) i ró¿ê na ka¿dym bucie – ¿ó³t±, w takim samym kolorze jak ³añcuszek jej ró¿añca. Trochê siê wystraszy³am. S±dzi³am, ¿e to z³udzenie. Przeciera³am oczy. Jeszcze raz popatrzy³am i widzia³am ca³y czas tê sam± Pani±. Wsunê³am rêkê do kieszeni i znalaz³am w niej mój ró¿aniec. Zrobi³am znak krzy¿a. Lêk, jaki odczuwa³am znikn±³. Uklêk³am. Odmówi³am ró¿aniec w obecno¶ci tej piêknej Pani. Zjawa przesuwa³a ró¿añcowe paciorki, ale nie porusza³a wargami. Kiedy skoñczy³am ró¿aniec – nagle zniknê³a.» (przyg. Zosia)
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 9 Luty 2013, 04:19, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 2 razy  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 Luty 2013, 00:17   

K+M+B

9-2-2013 sobota

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Bo¿e
kiedy Twoje s³owo
znów stwórczym „niech siê stanie”
rozb³y¶nie
kiedy
wszystko co dotykam i widzê
bêdzie naprawdê
czyste
kiedy na dnie
mojego ha³a¶liwego milczenia
us³yszê muzykê
w której wszystko bêdzie obecne
wszystko co pomy¶lne
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby rodziny migrantów, zw³aszcza matki, by³y wspierane i otaczane opiek± w trudno¶ciach.
Aby narody bêd±ce w stanie wojny lub konfliktu mog³y i¶æ drog± budowania pokojowej przysz³o¶ci.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
Archanio³ Gabriel przychodzi do Maryi, bêd±c wys³annikiem nadziei. Nie narusza wolno¶ci tej, która zosta³a wybrana przez Boga, ale jedynie og³asza Bo¿± wolê, oczekuj±c odpowiedzi. Misjonarz, pos³any przez Ko¶ció³, aby byæ g³osicielem nadziei, nie narusza wolno¶ci tych, do których idzie: czeka na odpowied¼.
Maryjo, wypro¶ ³askê wiary, nadziei i mi³o¶ci dla narodów, które nie pozna³y jeszcze twego Syna, aby na wezwanie wys³anników nadziei umia³y odpowiedzieæ: „Niech mi siê stanie”.
Ks. Krzysztof Miko³ajczyk

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
Na g³os pozdrowienia Maryi poruszy³o siê dzieci±tko w ³onie El¿biety. Ta, która w swym ³onie nosi³a Nadziejê dla ca³ego ¶wiata, przychodzi z pomoc±, umacniaj±c nadziejê i poprzez „Magnificat” oddaj±c chwa³ê Bogu.
Maryjo, spraw, aby na g³os Ko¶cio³a poruszy³o siê serce cz³owieka XXI wieku i móg³ wy¶piewaæ chwa³ê Bogu.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
Bóg przez narodzenie swego Syna w ubóstwie pokaza³, co tak naprawdê jest najwa¿niejsze: nie warto¶ci materialne, nie pozycja spo³eczna, ale cz³owiek.
Maryjo, upro¶, by wspólnoty chrze¶cijañskie na ca³ym ¶wiecie poprzez swoje ¶wiadectwo sprawi³y, aby Chrystus narodzi³ siê w sercach tych naszych braci i sióstr, którzy zagubili nadziejê.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
W ofiarowaniu uczynionym przez Maryjê, Chrystus zosta³ po¶wiêcony Bogu Ojcu. Ci, którzy ofiaruj± swoje ¿ycie dla g³oszenia Ewangelii, te¿ s± po¶wiêceni Bogu – nie ¿a³uj±c swego zdrowia i ¿ycia, ¶wiadcz±, ¿e prawdziwa nadzieja nie jest z tego ¶wiata.
Maryjo, wyjednaj odwagê dla tych, którzy maj±c ducha chrze¶cijañskiego, wahaj± siê ofiarowaæ swoje ¿ycie dla g³oszenia nadziei.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
Wspó³czesny ¶wiat zagubi³ Jezusa, a z Nim zagubi³ nadziejê oraz prawdziwy sens swego istnienia. Cz³owiek, aby odnale¼æ Chrystusa, musi szukaæ, aby szukaæ, musi mieæ nadziejê na znalezienie.
Maryjo, spraw, aby Ko¶ció³ twego Syna by³ nie tylko znakiem nadziei dla ¶wiata, ale te¿ miejscem, w którym mo¿na odnale¼æ nadziejê.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 Luty 2013, 00:31   

"Wspó³czesny ¶wiat zagubi³ Jezusa, a z Nim zagubi³ nadziejê oraz prawdziwy sens swego istnienia. Cz³owiek, aby odnale¼æ Chrystusa, musi szukaæ, aby szukaæ, musi mieæ nadziejê na znalezienie.
Maryjo, spraw, aby Ko¶ció³ twego Syna by³ nie tylko znakiem nadziei dla ¶wiata, ale te¿ miejscem, w którym mo¿na odnale¼æ nadziejê."

Modlmy sie o nadzieje dla naszych dzieci. Upraszaj ja dla nich Matko nasza.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 Luty 2013, 03:28   

Modlmy sie o pokoj w Syrii, bezpieczenstwo dla naszych najblizszych, aby Pan byl zawsze naszym pasterzem i aby niczego nam nie braklo, szczegolnie Wiary, Nadziei i Milosci

(Ps 23,1-6)
REFREN: Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego

Pan jest moim pasterzem,
niczego mi nie braknie.
Pozwala mi le¿eæ
na zielonych pastwiskach.

Powadzi mnie nad wody, gdzie mogê odpocz±æ,
orze¼wia moj± duszê.
wiedzie mnie po w³a¶ciwych ¶cie¿kach
przez wzgl±d na swoj± chwa³ê.

Chocia¿bym przechodzi³ przez ciemn± dolinê
z³a siê nie ulêknê, bo Ty jeste¶ ze mn±.
Kij Twój i laska pasterska
s± moj± pociech±.

Stó³ dla mnie zastawiasz
na oczach mych wrogów.
Namaszczasz mi g³owê olejkiem,
kielich mój pe³ny po brzegi.

Dobroæ i ³aska pójd± w ¶lad za mn±
przez wszystkie dni mego ¿ycia
i zamieszkam w domu Pana
po najd³u¿sze czasy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 Luty 2013, 06:58   

W nawiazaniu do dzisiejszego psalmu :

Bog jest szczesciem czlowieka teraz , bedac jeszcze w drodze i na wieki, to znaczy gdy dotrzemy juz do Ziemi Obiecanej aby mieszkac w Jego Domu, w Niebieskiej Jerozolimie, ze swietymi i aniolami. Brzmi to jak opowiadanie bajki na dobranoc, ale rzeczywistosc Zbawienia daleko przekracza nawet fantazje bajek.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 9 Luty 2013, 10:28   

Dzisiaj w naszym ró¿añcu znowu: „Niech mi siê stanie”.
Niech tak bêdzie w moim ¿yciu, niech przyjmujê to co potrafiê rozeznaæ jako dobre i to co tylko intuicyjnie jako dobro wyczuwam. Przez Maryjê i z jej pomoc±. Abym dotar³a do rzeczywisto¶ci niebiañskiego Jeruzalem, aby dotarli tam wszyscy moi bliscy.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 Luty 2013, 22:05   

Za "chwile" niedziela. Maryjna sobota puka do niedzielnych drzwi. Dobrych , ozywczych snow zycze. Niech nam Bog blogoslawi i by to blogoslawienstwo bylo w nas posiewem wdziecznosci.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 Luty 2013, 22:57   

Wzajemnie Abuna... i ciebie niech Bog blogoslawi spokojnym snem o pokoju i wszystkich zyjacych na tej ziemi ogarnietej niepojeta wojna.
http://www.youtube.com/watch?v=GhzJcayAt0w
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group