Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
27o102o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 00:38   27o102o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

„…A kiedy zeszli na l±d, ujrzeli ¿arz±ce siê na ziemi wêgle, a na nich u³o¿on± rybê oraz chleb. Rzek³ do nich Jezus: Przynie¶cie jeszcze ryb, które¶cie teraz u³owili. Poszed³ Szymon Piotr i wyci±gn±³ na brzeg sieæ pe³n± wielkich ryb…”

 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 00:47   

K+M+B

27-2-2013 sroda

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//
zbyt drogi mi jeste¶
abym tandetnie sk³ada³ rêce
w pro¶bie albo podziêce
zbyt stare to szczê¶cie
abym w pó³ drogi na Kalwariê
nagle mia³ zawróciæ
bo Ciebie nie ma
wszêdzie mi jeste¶
nie nadesz³ym nadej¶ciem
do którego umieram coraz czê¶ciej
teraz
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby rodziny migrantów, zw³aszcza matki, by³y wspierane i otaczane opiek± w trudno¶ciach.
Aby narody bêd±ce w stanie wojny lub konfliktu mog³y i¶æ drog± budowania pokojowej przysz³o¶ci.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------
(S³owo Bo¿e: J 20,11-18)


Ostatnie s³owo nie nale¿y do ¶mierci. W nocy Chrystus zmartwychwsta³. Jest to niedziela zwyciêstwa. Maria Magdalena pogr±¿ona w smutku nie rozpoznaje Jezusa, ale kiedy s³yszy z ust Pana w³asne imiê, wtedy wszystko o¿ywa na nowo: godzina wybaczenia, ¶mieræ w pi±tek... Ewangelie mówi± nam, ¿e by³a pierwsz±, która widzia³a Zmartwychwsta³ego. Pan posy³a j± do aposto³ów, aby oznajmi³a im zwyciêstwo ¿ycia nad ¶mierci±. Ojciec Jezusa jest teraz tak¿e naszym Ojcem, a Chrystus nazywa swoich uczniów braæmi.

¦wiêta Mario Magdaleno, pro¶ Pana, by wype³ni³ nas nadziej± i rado¶ci±. Z Matk± Bo¿± b³agaj Go o ³askê dla ka¿dej kobiety, by by³a zwiastunem zmartwychwsta³ego Pana, nosicielk± ¿ycia w rodzinie i w spo³eczeñstwie, w Ko¶ciele i w ¿yciu narodów.
Amen
(http://www.maryjni.pl/rozwazania-rozancowe,282)

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------
(S³owo Bo¿e: Dz 1,3-11)

Cz³owiek ma swe ¼ród³o w mi³o¶ci Trójcy. Historia naszego ¿ycia jest powrotem do domu Ojca. Jezus, g³owa nowego stworzenia, ju¿ ¿yje w Ojcu. On jest Pierworodnym i Zmartwychwsta³ym. Odszed³, aby przygotowaæ mieszkanie dla ka¿dego z nas. Nie opuszcza nas w czasie naszej ziemskiej pielgrzymki. Jako Dobry Pasterz i starszy brat wstawia siê za ka¿dym z odkupionych. W niebie wci±¿ zachowuje swoje piêæ ran jako znak, ¿e podczas naszych prób jest blisko nas. Naszym zadaniem jest przygotowaæ ziemiê na Jego przyj¶cie w chwale.

Przedwieczny Ojcze, Twój Boski Syn przyj±³ ludzkie cia³o i narodzi³ siê z Dziewicy Maryi. W swoich chwalebnych ranach ukrywa nasze rany. Wejrzyj na Jego zas³ugi i udziel swego mi³osierdzia wszystkim zmar³ym cierpi±cym w czy¶æcu. B±d¼ z umieraj±cymi, a w godzinê naszej ¶mierci wejrzyj na nas, okrytych p³aszczem naszej Matki. Amen.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------
(S³owo Bo¿e: Dz 1,13; 2,1-4)

Têsknota i przera¿enie wype³niaj± ich serca. Nie rozumieli nauczania Mesjasza. Tylko Maryja jest pewna, ze otrzymaj± wsparcie. Jej ¿arliwa modlitwa sprowadza Pocieszyciela. Tak jak wcze¶niej Duch wskrzesi³ Jezusa, tak teraz zstêpuje na Ko¶ció³. Teraz nie s± ju¿ sierotami: Duch wo³a w nich: "Abba, drogi Ojcze". Nie ma ju¿ pomieszania jêzyków, jak przy wie¿y Babel: Duch ¦wiêty jest dusz± Rodziny, Ko¶cio³a. Nie s± ju¿ przestraszeni ani obojêtni: Duch posy³a ich, aby g³osili Królestwo a¿ po krañce ziemi.

Duchu ¦wiêty, Dawco ¯ycia, nasi biskupi s± nastêpcami dwunastu aposto³ów. Przez na³o¿enie r±k wy¶wiêcaj± w Twoje Imiê naszych ksiê¿y i diakonów. Daj nam, za wstawiennictwem Królowej Aposto³ów, licznych i ¶wiêtych s³ug S³owa i sakramentów. Udziel wszystkim ³aski ¿ycia w ogniu Twojej mi³o¶ci. Amen.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------
(S³owo Bo¿e: £k 1,46-47; Sobór Watykañski II, Lumen Gentium 59)


Niektórzy ubóstwiaj± cia³o, inni nie troszcz± siê o nie wcale. Nie martwi± siê równie¿ o to, czy ich wspó³bracia maj± po¿ywienie, ubranie czy opiekê medyczn±, której potrzebuj±. Nasze cia³a powinny byæ ¶wi±tyniami Ducha ¦wiêtego. Maryja jest sanktuarium, w którym w pe³ni zamieszkuje Trójca ¦wiêta. Odda³a ca³± siebie dzie³u Jezusa i dlatego bêdzie z cia³em i dusz± staæ obok swego zmartwychwsta³ego Syna. To nie jest ¿adna przeno¶nia, to jest tajemnica. Tak jak zmartwychwstanie jest faktem, tak równie¿ faktem jest to, ¿e w niebie ludzkie, matczyne serce z cia³a i krwi bije dla nas.

Panie Jezu, Ty przyj±³e¶ ludzkie cia³o z Maryi. Naucz nas traktowaæ nasze cia³a z szacunkiem, wdziêczno¶ci± i dyscyplin±. O¶wiecaj ka¿dego z nas, stosownie do naszego powo³ania, czysto¶ci± Maryi, ¿eby nasze cia³o odzwierciedla³o nie¶mierteln± godno¶æ duszy, która w nim pozostaje. Amen.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------
(S³owo Bo¿e: por. Ap 12,1-5; 9-10)

Bóg w Trójcy jedyny koronuje Maryjê na Królow± wszech¶wiata. To nie jest zwyk³y honorowy tytu³, który pozostawia nasze ¿ycie nietkniêtym. Maryja ma udzia³ w potêdze Chrystusa, Pana historii, przez swoje skuteczne po¶rednictwo. Pomaga Ko¶cio³owi w walce z szatanem, ksiêciem k³amstw, nienawi¶ci podzia³ów, niesprawiedliwo¶ci i rozpaczy. Przyodziana w s³oñce Zmartwychwsta³ego, jest znakiem zwyciêstwa dla naszych czasów, co objawi³a pastuszkom w Fatimie.Jej Syn panuje nad histori± pe³nym tajemnic, ale ¿elaznym ber³em.

Maryjo, Pismo ¦wiête mówi nam, ¿e szatan nadal prowadzi wojnê z tymi, co strzeg± przykazañ Boga (Ap 12,17). Matko, Nowa Ewo, umacniaj chrze¶cijan, którzy s± prze¶ladowani, otwarcie lub skrycie, nawet do przelania swej krwi, poniewa¿ trzymaj± siê mocno swego ¶wiadectwa o Chrystusie. Amen.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 01:26   

Modlmy sie o pokoj w Syrii, o pokoj w naszych duszach, o bezpieczenstwo naszych bliskich, o szczesliwa podroz Abuny do Polski i jego blogoslawiony pobyt w Ojczyznie.
Modlmy sie o ludzi chorych i cierpiacych, o dusze zmarlej Eli, o blogoslawienstwo dla jej rodziny. Modlmy sie o dzieci, szczegolnie te glodne i pokrzywdzone, zeby Pan Bog otoczyl je swoja opieka. Modlmy sie o nasze dzieci, zeby podazaly droga swietosci

Wybaw mnie, Panie, w mi³osierdziu swoim

Wydob±d¼ mnie z sieci Zastawionej na mnie, bo Ty jeste¶ moj± ucieczk±.
W rêce Twoje powierzam ducha mego:
Ty mnie odkupisz, Panie, wierny Bo¿e.

S³ysza³em bowiem, jak wielu szepta³o:
"Trwoga jest doko³a!"
Gromadz± siê przeciw mnie,
zamierzaj±c odebraæ mi ¿ycie.

Ja za¶ pok³adam ufno¶æ w Tobie, Panie,
i mówiê: "Ty jeste¶ moim Bogiem".
W Twoim rêku s± moje losy,
wyrwij mnie z r±k wrogów i prze¶ladowców.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 07:26   

Ja za¶ pok³adam ufno¶æ w Tobie, Panie,
i mówiê: „Ty jeste¶ moim Bogiem”.
W Twoim rêku s± moje losy,
wyrwij mnie z r±k wrogów i prze¶ladowców.
W rêce Twoje powierzam ducha mego:
Ty mnie odkupisz, Panie, wierny Bo¿e.

Dzisiaj opuszczam Azje, zeby spotkac sie z Polska. Modle sie azeby ten wyjazd byl czasem uwielbienia Boga i blogoslawienstwem dla tych ktorych spotkam
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 07:30   

Modlmy sie o braterstwo pomiedzy ludzmi, modlmy sie o porozumienie pomiedzy Syryjczykami pomimo odmetu cierpienia i ogromu tragedii ktora wydarzyla.

(Na kanwie dzisiejszego czytania z proroctwa Jeremiasza )

Jesli udreczony czlowiek nie znajduje posluchu u swoich oprawcow , to Bog nie jest jak oni, Bog slyszy glos cierpiacego, biednego, przesladowanego, odepchnietego – Bog go nie opusci. Pomimo tego , ze oprawcy “nie zwazaja wcale na jego slowa” , jego wolanie ich pokona, bo Bog nie dopusci do tego aby zlo wzielo gore nad Dobrem, bo przeciez On sam , “Bog jest jedynie dobry”, jak powiedzial Jezus. Dlatego mozemy powiedziec za psalmista : “W rêce Twoje powierzam ducha mego:
Ty mnie odkupisz, Panie, wierny Bo¿e”.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 14:50   

W rece Twoje Panie powierzamy losy Syrii i Syryjczykow, bos Ty naszym Bogiem
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 18:45   

zbyt drogi mi jeste¶
abym tandetnie sk³ada³ rêce
w pro¶bie albo podziêce

tak w³a¶nie my¶lê, wierszem Ojca, i tak czujê, ale sk³adam tandetnie moje rêce i proszê Ciê Bo¿e o pokój w ludzkich sercach bo tylko wtedy bêdzie pokój na ¶wiecie, bêdzie pokój w Syrii.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group