Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
1o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Marzec 2013, 00:24   1o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

Ktorys za nas cierpial rany, Jezu Chryste zmiluj sie nad nami
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Marzec 2013, 00:38   

K+M+B

1-3-2013 piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
nie mogê powiedzieæ o sobie, ¿e jestem wzorem wierno¶ci
ale uroczy¶cie dzisiaj postanawiam sobie
¿e moje oczy nieustannie Twojego spojrzenia bêd± szukaæ
oraz ¿e wystarczy mi jedno s³owo od Ciebie
¿ebym zaraz rzuci³ siê do jego spe³nienia
który to ju¿ raz robiê sobie takie przyrzeczenia
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby wzrasta³o poszanowanie przyrody, ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e ca³e stworzenie jest dzie³em Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialno¶ci.
Aby biskupi, prezbiterzy i diakoni byli niestrudzonymi g³osicielami Ewangelii a¿ po krañce ziemi.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//Niech siê stanie wola Twoja. (Mt 26,42)

Odwieczne “Oto idê” (por. Ps 40,8) Syna Bo¿ego wobec pragnienia Ojca, aby zbawiæ ¶wiat, w Ogrodzie Oliwnym zostaje na nowo wypowiedziane przez Syna Cz³owieczego. W tym wyznaniu zawiera siê ka¿dy akt wiary wszystkich ludzi wszystkich czasów, zw³aszcza tych, którzy staj± w obliczu cierpienia i ciemno¶ci duszy. “Patrzmy przeto na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i j± wydoskonala” (Hbr 12,2).
Panie Jezu, pomó¿ mi umi³owaæ wolê naszego Ojca i wype³niæ j± do koñca.
http://liturgia.wiara.pl/...ia-z-Oremusem/3
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//Spad³a nañ ch³osta zbawienna dla nas. (Iz 53,5)

Jezus cierpia³ za nas, ch³ostany nie otworzy³ ust. Otworzy³ za to zdrój ³aski, w którym siê obmywamy - we krwi milcz±cego Baranka. Cierpia³ nie po to, aby daæ nam przyk³ad jak znosiæ ból, ale by nas usprawiedliwiæ i uczyniæ swoim Mistycznym Cia³em. To Jego Cia³o - Ko¶ció³ wci±¿ doznaje biczowania obelg±, drwin±, obojêtno¶ci± czy prze¶ladowaniem.
Nie pozwól mi, Panie, lêkaæ siê tego, co mam wycierpieæ w Twoim Ciele Mistycznym.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//Oto Cz³owiek. (J 19,5)

S³owa Pi³ata s± streszczeniem ca³ego ziemskiego ¿ycia naszego Pana: “Oto Cz³owiek”! Pe³en ³aski i piêkna, doskona³y syn Adama, który pragnie ka¿demu przywróciæ i wydoskonaliæ jego cz³owieczeñstwo. Nawet ¶lady mêki nie mog± przes³oniæ Jezusowego majestatu i dobroci. Kontempluj±c scenê s±du nad Jezusem, pragniemy ci±gle na nowo odkrywaæ wielko¶æ Bo¿ego daru w sobie - nasze podobieñstwo do Chrystusa.
Udziel mi, Panie, ³aski ogl±dania Bo¿ego piêkna w ka¿dym cz³owieku, choæby najbardziej wrogo nastawionym czy sponiewieranym przez ¿ycie.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//A On sam, d¼wigaj±c krzy¿, wyszed³ na miejsce zwane Miejscem Czaszki. (J 19,17)

Jan, który towarzyszy³ Mistrzowi w drodze na Golgotê, dostrzega Jego samotno¶æ w konfrontacji z krzy¿em. Tylko Jezus zbawia - On sam! Z mi³o¶ci± nios±c moje grzechy na Miejsce Czaszki, aby tam zosta³y ukrzy¿owane wraz z Nim. Nie mo¿emy wyrêczyæ Boga w zbawianiu ¶wiata i ludzi. Mo¿emy jedynie poddaæ siê wszechogarni±cej mocy Jego mêki i daæ ¶wiadectwo o tym, jak On nawraca nasze serca.
Nie daj mi, Panie, bym kiedykolwiek chcia³ zaj±æ Twoje miejsce - Zbawiciela i Pana.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//Oto Matka twoja. (J 19,27)

Czy w tej szalonej mi³o¶ci Jezus ju¿ nic nie mo¿e zostawiæ sobie? Uni¿y³ siê i ogo³oci³ a¿ do ¶mierci, i to ¶mierci na krzy¿u. Wyda³ samego siebie, wszystko oraz wszystkich odda³ Ojcu w ofierze. A nam odda³ Matkê. Nie tylko po to, by¶my doznali pocieszenia, ale nade wszystko, aby¶my od Niej nauczyli siê patrzeæ na Jej Syna oczyma mi³uj±cej wiary - jak ¶w. Jan Aposto³, który “wzi±³ J± do siebie” i w szkole Maryi pozna³ wszystko g³êbiej i prawdziwiej.
Maryjo, naucz mnie Twego spojrzenia wiary, roz¶wietlonej Duchem Bo¿ym.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Marzec 2013, 00:49   

DROGA KRZY¯OWA Z MARYJ¡.


Stacja 1: Pan Jezus na ¶mieræ skazany.
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Jezus, Syn Maryi, z mi³o¶ci do cz³owieka „uni¿y³ samego siebie, stawszy siê pos³usznym a¿ do ¶mierci – i to ¶mierci krzy¿owej” (Flp 2,8). Przyj±³ na siebie niesprawiedliwy wyrok g³osz±cy: „winien jest ¶mierci” (Mk 14,64)

Maryjo, Matko niewinnie skazywanych – módl siê za nami

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 2: Pan Jezus bierze krzy¿ na Swe ramiona
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
„On siê obarczy³ naszym cierpieniem, On d¼wiga³ nasze bole¶ci” (Iz 53,4); dobrowolnie wzi±³ krzy¿ na swe ramiona.

Matko ludzi cierpi±cych – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 3: Pan Jezus pierwszy raz upada pod krzy¿em.
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Pod ciê¿arem drzewa upad³ „a my¶my Go za skazañca uznali, ch³ostanego przez Boga i zdeptanego” (Iz 53,4). Nasze pow±tpiewania w wierze, nasza niewierno¶æ Prawu Bo¿emu jest przyczyn± naszych upadków.

Matko zawierzenia – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.


Stacja 4: Pan Jezus spotyka swoja Matkê.K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Milcz±ce spotkanie dwóch najbardziej kochaj±cych siê serc. Serce Matki i Serce Syna bij± tym samym rytmem. Nasze ludzkie serca szukaj± prawdziwej mi³o¶ci. Uczymy siê jej wpatruj±c siê w te dwa Serca i prosz±c, aby nasze bi³y tym samym rytmem pe³nienia woli Bo¿ej.

Matko Niepokalana – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 5: Szymon Cyrenejczyk pomaga nie¶æ krzy¿ Panu Jezusowi
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
W drodze na Golgotê ¿o³nierze „przymusili niejakiego Szymona z Cyreny, ojca Aleksandra i Rufusa, który wracaj±c z pola w³a¶nie przechodzi³, ¿eby niós³ krzy¿ Jego” (Mk 15,21). Chciejmy bardziej pomagaæ innym ni¿ oczekiwaæ pomocy.

Matko Nieustaj±cej Pomocy – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 6: ¦wiêta Weronika ociera twarz Panu Jezusowi.
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Wybieg³a z t³umu, by otrzeæ twarz Tego, który „tak nieludzko zosta³ oszpecony (…) i postaæ Jego by³a niepodobna do ludzi” (Iz 52,14). Ka¿dy grzech oszpeca nasze dusze. Maryja, ucieczka grzeszników, wyprasza nam ³askê nawrócenia.

Matko p³acz±ca nad nami – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 7: Pan Jezus drugi raz upada pod krzy¿em.
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Gdy s³abnie nasza nadzieja i ufno¶æ, upadamy pogr±¿aj±c siê w sprawach tego ¶wiata.

Matko dobrej nadziei – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 8: Pan Jezus pociesza p³acz±ce niewiasty.
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Jezus odwracaj±c od siebie uwagê, pociesza³ p³acz±cych nad Nim. Zwracaj±c siê „do nich rzek³:<<Córki jerozolimskie, nie p³aczcie nade Mn±; p³aczcie raczej nad sob± i nad waszymi dzieæmi!>>”(£k 23,28)

Matko pocieszenie – módl siê za nami

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 9: Pan Jezus trzeci raz upada pod krzy¿em.
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Jezus „do koñca umi³owa³” (J 13,1) ka¿dego cz³owieka. Nasze pojêcie mi³o¶ci odbiega od tego, które ukaza³ swoj± postaw± Chrystus. Fa³szywa mi³o¶æ, pozbawiona osobowego odniesienia do drugiego cz³owieka, prowadzi do upadku. Tam, gdzie jest grzech, trudno jest mówiæ o mi³o¶ci w jakimkolwiek znaczeniu.

Matko mi³o¶ci – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 10: Pan Jezus z szat obna¿ony
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Jezus stan±³ na Golgocie ogo³ocony ze wszystkiego. Przyodziany jest tylko niewinno¶ci±. Mi³o¶c prawdziwa to mi³o¶æ czysta.

Matko czystej mi³o¶ci – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 11: Pan Jezus do krzy¿a przybity.
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
By dostzec mi³o¶æ Boskiego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi, trzeba ukrzy¿owaæ swoje namiêtno¶ci i po¿±dania.

Niepokalane Serce Maryi – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 12: Pan Jezus umiera na krzy¿u.
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Jezus „umi³owawszy swich na ¶wiecie, do koñcz ich umi³owa³” (J 13,1). Prawdziwa mi³o¶æ oddaje ¿ycie za przyjació³, bo „Mi³o¶æ cierpliwa jest, ³askawa jest. Mi³o¶æ nie zazdro¶ci, nie szuka poklasku, nie unosi siê pych±; nie dopuszcza siê bezwstydu, nie szuka sweo, nie unosi siê gniewem, nie pamiêta z³ego; nie cieszy siê z niesprawiedliwo¶ci, lecz wspó³weseli siê z prawd±. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pok³ada nadziejê, wszystko przetrzyma. Mi³o¶æ nigdy nie ustaje i [nie jest] jak proroctwa, które siê skoñcz±, albo jak dar jêzyków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. (...) Tak wiêc trwaj± wiara, nadzieja, mi³o¶æ -–te trzy: z nich za¶ najwiêksza jest mi³o¶æ” (1 Kor 13,4–8.13).

Matko wspó³cierpi±ca z Synem swoim – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 13: Pan Jezus zdjêty z krzy¿a.
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Umêczone i martwe Cia³o Jezusa z³o¿ono na rêkach Matko. Czy jest ból, który mo¿na porównaæ z cierpieniem Najczystszego Serca Maryi?

Matko bolesna – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.

Stacja 14: Pan Jezus do grobu z³o¿ony.
K³aniamy Ci siê Panie Jezu Chryste i b³ogos³awimy Tobie, ¿e¶ przez Krzy¿ i Mêkê swoj± ¶wiat odkupiæ raczy³.
Cia³o Jezusa z³o¿ono do grobu wykutego w skale. Ka¿dy pogrzeb uczy nas szacunku do cia³a ludzkiego, które jest ¶wi±tyni± Ducha ¦wiêtego. Tej prawdy uczy nas Jezus Eucharystyczny daj±cy swe Cia³o na pokarm prowadz±cy do domu Ojca, do chwa³y zmartwychwstania.

Matko czekaj±ca zmartwychwstania Syna – módl siê za nami.

Który¶ za nas cierpia³ rany Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.
http://www.dominikanie.com
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Marzec 2013, 02:16   

Wspomnijcie cuda, które Pan Bóg zdzia³a³

Pan przywo³a³ g³ód na ziemiê
i odebra³ ca³y zapas chleba.
Wys³a³ przed nimi mê¿a:
Józefa, którego sprzedano w niewolê.

Kajdanami ¶cisnêli mu nogi,
jego kark zakuto w ¿elazo,
a¿ siê spe³ni³a jego przepowiednia
i po¶wiadczy³o j± s³owo Pana.

Król pos³a³, aby go uwolniæ,
wyzwoli³ go w³adca ludów.
Ustanowi³ go panem nad twoim domem,
w³adc± nad ca³± sw± posiad³o¶ci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2013, 09:53   

Isc na Golgote - jaka to straszna droga - isc aby tam skonac. Jezusie, najadles sie obelg, szykan, lekcewazenia. Napelniono bolem Twoja dusze, skatowano Twoje cialo, zbeszczeszczone Twoje swiete imie. Idziesz przez miasto. Prowadza na Golgote jako widomy znak tryumfu sprawiedliwosci nad zwodzicielem tlumow, falszywym prorokiem, synem Jozefa , ciesli, ktory gral role proroka. W koronie z cierni, bo bredzil o krolestwie ktore przyszedl zalozyc, mialo ono byc wieczne a teraz , zaraz na Wzgorzu Czaszki na krzyzu skona.
Jezusie, jaka swietlista, promienna jest Twoja wiara i jaka Milosierna ! Lotrowi ktory nie zaparl sie uczciwosci powiedziales : "jeszcze dzis bedziesz ze mna w raju". Umierajac powiedziales do Ojca :" Odpusc im, bo nie wiedza co czynia". Panie Jezu, ty szedles dalej anizeli na Golgote, Ty szedles do Nieba i wiedziala o tym tylko Twoja matka, Maryja.
Modle sie dzisiaj, abym posiadal te wiedze i ja . Modle sie o to abym calkowicie przynalezal do Milosierdzia , do Zbawienia, a nie do ludzkiej sprawiedliwosci.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group