Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Inny horyzont. To juz nie ten swiat.
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 07:22   Inny horyzont. To juz nie ten swiat.

Widac z Bejrutu daleko na stronice WSJ = drugi dzien nie moge sie tam zalogowac. Dziele sie z Wami Ewangelia tutaj:

“Nie wiedza o co prosza”, bo nie rozumieja krzyza. Sadza naiwnie , ze krzyz to zwykle trudnosci i przeszkody jakie towarzysza czlowiekowi chcacemu osiagnac sukces. Dla nich liczylo sie bycie u szczytu wladzy, posiadanie slawy i wielkiego autorytetu. Ich myslenie bylo swiatowe. Krzyz jest przejsciem przez ten naturalny horyzont do nadprzyrodzonego, a tam juz bez sensu staja sie pytania o sukces, tam zyje sie miloscia ktorej istote stanowi sluzba.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 07:34   

Postawa matki Jana i Jakuba jest typowa arabska "lasta", czyli szukaniem i poslugiwaniem sie protekcja, ktora nieuchronnie prowadzi do konfliktu we wspolnocie. Chrystus wyjasnia, ze protekcja nie ma sensu w swiecie gdzie zyje sie wedlug Jego Ewangelii.

Nie ma sensu staranie sie o kariere, o lepszy urzad, o waldze.... to nie jest wedlug Bozego Ducha. W Krolestwie Bozym "wladza" jest sluzba, dlatego "nie wiedza o co prosza", bo ich mentalnosc jest jeszcze swiatowa.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 09:17   

Wiele razy ju¿ komentowana by³a ta Ewangelia. Za ka¿dym razem nie mogê siê jednak oprzeæ temu, aby nie spojrzeæ inaczej na Jana i Jakuba. Jest w nich jakie¶ pragnienie, jest poryw serca. Zapewne nie wiedz± czym jest dok³adnie krzy¿, ale co¶ ju¿ o nim s³yszeli. Jezus powiedzia³ im, ¿e bêdzie cierpia³, ¿e umrze... mówi³ im rzeczy trudne, budz±ce lêk .Nie wszystkie nasze intencje s± od razu czyste. Na szczê¶cie dla nas to Pan je z czasem oczyszcza i prostuje. Dla mnie w postawie synów Zebedeusza jest mimo wszystko co¶ wiêcej ni¿ tylko pragnienie sukcesu i kariery.
A czy my zawsze wiemy o co prosimy?
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 09:39   

Tak w³adza jest s³u¿ba, niestety ludzie zwracaj± najczê¶ciej uwagê tylko na przywileje, a nie na obowi±zki i odpowiedzialno¶æ
 
 
BHeilala

Miejscowosc: Helsinki
WysÅ‚any: 27 Luty 2013, 21:14   MIEJSCE PBYTU OJCA ZYGMUNTA

Czy Ojciec jest juz wPolsce.Czy zatrzymal sie na Rakowieckiej czy prosto pojechal do Lublina?
Jak dlugo bedzie Ojciec w Polsce? Pozdrowienia Bernadeta i Ilkka
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 Luty 2013, 23:00   

\Bernadko, planuje pobyt w Polsce do polowy kwietnia. Od poniedzialku mam rekolekcje w Lublinie, w kosciolku KULowskim.
Alino, kariera i sukces maja wiele znaczen, od wulgarnie materialnych, do subtelnych, wznioslych i nawet swietych. Istotne jest na ile jest w tym pragnieniu milosci Boga i blizniego i zawsze element sluzby bedzie sprawdzianem autentycznosci ewangelicznej tejze milosci.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 1 Marzec 2013, 01:14   

Tak,wiem Ojcze. Ale i tak synowie Zebedeusza budz± we mnie trochê sympatii i nic na to nie poradzê. Byæ mo¿e nie chcê na to nic poradziæ. Ca³± t± historiê widzê po prostu trochê inaczej. Natomiast kariera i sukces szczerze mówi±c-w ogóle mnie nie interesuj±.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Marzec 2013, 10:35   

Ja tez czuje do nich sympatie i nawet ich zaradna i odwazna mama. Jan budzi powszechna sympatie i jako jedyny nazywany jest w Ewangelii "uczniem ktorego Jezus milowal". Konkurowali z Piotrem o znaczenie w grupie, szczegolnie zas o przyjazn Jezusa. Logika uczuc jest logika odmienna od tej rozsadkowej ale wcale to nie znaczy, ze jest gorsza. W zasadzie czlowiek , jego postepowanie wynika z wzajemnego ulozenia sie tych wszystkich logik . Do tego dochodzi jeszcze logika meska, logika zenska...Czlowiek to olbrzymie bogactwo , to wielka zapisana i nie zapisana jeszcze przestrzen...
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group