Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
12o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 Marzec 2013, 00:25   12o3o2013--o--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

Gdy On jeszcze mówi³, oto zjawi³ siê t³um. A jeden z Dwunastu, imieniem Judasz, szed³ na ich czele i zbli¿y³ siê do Jezusa, aby Go poca³owaæ. Jezus mu rzek³: "Judaszu, poca³unkiem wydajesz Syna Cz³owieczego?" Towarzysze Jezusa widz±c, na co siê zanosi, zapytali: "Panie, czy mamy uderzyæ mieczem?" I który¶ z nich uderzy³ s³ugê najwy¿szego kap³ana i odci±³ mu prawe ucho. Lecz Jezus odpowiedzia³: "Przestañcie, dosyæ!" I dotkn±wszy ucha, uzdrowi³ go. Do arcykap³anów za¶, dowódcy stra¿y ¶wi±tynnej i starszych, którzy wyszli przeciw Niemu, Jezus rzek³: "Wyszli¶cie z mieczami i kijami jak na zbójcê? Gdy codziennie bywa³em u was w ¶wi±tyni, nie podnie¶li¶cie r±k na Mnie, lecz to jest wasza godzina i panowanie ciemno¶ci".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 Marzec 2013, 00:45   

K+M+B

12-3-2013 wtorek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
wszystko jest Twoim darem
to ciche szczê¶cie
jak ¶wierszcz za kominem
ten zwyk³y p³acz
rozstajne drogi s³ów
które siê po³±cz±
zbie¿ne progi my¶li
drugi brzeg bliski
¶piew wiekuisty
my wszyscy
w rêkach z³o¿onych do modlitwy
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby wzrasta³o poszanowanie przyrody, ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e ca³e stworzenie jest dzie³em Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialno¶ci.
Aby biskupi, prezbiterzy i diakoni byli niestrudzonymi g³osicielami Ewangelii a¿ po krañce ziemi.

//

Módlmy siê….

Królowo wniebowziêta,

Królowo Ró¿añca ¶wiêtego,

Królowo Rodzin,

Królowo pokoju,

Królowo Polski,

Królowo ¶wiata – modl sie o pokój w Syrii!

Matko Boza, we¼ w Sw± opiekê Naród Syryjski




W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//„Pogr±¿ony w udrêce jeszcze usilniej siê modli³, a Jego pot by³ jak gêste krople krwi, s±cz±ce siê na ziemiê” (£k 22,44). Móg³ nas odkupiæ aktem mi³o¶ci, jednym s³owem. Ale Jego mi³o¶æ chcia³a zado¶æuczyniæ za grzechy ¶wiata nie tylko modlitw±, lecz tak¿e konaniem i krwi±: „Odkupieni jeste¶cie drogocenn± krwi± Chrystusa” (por. 1 P 1,19).
Jezus Chrystus modli siê, kona i krwi± siê poci w Ogrójcu za moje grzechy, za grzechy wszystkich obojêtnych i zatwardzia³ych.
O Jezu, proszê Ciê o ³askê doskona³ego ¿alu za grzechy i poprawê ¿ycia, o ³askê nawrócenia wszystkich grzeszników.
http://www.rozaniec.dominikanie.pl/
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//„Uwolni³ im Barabasza, a Jezusa kaza³ ubiczowaæ i wyda³ na ukrzy¿owanie” (Mt 27,26). Uwolni³ z³oczyñcê i zbrodniarza, a Jezusa podda³ ka¼ni biczowania. Taka jest zamiana: zbrodniarz bêdzie ¿y³ za cenê ¶mierci Niewinnego: „Spad³a Nañ ch³osta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie” (Iz 53,5b).
Jezus Chrystus jest okupem za moje grzechy, ofiar± przeb³agaln± za grzechy ca³ego ¶wiata. Jego Krew naj¶wiêtsza obmywa ¶wiat z wszelkich nieprawo¶ci.
O Jezu, okrutnie biczowany, pokryty ranami i ociekaj±cy krwi±, obmyj duszê moj± z grzechów, obmyj dusze tych, którzy siê nie modl± i nie pokutuj± za grzechy.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//„Uplót³szy wieniec z ciernia, w³o¿yli Mu na g³owê ... pluli na Niego i bili Go po g³owie” (Mt 27,29-30). Pan chwa³y, Król wszech¶wiata, opluty, zbity, wy¶miany i poni¿ony: „Uni¿y³ samego siebie, stawszy siê pos³usznym a¿ do ¶mierci” (Flp 2,8).
Jezus Chrystus cichy i pokornego serca daje mi przyk³ad pokory. Pycha odwraca ludzi od Boga i oddaje w moc szatana, pokora przywraca utracon± wielko¶æ i wywy¿sza.
O Jezu, wy¶miany i upokorzony, naucz mnie pokory serca i skromnego o sobie mniemania, przyk³adem swoim nawróæ nieprzyjació³ Ko¶cio³a ¶wiêtego.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
// „Jezus sam d¼wigaj±c krzy¿, wyszed³ na miejsce zwane Miejscem Czaszki, które po hebrajsku nazywa siê Golgota” (por. J 19,17). Stroma, kamienista i ciê¿ka by³a droga na Kalwariê, ta udeptana nogami ludzkimi i ta wyci¶niêta w Sercu Jezusowym. Ciê¿ki by³ krzy¿ na ramionach Boga-Cz³owieka, lecz o wiele ciê¿szy ten, który d¼wiga³ w swojej duszy. Zarówno droga, jak i krzy¿ zwiastuj± wybawienie ludzko¶ci z niewoli grzechu.
Jezus Chrystus za moje grzechy d¼wiga krzy¿, za moje grzechy upada pod jego ciê¿arem. D¼wiga równie¿ ciê¿ar grzechów ca³ego ¶wiata, wszystkich pokoleñ.
O Jezu, d¼wigaj±cy krzy¿ na Kalwariê i upadaj±cy pod jego ciê¿arem, pod¼wignij mnie i wszystkich grzeszników, zw³aszcza na³ogowych, i prowad¼ nas drog± przykazañ Bo¿ych.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//„Jezus zawo³a³ dono¶nym g³osem: «Ojcze, w Twoje rêce powierzam ducha mojego». Po tych s³owach wyzion±³ ducha” (£k 23,46). Od godziny szóstej a¿ do godziny dziewi±tej kona³ na krzy¿u Bóg-Cz³owiek. Pe³ne trzy godziny. Kona³, przelewa³ krew i modli³ siê. Umar³ z bezmiaru mi³o¶ci za grzechy ¶wiata.
Jezus Chrystus „umi³owa³ mnie i za mnie wyda³ siebie samego” (por. Ef 5,2; 1 Tm 2,6) na ¶mieræ krzy¿ow±. Umi³owa³ moich rodziców, braci i siostry. Umi³owa³ wszystkich ludzi i za wszystkich umar³ na krzy¿u.
O Jezu, który¶ dla mojego zbawienia kona³ i umar³ na krzy¿u, dziêki Ci za Twoj± mi³o¶æ bez granic. W rêce Twoje sk³adam moje ¿ycie i godzinê mojej ¶mierci dla zbawienia wszystkich konaj±cych.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".

Matko Boza, we¼ w Sw± opiekê Naród Syryjski
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 Marzec 2013, 01:23   

Ilu ludzi zostalo i jest niewinnie zabijanych tak jak Jezus? Ilu ludzi na swiecie jest torturowanych, fizycznie i psychicznie, ile dzieci jest wykorzystywanych. Modlmy sie o pokoj w Syrii, pokoj w Polsce i Japonii, o pokoj na swiecie. O pokoj w naszych duszach. O to aby Bog byl dla nas ucieczka i moca, aby prowadzil do swiatlosci Bozej dzieci, nasze dzieci i te wykorzystywane oraz glodne. Modlmy sie o swiatlosc Boza dla kardynalow, aby wybrali dobrego Papieza.

Pan Bóg Zastêpów jest dla nas obron±

Bóg jest dla nas ucieczk± i moc±:
najpewniejsz± pomoc± w trudno¶ciach.
Przeto nie bêdziemy siê bali, choæby zatrzês³a siê ziemia i góry zapada³y w otch³anie morza.

Nurty rzeki rozweselaj± miasto Bo¿e,
naj¶wiêtszy przybytek Najwy¿szego.
Bóg jest w jego wnêtrzu, wiêc siê nie zachwieje, Bóg je wspomaga o ¶wicie.

Pan Zastêpów jest z nami,
Bóg Jakuba jest nasz± obron±.
Przyjd¼cie, zobaczcie dzie³a Pana,
zdumiewaj±ce dzie³a, których dokona³ na ziemi.
Ostatnio zmieniony przez Dorota Halasa 12 Marzec 2013, 01:41, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 Marzec 2013, 01:43   

Niechaj bêdzie uwielbiony Bóg nasz, Pan nad pany, bo nawiedzi³ i wyzwoli³ lud Swój, lud wybrany.

Bo nas podniós³ i moc Jego znowu w¶ród nas widaæ, przez tych ¶wiêtych, których znalaz³ z potomstwa Dawida.

Wed³ug Swojej obietnicy, któr± w czasach dawnych, og³aszali nam prorocy, s³owem Jego s³awni.

Przyrzek³ przez nich, ¿e wybawi nas od nieprzyjació³, i ¿e ¿adnej nienawi¶ci nie da nas wytraciæ.

Przyrzek³, ¿e dla naszych ojców bêdzie mi³osierny, ¿e Przymierza nie zapomni, ¿e nam bêdzie wierny.

¯e dotrzyma Swej przysiêgi wobec Abrahama, który sta³ siê ojcem wiernych, gdy siê nie za³ama³.

Przyrzek³, ¿e my dzieci wiary, wolni z rêki wrogów, niewzruszenie bêdziem mogli s³u¿yæ tylko Bogu.

W pobo¿no¶ci wiod±c ¿ycie i sprawiedliwo¶ci, przez dzieñ ka¿dy, coraz bli¿ej spotkania w wieczno¶ci.

Tak Ciê dzisiaj, dzieciê Swoje, Pan Bóg potrzebuje, by¶ szed³ przed Nim jako prorok, co drogê gotuje.

I w¶ród ludu Jego g³osi³ naukê zbawienia, aby wszyscy dost±pili grzechów przebaczenia.

Bo w Swym Sercu siê lituje Pan Bóg Wszechmog±cy, i dlatego wci±¿ przychodzi jak Wschodz±ce S³oñce.

By rozproszyæ grozê ¶mierci tym, co ¿yj± w mroku - i nawróciæ ich na drogê, która daje pokój.

Chwa³a, cze¶æ i uwielbienie w Trójcy Jedynemu, Bogu Ojcu i Synowi, Duchowi ¦wiêtemu:

Temu, który by³ w wieczno¶ci, który jest na niebie, który przyjdzie w koñcu czasów, by nas wzi±æ do Siebie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group