Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
IV Niedziela Wielkiego Postu jest zwana niedzielą radości
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 10 Marzec 2013, 13:33   IV Niedziela Wielkiego Postu jest zwana niedzielą radości

IV Niedziela Wielkiego Postu - LAETARE

IV Niedziela Wielkiego Postu jest zwana niedzielą radości - Laetare - od pierwszych słów antyfony na wejście - introitu:

Lætáre, Ierúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam: gaudéte cum lætítia, qui in tristítia fuístis: ut exsultétis et satiémini ab ubéribus consolatiónis vestræ.
Lætátus sum in his quæ dicta sunt mihi: in domum Dómini íbimus.

Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie. Cieszcie się i weselcie, którzyście się smucili, radujcie się i nasyćcie się z piersi pociechy waszej.
Uradowałem się, gdy mi powiedziano : Pójdziemy do domu Pańskiego.

Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat. Można go używać jedynie dwa razy w roku liturgicznym - dzisiaj oraz w III Niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą Gaudete.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Marzec 2013, 20:40   

Ja "urzedowalem" we fiolecie ale bylo mi bardzo radosnie, ta radoscia ktorej powodem byl prawdziwy czlowiek, bo nie myslal tylko o przyjemnosciach i nie tylko potrzebach ciala ( a cierpial dotkliwy glos i zle traktowanie) ale przypomnial sobie, ze ma dusze, ze ZGRZESZYL i ze NIE JEST GODZIEN. Nie tylko powiedzial , ale uczynil krok pojednania , a raczej podjal sie tej drogi i... spotkala go wielka milosc, radosc przyjecia, tance i muzyka, znalazl dom i DOM JSTO ODNALAZL. Obysmy doswiadczyli radosci zbawienia i my. Mialem radosc ze sniegu i bede mial ponoc kilka "snieznych" fotografii. Spora radoscia bylo dla mnie odkrycie Aliny i Marysi w kosciele na rekolekcyjnej Mszy sw. Z radoscia potraktowala je gosposia ks. proboszcza, a ja z radosci, na pozegnanie , publicznie bo byl na ulicy swiadek obrzucilem sniezkami samochod Aliny z Marysia po jej prawej stronie.
 
 
Alina


Wysłany: 11 Marzec 2013, 08:24   

Tak właśnie, radośnie rozpoczął Ojciec rekolekcje wielkopostne w Łodzi, w kościele Św. Jana Chrzciciela na Złotnie.

Niestety- zdjęć z tego obrzucenia śnieżkami nie będzie. Będą za to zdjęcia Ojca w sutannie, ale pewnie dopiero wieczorem -gdy znajdę chwilę czasu. Marysia to moja przyjaciółka , wiolonczelistka. Znamy się ze starych czasów Duszpasterstwa Akademickiego OO. Jezuitów w Łodzi. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 11 Marzec 2013, 16:39   

To ja z tej Niedzieli Radosci dolacze jeszcze zdjecie, proszac Was o dobre mysli.
Pana Boga o laskawosc.
 
 
Alina


Wysłany: 11 Marzec 2013, 18:03   



A oto obiecane zdjęcia O. Zygmunta w sutannie.
Ostatnio zmieniony przez Alina 11 Marzec 2013, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alina


Wysłany: 11 Marzec 2013, 18:05   



 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 11 Marzec 2013, 20:05   

No tak-widać,że pożyczona. PRZecudnej urody maluszek nieco wyżej-wszelkiej pomyslności!
_________________
BML
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 11 Marzec 2013, 20:45   

Piękna jest ta Radość. Niech rośnie zdrowo i ma dobrego Aniołka Stróża.
A co do sutanny to: jakimś czarnym pasem ją przepasać.
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 11 Marzec 2013, 22:11   

Postać w sutannie św. Andrzeja przypomina!
_________________
R-k DMM
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 11 Marzec 2013, 22:56   

Bobolę...oczywiście
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 12 Marzec 2013, 04:47   

A moze rozowym pasem przepasac habit?
Malenstwo sliczne. Niech je Pan Bog prowadzi
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 Marzec 2013, 07:49   

Rozowym, czyli pasowac sie na pol-kardynala.
Malenstwo patrzy bezpiecznie na zycie bo tatus na rekach je trzyma i nie zalezy mu na jego osobistej fotografii. Lece z pierwsza nauka rekolekcyjna tego dnia. Rejwach slysze w kuchni, znak ze sniadanie skonczone i zaczyna sie duszpasterska mobilizacja. Swiat bialy i nieruchomy, ale w srodku , w domach cieplo - nie tak jak w Damaszku, tyle ze teraz tam wiosna.... Niech nam Bog blogoslawi!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 12 Marzec 2013, 09:21   

"...proszac Was o dobre mysli..."
Przecież nie można inaczej myśleć patrząc na to zdjęcie.
:)
Polecam maleństwo i rodziców Bożej Opatrzności.
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group