Iwanow przedstawi³ Chrystusa w ruchu, rzeczywi¶cie ca³a postaæ Zmartwychwsta³ego zdaje siê mówiæ: Nie zatrzymuj mnie. Ubrany w lekko zarzycony na ramiê himation, unosi praw± rêkê nad postaci± Magdaleny. Jezus ma bose stopy, na których widaæ ¶lady po gwo¼dziach. Równie¿ prawy bok Zbawiciela nosi ¶lad po rzymskiej w³óczni.
Maria Magdalena ubrana jest na czerwono. Wokó³ szyi nosi bia³y szal. Na stopach ma sanda³y. Jej postawa wyra¿a pe³ne napiêcia uczucie. Ma obie rêcê wyci±gniête w kierunku spotkanego, którego wcze¶niej wziê³a za ogrodnika. Scena rozgrywa siê w ogrodzie o ¶witaniu. T³o postaci jest ciemne, przechodzi w ca³kowit± czerñ, co uwydatnia blask bij±cy od osoby ¿yj±cego Chrystusa.
1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------
//
A¿ przyszed³e¶
czeka³em
czeka³em
wszyscy czekali¶my
doczesnego zbawienia
naszych idei i my¶li
a przede wszystkim
by¶my byli nieskalani i czy¶ci jak prawdziwa mi³o¶æ
pr±d ¶mierci okaza³ siê jednak szybszy od naszych oczekiwañ
porwa³y nas wiry prawd gwa³townych i ¶liskich
opanowa³ strach
odurzy³y zmys³y
pilnuj±c zazdro¶nie jak g³uchy cerber
aby¶my nigdy na wolno¶æ nie wyszli
czas pazurami rozdrapywa³ nasze rany
wzajemnie siê za nie oskar¿ali¶my
byli¶my ¶cigani koszmarami
które pomimo naszych pró¶b i mimo naszej obawy
realizowa³y siê z bezwzglêdnym okrucieñstwem
grali¶my absurdaln± komediê
a w³a¶ciwie to grzech smutku i zw±tpienia gra³ je w nas
a¿ przyszed³e¶
-O.Zygmunt Kwiatkowski
W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...
od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona
Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.
Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.
Aby wzrasta³o poszanowanie przyrody, ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e ca³e stworzenie jest dzie³em Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialno¶ci.
Aby biskupi, prezbiterzy i diakoni byli niestrudzonymi g³osicielami Ewangelii a¿ po krañce ziemi.
//
W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o
----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------
W czasie rezurekcji ujrza³am Pana w piêkno¶ci i blasku i rzek³ do mnie: córko Moja, pokój tobie, pob³ogos³awi³ i znik³, a duszê moj± nape³ni³o wesele i rado¶æ nieopisana. Umocni³o siê serce moje do walki i cierpieñ. (Dz 1067)
(RÓ¯ANIEC ZE ¦W. FAUSTYN¡)
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o
------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------
Wieczorem opanowa³a duszê moj± tak wielka têsknota. Wziê³am tê broszurkê z obrazem Jezusa Mi³osiernego i przycisnê³am do serca i wyrwa³y mi siê z duszy te s³owa: Jezu, Mi³o¶ci wiekuista, dla Ciebie ¿yjê, dla Ciebie umieram i z Tob± po³±czyæ siê pragnê. Wtem ujrza³am Pana w piêkno¶ci niepojêtej, który spojrza³ siê na mnie ³askawie i rzek³: córko Moja, i Ja z mi³o¶ci ku tobie zst±pi³em z nieba, dla ciebie ¿y³em, dla ciebie umar³em i dla ciebie stworzy³em niebiosa. I przytuli³ mnie Jezus do Swego Serca i rzek³ mi: ju¿ nied³ugo, b±d¼ spokojna, córko Moja. - Kiedy zosta³am sama, dusza moja zosta³a zapalona do cierpieñ, a¿ do chwili, w której Pan powie: dosyæ. I chocia¿bym mia³a ¿yæ tysi±ce lat, to widzê w ¶wietle Bo¿ym, ¿e to jest tylko jedna chwila. (Dz 853)
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o
------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------
Dusza szlachetna i delikatna mo¿e byæ nawet najprostsza, ale o uczuciach delikatnych; taka dusza we wszystkim upatruje Boga, wszêdzie Go znajduje, umie Boga znale¼æ nawet pod najtajniejszymi rzeczami. Wszystko dla niej ma znaczenie, wszystko sobie wysoce ceni, za wszystko Bogu dziêkuje, ze wszystkiego wyci±ga korzy¶ci dla duszy, a wszystk± chwa³ê odnosi do Boga, Jemu ufa i nie miesza siê, gdy przyjdzie czas do¶wiadczeñ. Ona wie, ¿e Bóg zawsze jest Ojcem najlepszym, a na wzgl±d ludzki niewiele zwa¿a. Za najmniejszym podmuchem Ducha ¦wiêtego idzie wiernie, cieszy siê tym Go¶ciem, duchowym i trzyma siê Go jak dzieciê matki. Tam, gdzie inne dusze zatrzymuj± siê i trwo¿± ? ona przechodzi bez lêku i trudno¶ci. (Dz 148)
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o
--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------
W czasie rozmy¶lania obecno¶æ Bo¿a przeniknê³a mnie ¿ywo i pozna³am rado¶æ Naj¶wiêtszej Panny w Jej chwili Wniebowziêcia... W czasie tego aktu, który siê odby³ ku czci Matki Bo¿ej, pod koniec tego ujrza³am Naj¶wiêtsz± Pannê, Która mi rzek³a: o jak mi³y Mi jest ho³d mi³o¶ci waszej. I w tej chwili okry³a Swym p³aszczem wszystkie Siostry naszego Zgromadzenia. Praw± rêk± przytuli³a do Siebie Matkê Gen. Michaelê, a lew± rêk± mnie, a wszystkie Siostry by³y u jej stóp os³oniête Jej p³aszczem. Wtem rzek³a Matka Bo¿a: ka¿d±, która wytrwa w gorliwo¶ci do ¶mierci w Zgromadzeniu Moim minie ogieñ czy¶æcowy i pragnê, aby ka¿da odznaczy³a siê tymi cnotami: pokor± i cicho¶ci±, czysto¶ci± i mi³o¶ci± Bo¿± i bli¼nich, lito¶ci± i mi³osierdziem. - Po tych s³owach znik³o mi ca³e Zgromadzenie, pozosta³am sama z Matk± Naj¶wiêtsz±, Która mnie pouczy³a o woli Bo¿ej, jak j± w ¿yciu stosowaæ, poddaj±c siê ca³kowicie Jego naj¶wiêtszym wyrokom. Niepodobna siê podobaæ Bogu nie pe³ni±c Jego ¶w. woli. - Córko Moja, polecam ci usilnie, aby¶ wiernie spe³nia³a wszystkie ¿yczenia Bo¿e, bo to jest najmilsze Jego oczom ¶wiêtym. Bardzo pragnê, aby¶ siê w tym odznaczy³a, to jest w tej wierno¶ci w pe³nieniu woli Boga. Tê wolê Boga prze³ó¿ ponad wszystkie ofiary i ca³opalenia. Kiedy mówi³a do mnie Matka Niebieska, wstêpowa³o w duszê moj± g³êbokie zrozumienie tej woli Boga. (Dz 1244)
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o
------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------
Uroczysto¶æ Niepokalanego Poczêcia. Przed Komuni± ¶w. ujrza³am Matkê Naj¶wiêtsz± w niepojêtej piêkno¶ci. U¶miechaj±c siê do mnie powiedzia³a mi: córko. Moja, z polecenia Boga mam ci byæ w sposób wy³±czny i szczególny Matk±, ale pragnê, aby¶ i ty szczególnie by³a mi dzieckiem. Pragnê - córko Moja najmilsza aby¶ siê æwiczy³a w trzech cnotach, które Mi s± najdro¿sze, a Bogu s± najmilszymi: pierwsza - pokora, pokora i jeszcze raz pokora. Druga cnota - czysto¶æ; trzecia cnota mi³o¶æ Bo¿a. Jako córka Moja musisz szczególnie ja¶nieæ tymi cnotami. Po skoñczonej rozmowie przytuli³a mnie do swego Serca i znik³a. Kiedy przysz³am do siebie, serce moje, tak dziwnie zosta³o poci±gniête do cnót i æwiczê siê wiernie w nich, s± jakby wyryte w mym sercu. Dzieñ ten dla mnie jest wielki, w dniu tym by³am, jakby w ustawicznej kontemplacji, gdzie samo wspomnienie tej ³aski wprowadza³o mnie w now± kontemplacjê i przez dzieñ ca³y trwa³am na dziêkczynieniu i nie skoñczy³am go, bo wspomnienie tej ³aski wprowadza³o duszê moj± w nowe pogr±¿enie siê w Bogu... (Dz 1414-1415-1416)
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o
O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
Modlmy sie, abysmy podazali droga nauki Bozej i prawdy, ktora nas wyzwoli. Modlmy sie o pokoj na swiecie, w Syrii, Polsce, w Japonii. O rzadzacych, aby podazali droga prawdy, prawa i sprawiedliwosci. Modlmy sie o pokoj w naszych duszach i o dzieci, aby podazaly droga Swiatlosci Bozej. Modlmy sie o slonce, ktore jest czescia herbu Papieza Franciszka, aby rozswiecilo nasze dusze i ludzi wlaczacych w Syrii
Chwalebny jeste¶, wiekuisty Bo¿e
B³ogos³awiony jeste¶, Panie, Bo¿e naszych ojców,
pe³en chwa³y i wywy¿szony na wieki.
B³ogos³awione niech bêdzie Twoje imiê
pe³ne chwa³y i ¶wiêto¶ci,
chwalebne i wywy¿szone na wieki.
B³ogos³awiony jeste¶ w przybytku ¶wiêtej Twojej chwa³y,
bardzo chwalebny i s³awny na wieki.
B³ogos³awiony jeste¶ na tronie Twego królestwa,
bardzo chwalebny i s³awny na wieki.
B³ogos³awiony jeste¶ Ty, co spogl±dasz w otch³anie,
co na Cherubach zasiadasz,
pe³en chwa³y i wywy¿szony na wieki.
B³ogos³awiony jeste¶ na sklepieniu nieba,
pe³en chwa³y i s³awny na wieki.
Szadrak, Meszak i Abed –Nego to ludzie prawi, ktorzy nie poddali sie presji monarchy i jego dworu, nie zdradzili Boga oddajac czesc Jego martwym imitacjom. Zaufali Bogu prawdziwemu i nie doznali zawodu, On ich ocalil i zaswiadczyl poprzez cud uchronienia przed plomieniami ognia o ich prawosci.
Oby nasza wiara byla niezlomna, obysmy nie ulegli pokusom swiata i nie poszli na kompromis zdradzajac Boga zywego poprzez sluzbe Jego martwym imitacjom.
( Z Ksiegi Daniela 3 )
B³ogos³awiony jeste¶, Panie, Bo¿e naszych ojców, pe³en chwa³y i wywy¿szony na wieki.
B³ogos³awione niech bêdzie Twoje imiê pe³ne chwa³y i ¶wiêto¶ci,
chwalebne i wywy¿szone na wieki.
B³ogos³awiony jeste¶ Ty, co spogl±dasz w otch³anie,
co na Cherubach zasiadasz, pe³en chwa³y i wywy¿szony na wieki.
B³ogos³awiony jeste¶ na sklepieniu nieba, pe³en chwa³y i s³awny na wieki.
Bog byl z nimi obecny przez swego aniola, ktory ich uchronil przed spaleniem. Przypominaja sie w tym kontekscie slowa Chrystusa „gdzie dwoch albo trzech gromadzi sie w Moje imie, tam Ja jestem posrod nich”.
Szadrak, Meszak i Abed –Nego to ludzie prawi, ktorzy nie poddali sie presji monarchy i jego dworu, nie zdradzili Boga oddajac czesc Jego martwym imitacjom. Zaufali Bogu prawdziwemu i nie doznali zawodu, On ich ocalil i zaswiadczyl poprzez cud uchronienia przed plomieniami ognia o ich prawosci.
Oby nasza wiara byla niezlomna, obysmy nie ulegli pokusom swiata i nie poszli na kompromis zdradzajac Boga zywego poprzez sluzbe Jego martwym imitacjom.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz gÅ‚osować w ankietach Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum