Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
6o4o2013(sobota)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 KwiecieÅ„ 2013, 01:12   6o4o2013(sobota)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

«Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdziêczni ludzie przez blu¼nierstwa i niewdziêczno¶æ stale rani±. Przynajmniej ty staraj siê mnie pocieszyæ i przeka¿ wszystkim, ¿e w godzinê ¶mierci obiecujê przyj¶æ na pomoc z wszystkimi ³askami tym, którzy przez 5 miesiêcy w pierwsze soboty odprawi± spowied¼, przyjm± Komuniê ¦w., odmówi± jeden ró¿aniec i przez 15 minut rozmy¶lania nad piêtnastu tajemnicami ró¿añcowymi towarzyszyæ mi bêd± w intencji zado¶æuczynienia».
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 KwiecieÅ„ 2013, 01:47   

K+M+B

6-4-2013 sobota

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//

Ale Jego blaskiem

je¶li jeszcze nie dzisiaj
je¶li jeszcze nie teraz
to przynajmniej
w ostatnim momencie ¿ycia
chcia³bym byæ
jak kwiat jednej nocy
albo jak kometa
która spada w prawdzie
ale jednocze¶nie przyæmiewa
blask wszystkich gwiazd
i nawet ksiê¿yca swoim blaskiem
„módl siê za nami grzesznymi”
aby w „godzinê ¶mierci naszej”
byæ blisko ¯ycia i nie swoim
ale ¶wieciæ Jego blaskiem
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
Gabriel jest pos³any od Boga do miasta. Miasto to symbol buntu. Bóg posy³a swojego Archanio³a tam, gdzie cz³owiek ¿yje w buncie wobec Niego. Bunt wskazuje na brak oczekiwania na Boga. S± jednak i ci, którzy na Niego czekaj±. Miasto, do którego przychodzi Anio³, nie jest jednorodne. Podobnie jest z cz³owiekiem, w którym s± obszary ¶witania, pragnieñ dobrych i niegodziwych. Miasto jest takie, jakiego ducha s± jego mieszkañcy. Gabriel zostaje pos³any, by wszed³ w ¿ycie cz³owieka, w ¿ycie wspólnoty rozbitej przez bunt, niepos³uszeñstwo i grzech.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
Maryja niesie swoje Szczê¶cie, czyli B³ogos³awiony Owoc swojego "Fiat". Szczê¶cie wyra¿aj±ce siê w zgodzie na wszystko, co proponuje Bóg. Niepokalana jest mocna w³asn± zgod± i szczê¶ciem, jakie przez ni± otrzyma³a. Szczê¶liwi Bogiem, s± niesieni przez Ducha Pañskiego. Tre¶æ misji cz³owieka okre¶la jego szczê¶cie, bycie b³ogos³awionym. Cz³owiek ewangelizuje swoim szczê¶ciem, jak Maryja.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
Przygotowanie na przyj¶cie Jezusa to zwyczajne towarzyszenie drugiemu, jak rodzice dziecku, wychowawcy wychowankom, duszpasterze parafianom. Jest to misja trudna, w której przychodzi prze¿ywaæ osamotnienie wy³aniaj±ce siê z niezrozumienia, braku wspó³dzia³ania, bycia na "nie" do tego, co jest propozycj± podyktowan± logik± my¶lenia, m±dro¶ci± do¶wiadczenia i wiar±, która patrzy dalej, ni¿ ¿ycie doczesne. Przygotowanie dokonuje siê w tyglu do¶wiadczeñ codzienno¶ci.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
Ofiarowanie jest oddaniem Bogu tego, co cz³owiek otrzyma³ od Niego. Maryja z Józefem ofiarowuj±c Jezusa w ¶wi±tyni sami otrzymuj± powo³anie do ¿ycia ofiarowaniem. Oddaj±c ¿ycie, sk³adaj±c mi³o¶æ w rêce drugiego, otrzymujemy j± wzmocnion± mi³o¶ci± tego, któremu ja sk³adamy z zaufaniem. Ofiarowanie jest aktem mi³o¶ci. To, co mo¿na w nim z³o¿yæ, to jedynie mi³o¶æ swoj±. Maryja z Józefem oddaj± Bogu Ojcu swoj± jedyn± Mi³o¶æ, aby J± na nowo przyj±æ.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
Szukamy Jezusa, poniewa¿ On budzi w nas têsknotê za sob±. Nie znajdziemy sobie miejsca na ziemi, w naszej codzienno¶ci, w¶ród ludzi, je¶li nie odnajdziemy siê w Bogu, a przede wszystkim nie odnajdziemy Go ¿yj±cego w nas. ¦wi±tynia, to my. Kiedy nie szukamy Jezusa, boimy siê ludzkiej mi³o¶ci, wyra¿ania uczuæ, podejmowania ryzyka przyja¼ni, prze¿ywania blisko¶ci cz³owieka.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 KwiecieÅ„ 2013, 02:10   

Dziekuje Ci Panie, ze mnie wysluchujesz, ze obdarzasz mnie tyloma laskami. Modlmy sie o pokoj w Syrii, o wsparcie dla cierpiacych przesladowania, niesprawiedliwosc i ubostwo. Za ludzi ponizanych. Modlmy sie o dzieci, szczegolnie te glodne, zyjace w krajach gdzie jest wojna, wykorzystywanych seksuslanie i do przymusowej pracy, do walki. Modlmy sie za nasze dzieci, aby podazaly droga swiatlosci Bozej.
O pokoj w naszych duszach.


Dziêkujê, Panie, ¿e mnie wys³ucha³e¶

Dziêkujê Panu, bo jest dobry,
bo Jego ³aska trwa na wieki.
Pan moj± moc± i pie¶ni±,
On sta³ siê moim Zbawc±.

G³osy rado¶ci z ocalenia
w namiotach sprawiedliwych:
"Prawica Pana wzniesiona wysoko,
prawica Pañska moc okaza³a".

Ciê¿ko mnie Pan ukara³,
ale na ¶mieræ nie wyda³.
Dziêkujê Tobie, ¿e¶ mnie wys³ucha³
i sta³e¶ siê moim Zbawc±.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 KwiecieÅ„ 2013, 02:31   

Serce Maryi – módl siê za nami!
Serce Maryi stworzone na wzór Serca Bo¿ego...
Serce Maryi, Serce Niepokalanie Poczêtej...
Serce Maryi, godny przybytku Ducha ¦wiêtego...
Serce Maryi, Serce Matki Bo¿ej M±dro¶ci...
Serce Maryi, Serce Matki S³owa Bo¿ego...
Serce Maryi, Serce Matki piêknej Mi³o¶ci...
Serce Maryi, której mi³o¶æ jest mocniejsza ni¿ ¶mieræ...
Serce Maryi, przeszyte mieczem bole¶ci...
Serce Maryi, ofiarowane z Chrystusem u stóp krzy¿a...
Serce Maryi, obrazie Serca Jezusowego...
Serce Maryi, rozkoszy serca Jezusowego...
Serce Maryi, przybytku ¶wiêto¶ci...
Serce Maryi, Serce Szafarki wszelkich ³ask...
Serce Maryi, wybawienie grzeszników...
Serce Maryi, pociecho utrapionych...
Serce Maryi, umocnienie opuszczonych...
Serce Maryi, ucieczko zrozpaczonych...
Serce Maryi, schronienie dla prze¶ladowanych i przygnêbionych...
Serce Maryi, nadziejo umieraj±cych...
Serce Maryi, obrono dla ludów w ich troskach...
Serce Maryi, mocy Ko¶cio³a w jego walce z potêgami ciemno¶ci...
Serce Maryi, Serce Królowej zwyciê¿aj±cej b³êdy ca³ego ¶wiata...
Serce Maryi, Serce chwalebnej Królowej Wszech¶wiata
Serce Maryi, Serce naszej Matki...
Serce Maryi, Serce godne najwiêkszej chwa³y...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 KwiecieÅ„ 2013, 09:01   

Konczy sie moj pobyt u brata. Razem z siostra Danusia dzisiaj wracamy do Bydgoszczy, jutro mam zamiar zobaczyc sie z jezuitami bydgoskimi i powolne przygotowanie odlotu do Bejrutu. Duzo sie dzialo podczas mojego pobytu w Polsce a w Syrii wydaje sie byc sytuacja bez zmian. Wladza i opozycja w smiertelnym uscisku - niestety smierc dotyczy wszystkich, rowniez tych ktorzy od poczatku nie chcieli wojny. Wczoraj Farys, syn naszej Danusi z Aleppo pokazal nam film wyemitowany przez BBC mowiacy o korzeniach historycznych i w ogole, o rozumieniu tego konfliktu. Pierwszy raz widzialem cos co nie jest jednostronnym przedstawianiem rzeczywistosci.
Niech Bog ma w opiece wszystkich ludzi skrzywdzonych. Niech da sile moralna do zrewidowania swoich postaw tym ktorzy boja sie pokoju i niech umocni tych ktorzy staraja sie o doprowadzenie do porozumienia stron konfliktu.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 6 KwiecieÅ„ 2013, 13:39   

Amen.
_________________
BML
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 KwiecieÅ„ 2013, 15:41   

Tak nam dopomoz Bog
 
 
Ania N.

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2013, 15:16   

Tak Nam Dopomoz Bog. Amen
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group