Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
9o4o2013(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2013, 02:42   9o4o2013(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Nikt nie ma wiêkszej mi³o¶ci od tej, gdy kto¶ ¿ycie swoje oddaje za przyjació³ swoich
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2013, 03:11   

K+M+B

9-4-2013 wtorek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//

nie pytam

na d³oñ swoj± patrzê
linie przeznaczenia czytam
wszystkie wró¿by rzucam
swoj± d³oñ Twojej powierzam
ufam
o nic ju¿ nie pytam
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
// W chwili udrêczenia pokus± przychodzi pragnienie ¿ycia w atmosferze rajskiego wyciszenia. Jedn± z najwiêkszych pokus jest ¿ycie bez pokus. Jedn± z najczê¶ciej do¶wiadczanych przez nas trudno¶ci w ¿yciu wewnêtrznym, s± rozproszenia na modlitwie. Rozproszenia s± czê¶ci± modlitwy, integraln± czê¶ci± modlitwy. Rozproszenia ods³aniaj± stan mojego serca. One objawiaj± najs³absze miejsca a moim chrze¶cijañskim ¿yciu: moje zniewolenia, lêki, koncentracjê na sobie. Wskazuj± na rzeczywisto¶æ, która jeszcze nie zosta³a oddana Bogu. Jedyn± mo¿liwo¶ci± przekroczenia pokusy, odniesienia nad ni± zwyciêstwa - jest pragnienie pe³nienia woli Ojca. Jezus "Pogr±¿ony w udrêce, jeszcze usilniej siê modli³". Walczy!
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//Stworzenie karze Stwórcê za to, ¿e mu przypomnia³ przykazania. Cz³owiek uderza w Syna Bo¿ego dlatego, i¿ o¶mieli³ siê mówiæ o mi³o¶ci nieprzyjació³, o ¶wi±tyni, któr± jest, a której nie mo¿na zniszczyæ, o grobach pobielanych, o mi³o¶ci Ojca. Jezus przyjmuje na siebie uderzenia, które s± ekspiacj± Ojcu i wo³aniem do Niego o oczyszczenie tych, których kocha. Jest uderzany i kocha. Tylko mi³o¶ci± mo¿na zwyciê¿yæ nienawi¶æ, jaka mo¿e siê rodziæ na widok takiej nieprawo¶ci. On wzi±³ na siebie nasze nieprawo¶ci. Przyjmuj±c biczowanie, Jezus realizuje misjê oczyszczania cz³owieka i ¶wiata od z³a wszelkiego. "Nie daj siê zwyciê¿yæ z³u, ale z³o dobrem zwyciê¿aj". Jezus, który nic z³ego nie uczyni³, przyjmuje na siebie karê, która nale¿na jest cz³owiekowi.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//Jezus w cierniowej koronie wzruszy³ Pi³ata, poganina, natomiast w sercu tych, do których przyszed³, wzbudzi³ niechêæ i odrzucenie. Patrzymy na Pana cierniem ukoronowanego z bólem serca. Pro¶my o odczucie tego wszystkiego, choæby przez chwilê, co On prze¿ywa³ przez plucie i wyszydzanie. Zobaczmy, w czym jest prawdziwa wielko¶æ, si³a, piêkno i mi³o¶æ.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//Odwa¿na Weronika, wiedz±ca czego naprawdê chce. Zobaczenie Jezusa w tak op³akanym stanie, by³o jej si³±. Kobieta, w której zosta³y pobudzone i wyzwolone najpiêkniejsze odruchy, uczucia, postawy serca. Kochaj±c, nie zwa¿a na w³asne niebezpieczeñstwo. W mi³o¶ci jest miejsce na "pogrzebanie" tego, co moje. W mi³o¶ci jest oddanie ¿ycia w rêce drugiego. Kochaj±c, przesta³a siê baæ, lecz szuka³a odpowiedzi na to, jak dotrzeæ do Umi³owanego. Ten obraz, który wstrz±sn±³ Jej sercem, odnalaz³a na swojej chu¶cie. Postawa wewnêtrzna znalaz³a swoje odbicie w zachowaniu wewnêtrznym. Oblicze poni¿one, oplute, ociekaj±ce krwi±, posiniaczone od bicia ludzk± piê¶ci± – umi³owa³a. Mi³o¶æ obejmuje i to co kalekie, pomarszczone, dla ¶wiata brzydkie i zniekszta³cone. Mi³o¶æ siêga dalej ni¿ wzrok cz³owieka. W mi³o¶ci dane jest nam g³êbokie i przenikaj±ce ludzi, spojrzenie Boga.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//Jego mêka, oddech wskazuj±cy na duszenie siê, ostatnie s³owa do Ojca i Matki i osób najbli¿szych, w¶ród których jest uczeñ Jan i dobry ³otr. Jezus pamiêta o wszystkich. A równocze¶nie do¶wiadcza przera¿aj±cego odczucia opuszczenia przez Ojca. S± blisko ci, których bardzo kocha³, którzy go nie zawiedli, ale i blisko s± ci, którzy do koñca sprawiali Mu ból serca. Jedni i drudzy s± Mu bliscy. Ci drudzy nie rozumiej±c Go, przyszli. W niecnych zamiarach, ale przyszli. Dla nich prosi Ojca o przebaczenie. Oni nic nie rozumiej±. Grzech czyni ¶lepym. Z³o ka¿e postrzegaæ jako piêkno prowadz±ce do nasycenia, pocieszenia i wolno¶ci.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2013, 07:32   

Modlmy sie o dobro, abysmy mogli pokonywac nim zlo, ktorego wokol jest tak wiele. Modlmy sie o to aby Duch Swiety pozwalal nam i naszym dzieciom odrozniac dobro od zla i sie mu przeciwstawiac.
Modlmy sie o pokoj w Syrii, o pokoj w naszych duszach, o wspolnote ducha w naszych wspolnotach, o ktorej mowa w dzisiejszej Ewangelii, aby przynosila nam radosc, abysmy podazali droga Swiatlosci Bozej, aby nasze zycie bylo pelne Boga i nie bylo mialkie.


Pan Bóg króluje, pe³en majestatu

Pan króluje, oblók³ siê w majestat,
Pan odzia³ siê w potêgê i ni± siê przepasa³.
Tak ¶wiat utwierdzi³,
¿e siê nie zachwieje.
Twój tron niewzruszony na wieki,
Ty od wieków istniejesz, Bo¿e.
¦wiadectwa Twoje bardzo godne s± wiary,
Twojemu domowi przystoi ¶wiêto¶æ,
po wszystkie dni, o Panie.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2013, 23:40   

Modlmy sie aby nasze zycie pelne bylo Boga,pamietajac ze kiedy jestesmy sami...On jest z nami.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group