Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
5o4o2013(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 KwiecieÅ„ 2013, 04:35   5o4o2013(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC


Jezu cichy i pokornego Serca – uczyñ serce moje wed³ug Serca Swego!

S³odkie Serce Pana Jezusa, spraw, niech Ciê kochamy coraz wiêcej!

 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 KwiecieÅ„ 2013, 05:02   

K+M+B

5-4-2013 piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//

ALE JEGO BLASKIEM

je¶li jeszcze nie dzisiaj
je¶li jeszcze nie teraz
to przynajmniej
w ostatnim momencie ¿ycia
chcia³bym byæ
jak kwiat jednej nocy
albo jak kometa
która spada w prawdzie
ale jednocze¶nie przyæmiewa
blask wszystkich gwiazd
i nawet ksiê¿yca swoim blaskiem
„módl siê za nami grzesznymi”
aby w „godzinê ¶mierci naszej”
byæ blisko ¯ycia i nie swoim
ale ¶wieciæ Jego blaskiem
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.


//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//Musi byæ taki czas, w którym pozostajemy jedynie z Chrystusem. Kontemplacja Jego umêczonego Oblicza, wprowadza nas w cierpienie razem z Nim, które rozja¶nia umys³ i nie pozwala poddaæ siê zw±tpieniu, lecz prowadzeniu przez Niego. Stosunek do cierpienia jest miar± postêpu duchowego cz³owieka. Jezus cierpi±c okazuje Ojcu swoj± mi³o¶æ. Kontemplacja oblicza Chrystusa, prowadzi do odej¶cia od zajmowania siê sob±, a zajêcie siê tym obliczem, z którego wpatrywania, przychodzi kochanie. Zgoda na cierpienie, powstaje tylko z cierpienia. Mi³o¶æ cierpienia jest mo¿liwa, ale rodzi siê zupe³nie inaczej: z cierpienia, które ju¿ jest, bardzo dotkliwe, g³êboko upokarzaj±ce. Nic tak nie upokarza cz³owieka, jak bezradno¶æ w cierpieniu. Cierpienie, zarówno innych, jak i to, które mnie dotyka, mówi mi o blisko¶ci Boga.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//Nie mo¿na nie by³o p³akaæ podczas biczowania. Jezus jest tak czu³y, wra¿liwy. Mówimy nie tylko o wra¿liwo¶ci serca, lecz równie¿ Jego Cia³a, ca³ej Osoby. Okrutne biczowanie mog³oby wywo³aæ chêæ odwetu, rewan¿u, w postaci odwzajemnienia siê bólem na ból. Byæ mo¿e i tak± pokusê musia³ Jezus przej¶æ. Chêæ, zmierzaj±ca do nie przebaczenia doznanej krzywdy, jest cz³owiekowi znana. Ile¿ razy zemsta staje siê faktem w ¿yciu osób wierz±cych w Jezusa. Stawiamy sobie wówczas pytanie, jedno z wielu mo¿liwych: czy nasz Pan na pró¿no prze¿ywa³ takie bole¶ci? Mo¿na i przez uleganie pokusom doj¶æ kiedy¶ do opamiêtania. Potrzeba jednak rozwa¿ania Chrystusowego biczowania, a wraz z nim poni¿enia, upokorzenia. Zemsta, zadawanie innym bólu, jest zwi±zane z brakiem czerpania z tego ¼ród³a mocy, jakim jest rozwa¿anie Jezusowego biczowania.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//Z Jezusem, ¿aden z szyderców nie chcia³ rozmawiaæ. Stawiali pytania, lecz nie oczekiwali odpowiedzi. Chcieli siê bawiæ, a nie prowadziæ dysputy. Potrafili krzyczeæ, ¶miaæ siê z drugiego, poni¿aæ, gardziæ, pluæ na niego. Nie poznali natomiast, czym jest: mówienie z ³agodno¶ci±; cierpienie z cierpi±cym; zgoda na to, by inny wzrasta³, a ja bym siê umniejsza³; okazywanie szacunku. Ci, którzy nie chc± wzrastaæ, s± zmuszeni innymi gardziæ. Ci, którzy nie zobaczyli w poni¿onym Chrystusie, swojego osobistego, poni¿onego oblicza, nie byli w stanie wykazaæ siê wyobra¼ni± mi³osierdzia. Jaki cz³owiek jest dla siebie, takim bêdzie i dla Boga. Jak cz³owiek traktuje siebie, takie bêdzie jego odniesienie do bli¼niego.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//Ca³y ¶wiat jest nastawiony na zyskiwanie, a nie na tracenie. ¯ycie duchowe natomiast, polega na traceniu, odchodzeniu, porzucaniu tego, co Bogu jest niemi³e, w czym On nie ma upodobania. S. Faustyna mówi wprost: "Ucieka³am siê do ran Jezusowych". Nie mo¿na chcieæ traciæ, bez wpatrywania siê w Oblicze Ojca, który w mi³osierdziu swoim daje nam Syna, a Syn zgadza siê straciæ ¿ycie, dla naszego zbawienia. W ¿yciu cz³owiek szuka wymiernych korzy¶ci, które przyczyni± siê do tego, ¿e inni bêd± go szanowali, podziwiali, chêtnie s³uchali, liczyli siê z jego zdaniem. W ¿yciu licz± siê dobra materialne, doznania zmys³owe i cielesne, pozycja spo³eczna i szacunek ze strony osób znacz±cych, maj±cych istotn± pozycjê na rynku spraw finansowych czy towarzyskich. Chrystus natomiast o tych sprawach milczy. Z moc± za¶ mówi o tym, by na duszy szkody nie ponosiæ.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//Krzy¿ pokazuje nam drogê prawdziwego rozwoju. Czê¶ci± tego rozwoju, jest akceptacja ukrytych w nas przeciwieñstw. Pozwalamy innym zbli¿yæ siê, pozwalamy, by inni nas ranili. Stoj±c z ramionami rozpostartymi jak ramiona krzy¿a, jeste¶my bezbronni. Jedynie dlatego, ¿e belka pozioma jest podtrzymywana przez pionow±, nie zagubimy siê w¶ród innych. Krzy¿, jako zbawienie oznacza, ¿e zgadzamy siê na nasze rozdarcie, potrafimy przetrwaæ nie rozwi±zane konflikty i w tym napiêciu coraz bardziej otwieraæ siê na Boga.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 5 KwiecieÅ„ 2013, 08:18   

Elu ! Piêkny Obraz Piêknego Naszego Boga ! Deo gratias ! Oktawa Wielkiego Pi±tku dzisiaj, te¿ wymowne.Naj¶w.Serce Jezusa - KOCHAMY CIÊ za ten krzy¿ i Golgotê.Za to , ¿e prowadzisz Nas za rêkê do Domu Twojego I Naszego Ojca i Boga.Jezu ufamy Tobie !Dzisiaj moja Ania modli siê w Ziemi ¦wiêtej, wczoraj by³a w Betlejem...te¿ pragnê tam polecieæ w Roku Wiary!
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 KwiecieÅ„ 2013, 09:37   

Abysmy potrafili znalezc kamien, ktory stanie sie fundamentem

Kamieñ wzgardzony sta³ siê fundamentem
Dziêkujcie Panu, bo jest dobry,
bo Jego ³aska trwa na wieki.
Niech boj±cy siê Pana g³osz±:
"Jego ³aska na wieki".

Kamieñ odrzucony przez buduj±cych
sta³ siê kamieniem wêgielnym.
Sta³o siê to przez Pana
i cudem jest w naszych oczach.

Oto dzieñ, który Pan uczyni³,
radujmy siê w nim i weselmy.
O Panie, Ty nas wybaw,
o Panie, daj nam pomy¶lno¶æ.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 5 KwiecieÅ„ 2013, 12:46   

Obraz wybrala Zosia, napis rowniez.
Patrze na To Serce, cierniem ukoronowane, palajace zarem Milosci.
Mam szczegolne nabozenstwo do Serca Pana Jezusa. W bocznej nawie w moim parafialnym kosciele byl taki obraz, towarzyszyl mi i teraz tez bo taki tez przywiozlam ze soba do domu. Najswietsze Serce Jezusa zmiluj sie nad nami.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 KwiecieÅ„ 2013, 00:19   

I mnie podoba sie ten obraz Jezusa,Chrystusa.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group