Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
11o4o2013(czwartek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2013, 03:04   11o4o2013(czwartek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Ten bowiem, kogo Bóg pos³a³, mówi s³owa Bo¿e: a z niezmierzonej obfito¶ci udziela /mu/ Ducha. Ojciec mi³uje Syna i wszystko odda³ w Jego rêce. Kto wierzy w Syna, ma ¿ycie wieczne; kto za¶ nie wierzy Synowi, nie ujrzy ¿ycia, lecz grozi mu gniew Bo¿y.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2013, 03:26   

K+M+B

czwartek 11-4-2013

Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice Swiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//

nie pytam

na d³oñ swoj± patrzê
linie przeznaczenia czytam
wszystkie wró¿by rzucam
swoj± d³oñ Twojej powierzam
ufam
o nic ju¿ nie pytam
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------
W swoim uni¿eniu, mogê poznaæ prawdziwe oblicze Boga, pokochaæ Je, oddaæ siê Jemu na nowo. Uni¿enia, nie nale¿y traktowaæ jako przegran±, zbiór ¿yciowych pora¿ek, nieudolno¶æ, na któr± maj± wp³yw rany dzieciñstwa, m³odo¶ci i tera¼niejszo¶ci. Uni¿enie jest tym, co musia³o przyj¶æ, nie mog³o siê nie wydarzyæ. Mam prawo nie wiedzieæ, co ze mn± bêdzie, gdy zawieram zwi±zek ma³¿eñski, rozpoczynam drogê kap³añsk±, czy sk³adam ¶luby zakonne. Powinienem jednak pamiêtaæ, ¿e uni¿enie wynika ze chrztu, jest drog± naszego Pana i drog± cz³owieka, który Jemu wierzy.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------
"Zróbcie wszystko..." To znaczy, co? Nape³niæ st±gwie wod±. Cz³owiek powinien zrobiæ w swoim ¿yciu to, równie¿ religijnym, duchowym, na co go staæ, co mo¿e teraz uczyniæ. Nie musi robiæ tego, czego nie potrafi. W tym, co tworzy, nie jest wymagane, aby by³ doskona³y. Gdy potrafimy zgodziæ siê uznaæ granice swoich mo¿liwo¶ci i nie narzekamy na siebie, nie zrzêdzimy przy okazji równie¿ na innych, i¿ nie stworzyli nam korzystniejszych warunków rozwoju - wówczas otrzymamy to, o czym nawet nie pomy¶leli¶my. Ludzie s³abi, zale¿ni (jak Maryja: od Ojca i Syna i Ducha ¦wiêtego), pokorni, uznaj±cy i zgadzaj±cy siê ze swoimi ograniczeniami - ¿yj± w Bogu, a Bóg ¿yje w nich.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------
Nasze podchodzenie do drugiego cz³owieka z autentyczn± pokor±, nie powinno go zraniæ. Nie wolno mi jednak nawet pomy¶leæ w jego obecno¶ci, ¿e jestem jakby wys³annikiem Boga. Bowiem, w taki sposób, mo¿na we mnie zobaczyæ zuchwa³± pychê. Z drugiej strony, nie powinienem wpa¶æ patrz±c na drugiego cz³owieka, w fa³szyw± pokorê. Siostra Faustyna pisa³a: "Nigdy siê przed nikim nie p³aszczê. Nie znoszê pochlebstw, a pokora jest tylko prawd±, nie ma w prawdziwej pokorze nic z p³aszczenia siê; choæ siê uwa¿am za najmniejsz± w ca³ym klasztorze, to z drugiej strony cieszê siê godno¶ci± oblubienicy Jezusa". Potrzeba pokornego otwierania serca na mi³o¶æ Jezusa.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------
Nie chodzi o to, ¿eby ¿ycie moje uleg³o zmianie, lecz aby zosta³o przez Chrystusa przemienione. Nie rzecz w tym, aby co¶ na zewn±trz, w mojej postawie uleg³o widocznej, dostrzegalnej prze innych zmianie, lecz rzecz w tym, by dokona³o siê przewarto¶ciowanie w moim my¶leniu i odczuwaniu. Inaczej mówi±c: reinterpretacja dotychczasowych pogl±dów i prze¿yæ, id±ca w kierunku spojrzenia wiary na to wszystko, co spotka³o mnie w ¿yciu, szczególnie w wymiarze do¶wiadczeñ, które bardzo bol±.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------
W scenerii niezwyk³ego wydarzenia, jakim niew±tpliwe by³a i jest Ostatnia Wieczerza, godnym uwagi jest zapis, mówi±cy o po³o¿eniu g³owy na sercu Jezusa, przez ¶w. Jana. Czy¿ ta chwila, nie by³a jedn± z wielu tej nocy, w której Jezus dozna³ pocieszenia z blisko¶ci ucznia, jak równie¿ pocieszy³ ucznia blisko¶ci± Swojego Serca. ¦w. Jan umocni³ siê na czas mêki i ¶mierci Mistrza, nie wiedz±c jeszcze, jak bardzo potrzebne mu bêd±: moc i odwaga. Ta scena prowadzi nas do tego, co zapisa³a w "Dzienniczku" S. Faustyna: "Teraz po³ó¿ g³owê na piersiach moich, na sercu moim i zaczerpnij z niego si³y i mocy na wszystkie cierpienia, bo gdzie indziej nie znajdziesz ulgi, pomocy ani pociechy. Wiedz o tym, ¿e wiele cierpieæ bêdziesz, ale niech ciê to nie przera¿a, ja jestem z tob±".

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2013, 05:16   

Panie Boze prosze Cie o pokoj w Syrii, o pokoj na swiecie, o pokoj w Polsce i w Japonii. O pokoj w naszych duszach. O to aby nie dotknelo nas zlo, zlo czyniacych


Biedak zawo³a³ i Pan go wys³ucha³
Bêdê b³ogos³awi³ Pana po wieczne czasy,
Jego chwa³a bêdzie zawsze na moich ustach.
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczê¶liwy cz³owiek, który znajduje w Nim ucieczkê.

Pan zwraca swe oblicze przeciw z³o czyni±cym,
by pamiêæ o nich wymazaæ z ziemi.
Pan s³yszy wo³aj±cych o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udrêki.

Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upad³ych na duchu.
Liczne s± nieszczê¶cia, które cierpi sprawiedliwy,
ale Pan go ze wszystkich wybawia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 KwiecieÅ„ 2013, 08:16   

Dzisiaj przedstawiony epizod z Dziejow Apostolskich jest drastycznym przykladem braku poszanowania dla wolnosci slowa, wolnosci religijnej, pluralizmu, demokracji... ale przede wszystkim BRAKIEM SZACUNKU DLA PRAWDY. Moznaby wytknac mojej wypowiedzi blad anachronizmu, bo nie tak artykulowany byl przeciez spor pomiedzy Apostolami i ich przesladowcami, ale uczynilem to swiadomie, aby tym bardziej bylo widoczne, ze ten spor trwa po dzis dzien.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 KwiecieÅ„ 2013, 10:03   

(Z psalmu 34)
„Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry, szczê¶liwy cz³owiek, który znajduje w Nim ucieczkê.”

Kto nie zakosztuje tego Dobra, ten bedzie znal sensu zycia i nie zazna szczescia, czyli Pelni Zycia.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group