Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
16o4o2013(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2013, 02:37   16o4o2013(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

A wy¶cie zdradzili Go teraz i zamordowali. Wy, którzy otrzymali¶cie Prawo za po¶rednictwem anio³ów, lecz nie przestrzegali¶cie go. Gdy to us³yszeli, zawrza³y gniewem ich serca i zgrzytali zêbami na niego. A on pe³en Ducha ¦wiêtego patrzy³ w niebo i ujrza³ chwa³ê Bo¿± i Jezusa, stoj±cego po prawicy Boga. I rzek³: Widzê niebo otwarte i Syna Cz³owieczego, stoj±cego po prawicy Boga. A oni podnie¶li wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili siê na niego wszyscy razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2013, 03:03   

K+M+B

16-4-2013 wtorek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//

nie pytam

na d³oñ swoj± patrzê
linie przeznaczenia czytam
wszystkie wró¿by rzucam
swoj± d³oñ Twojej powierzam
ufam
o nic ju¿ nie pytam
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//Zasypiamy wewnêtrznie przez nasze rozczarowania siê innymi, ale i sob±. Nasze frustracje, niechêci, zazdro¶æ sprawiaj±, ¿e przestajemy odczuwaæ i ceniæ sobie blisko¶æ Pana. Pomijamy to, ¿e On w nas cierpi i poci siê krwawym potem i odczuwa wielkie osamotnienie. Sen jest odej¶ciem od rzeczywisto¶ci. Oni nie byli w rzeczywisto¶ci, któr± prze¿ywa³ ich Nauczyciel. Wewnêtrzne u¶pienie pojawia siê wówczas, gdy bardzo boimy siê bólu, cierpienia, do¶wiadczenia po raz kolejny krzywdy. Zmêczeni codzienn± walk± z najbli¿szymi, szarpanin± w emocjach nie zauwa¿amy, ¿e Jezus modli siê w nas, bez nas.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//Bez poranionego Jezusa, baliby¶my siê Boga. On umo¿liwia nam dostêp do siebie przez Jego i nasze rany. W upokorzeniu, w o¶mieszeniu, w pogardzie i odrzuceniu, w cynicznym ¶miechu innych, mo¿emy spotkaæ Jezusa. Trzeba chcieæ przyjmowaæ to, co nieuchronne, czemu nie jeste¶my w stanie zapobiec, jako miejsce spotkania z Nim.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//Bóg pozwoli³ sobie na s³abo¶æ, bezbronno¶æ i bezradno¶æ wobec cz³owieka, aby objawiæ Mu, kim jest. To jest najbardziej przekonywuj±ce wyznanie mi³o¶ci Boga. Kochaj±cy nie ma nic do ukrycia, nawet w³asnej bezradno¶ci. Ta bezbronno¶æ Boga jest wiêcej przekonywuj±ca, ni¿ Jego cuda.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//Krzy¿a nie mo¿na omin±æ, o nim zapomnieæ, zlekcewa¿yæ go czy odrzuciæ. Jest nierozdzielny z naszym ¿yciem jak narodziny i ¶mieræ. Odrzucony wiêcej boli. Lekcewa¿±c go, cz³owiek nie odczuwa w³asnej warto¶ci. Nasza warto¶æ jest w krzy¿u i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Powracamy do siebie, do Boga, do pe³ni ¿ycia z Nim przez Jego krzy¿ i zmartwychwstanie.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//"Ojcze, w rêce Twoje, oddajê ducha mego". Imiê Ojca spaja ca³± Jego dzia³alno¶æ: "Nie moja, ale Twoja wola niech siê stanie". Bezwarunkowe oddanie Ojcu jest tre¶ci± ¿ycia Pana, Jego pokarmem. Jezus jednoczy siê z Ojcem, równie¿ w swoim cz³owieczeñstwie. Krzy¿, miejsce przeklête, staje siê miejscem spotkania z Ojcem i miejscem naszego zbawienia. Podobnie i moja s³abo¶æ, mo¿e byæ miejscem mojego spotkania siê z Bogiem.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2013, 03:12   

Serce Maryi, uzdrowienie chorych – módl siê za nami
Serce Maryi, pociecho strapionych – módl siê za nami
Serce Maryi, wspomo¿enie wiernych – módl siê za nami
Matko Boska Fatimska – módl siê za nami

Twojemu oredownictwu, Matko i Milosierdziu Bozemu polecamy Zosie i nas samych.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2013, 03:37   

Modlmy sie o zdrowie dla Zosi, dla wszystkich naszych znanych i nieznanych chorych oraz cierpiacych.
Modle sie o blogoslawienstwo Boze dla mojego meza Kazufumi, ktory ma dzis urodziny. Aby Pan Bog prowadzil go do Swiatlosci Bozej.
Modle sie o pokoj w Syrii, w Polsce, w Japonii i na swiecie. Za ofiary tragedii w USA. za rzadaacych, aby zstapil Duch Swiety i odnowil oblicze ich i naszych dusz. O pokoj w duszy. O prowadzenie opatrznosci Bozej dla dzieci, szczegolnie te glodne, dotkniete chorobami i wykorzystywane, zyjace w strachu przemocy. O nasze dzieci, aby podazaly droga swietosci.

W rêce Twe, Panie, sk³adam ducha mego

B±d¼ dla mnie ska³± schronienia,
warowni±, która ocala.
Ty bowiem jeste¶ moj± ska³± i twierdz±,
kieruj mn± i prowad¼ przez wzgl±d na swe imiê.
W rêce Twoje powierzam ducha mego:
Ty mnie odkupisz, Panie, wierny Bo¿e.
Ja za¶ pok³adam ufno¶æ w Panu.
Weselê siê i cieszê Twoim mi³osierdziem.
Niech Twoje oblicze zaja¶nieje nad Twym s³ug±:
wybaw mnie w swym mi³osierdziu.
Os³aniasz ich Tw± obecno¶ci±
od spisku mê¿ów.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2013, 08:59   

„Kto do Mnie przychodzi, nie bêdzie ³akn±³; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragn±æ nie bêdzie”.

Obysmy umieli „przychodzic” do Chrystusa, obysmy „wierzyli” w Niego rzeczywiscie i mocno.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2013, 09:01   

Z psalmu 31
„B±d¼ dla mnie ska³± schronienia, warowni±, która ocala” – jak to mialo miejsce juz wiele razy w moim zyciu i rowniez naszym zyciu Kosciola, oraz naszym zyciu narodowym.

„W rêce Twoje powierzam ducha mego: Ty mnie odkupisz, Panie, wierny Bo¿e. Ja za¶ pok³adam ufno¶æ w Panu. Weselê siê i cieszê Twoim mi³osierdziem. Niech Twoje oblicze zaja¶nieje nad Twym s³ug±: wybaw mnie w swym mi³osierdziu”.

Badz nieustannie obecny Panie w naszym zyciu , gdyz ty „os³aniasz nas Swa obecno¶ci± od spisku mê¿ów”.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 16 KwiecieÅ„ 2013, 10:44   

"...Serce Maryi, pociecho strapionych – módl siê za nami ..."
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group