Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
25o4o2013(czwartek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2013, 02:39   25o4o2013(czwartek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC


Bêdê na wieki s³awi³ ³aski Pana

Bêdê na wieki ¶piewa³ o ³asce Pana,
moimi ustami Tw± wierno¶æ bêdê g³osi³ przez wszystkie pokolenia.
Albowiem powiedzia³e¶: „Na wieki ugruntowana jest ³aska”,
utrwali³e¶ sw± wierno¶æ w niebiosach.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2013, 02:56   

K+M+B

czwartek 25-4-2013

Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice Swiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//

Nie wiem

nie wiem jak j± od Ciebie przyj±æ
by jej nie popsuæ Bo¿e
Ty wiesz
ale obaj jeste¶my w k³opocie
bo mi³o¶æ po jednej tylko stronie
nic zdzia³aæ przecie¿ nie mo¿e

beze mnie zmarnuje siê
Twoja mi³o¶æ, mój Bo¿e
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------
Zachwyca to Janowe staniêcie w cieniu. By³ czas, gdy przychodzi³y do niego t³umy. Przyszed³ czas, ¿e ludzie id± za innym. Odej¶æ w cieñ. On ma wzrastaæ, a ja siê umniejszaæ. To jest m±dro¶æ. Byæ gleb± dla wzrastania Jezusa Chrystusa.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------
Niepotrzebne jest czekanie na cud przemiany. Do nas nale¿y „noszenie wody”, podjêcie wysi³ku. Tajemnic± Boga jest to, w jaki sposób dokona siê przemiana i kiedy ona nast±pi. Starosta weselny skosztowa³ wody, która sta³a siê winem i ze zdumieniem stwierdzi³, jak bardzo jest DOBRE. Przemiana dokona³a siê niezauwa¿alnie.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------
To, co mówi Bóg, bardzo wolno rozwija siê w cz³owieku. Przychodzi czas na do¶wiadczenie bycia "prochem i niczym". Obumieranie jest bolesne, ale tak Jezus przewidzia³ duchowe odrodzenie, czy rodzenie siê na nowo. Wa¿ne jest, aby w ¿yciu cieszyæ siê tym, co ma³e, powoli zmierzaj±c w stronê rozwoju tego, co ju¿ jest. Potrzeba uwierzyæ, ¿e wzrost duchowy, moralny dokonuje siê w cz³owieku, a on sam nie wie jak i kiedy. Jest to na podobieñstwo nasienia wrzuconego do ziemi: "czy ¶pi czy czuwa, we dnie i w nocy".

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------
Zawsze to, co piêkne i wznios³e ³±czy siê z tym, co przera¿aj±ce, budz±ce lêk i uzasadniony niepokój. Przemienienie Jezusa wprawi³o uczniów w konsternacjê. Usi³uj± co¶ powiedzieæ, zaproponowaæ, zrobiæ. Tymczasem wystarczy patrzeæ i s³uchaæ. Bêd±c z Jezusem nie trzeba co¶ robiæ. Chodzi o to, ¿eby byæ blisko. Wtedy mo¿na us³yszeæ g³os Ojca.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------
Piotr nie rozumia³. Nie chcia³ tego, czego Jezus chcia³ dla niego. Mówi³, ¿e "nigdy" nie bêdzie mu Pan nóg umywa³. A ju¿ za chwilê, oczekuje wiêcej, ni¿ Jezus proponuje. Chodzenie po skrajno¶ciach. Nie branie tyle i tego, co Chrystus daje, lecz: "nigdy nie bêdziesz mi". Czêsto, nie wiemy, co czynimy. Czy¿ taka odpowied¼ ucznia, nie rani³a Mistrza? Nam trzeba zgodziæ siê na nie rozumienie Jezusa. Nale¿y uczyæ siê z tym ¿yæ.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2013, 03:23   

Bêdê na wieki s³awi³ ³aski Pana

Bêdê na wieki ¶piewa³ o ³asce Pana,
moimi ustami Tw± wierno¶æ bêdê g³osi³ przez wszystkie pokolenia.
Albowiem powiedzia³e¶: "Na wieki ugruntowana jest ³aska",
utrwali³e¶ sw± wierno¶æ w niebiosach.

Niebiosa wys³awiaj± cuda Twoje, Panie,
i Twoj± wierno¶æ w zgromadzeniu ¶wiêtych.
Bo któ¿ na ob³okach bêdzie równy Panu,
kto z synów Bo¿ych bêdzie doñ podobny?

B³ogos³awiony lud, który umie siê cieszyæ i chodzi,
Panie, w blasku Twojej obecno¶ci.
Ciesz± siê zawsze Twym imieniem,
wywy¿sza ich Twoja sprawiedliwo¶æ.
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2013, 07:27   

Zawsze to, co piêkne i wznios³e ³±czy siê z tym, co przera¿aj±ce, budz±ce lêk i uzasadniony niepokój.
Módlmy siê o Tabor w naszym codziennym ¿yciu, aby nasze lêki i niepokoje przemienia³y siê w pokój serca i mi³o¶æ, przez wiarê w Boga Stwórcê jedynego nie tylko rzeczy ale i wszystkich chwil naszego ¿ycia.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2013, 07:29   

"Odej¶æ w cieñ. On ma wzrastaæ, a ja siê umniejszaæ. Byæ gleb± dla wzrastania Jezusa Chrystusa. "
Wspomagaj nas w tym Matko Najswietsza.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2013, 07:35   

Wszyscy wobec siebie wzajemnie przyobleczcie siê w pokorê,

Niech nikt sie nie wynosi sie nad innych, niech nie patrzy na drugiego z gory, nie wymaga ciaglych aktow uznania i oddawania mu honorow. Niech nikt nie sie nie unosi niepotrzebnym gniewem, niech nie bedzie zbyt drazliwy, niech pozwoli zartowac z samego siebie i niech sam z tych zartow sie smieje.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2013, 07:37   

B±d¼cie trze¼wi! Czuwajcie!

Nie ma efektywnego czuwania bez trzezwosci. Kto nie jest trzezwy temu brakuje czujnosci i latwo moze pasc ofiara zla. Kto chce czuwac, powinien byc trzezwy, rowniez w tym co odnosi sie do duchowosci. Kto chce byc trzezwy powinien umiec czuwac. („Jestem przy Tobie, pamietam, czuwam”).
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2013, 07:44   

Z psalmu 89

Bêdê na wieki ¶piewa³ o ³asce Pana, moimi ustami Tw± wierno¶æ bêdê g³osi³ przez wszystkie pokolenia.

Niebiosa wys³awiaj± cuda Twoje, Panie, i Twoj± wierno¶æ w zgromadzeniu ¶wiêtych.

B³ogos³awiony lud, który umie siê cieszyæ i chodzi, Panie, w blasku Twojej obecno¶ci.

Gdyz nie ma radosci poza Toba, Boze i wszedzie tam gdzie jest prawdziwa radosc tam mamy do czynienia ze znakiem Twojej obecnosci. .
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2013, 09:05   

"...wszedzie tam gdzie jest prawdziwa radosc tam mamy do czynienia ze znakiem Twojej obecnosci..."
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group