Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
29o4o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 KwiecieÅ„ 2013, 15:27   29o4o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIECoo-

Chwal i b³ogos³aw, duszo moja, Pana
B³ogos³aw, duszo moja, Pana,
i wszystko, co jest we mnie, ¶wiête imiê Jego.
B³ogos³aw, duszo moja, Pana,
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 KwiecieÅ„ 2013, 15:38   

K+M+B

29-4-2013 poniedzialek

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//

Nie wiem

nie wiem jak j± od Ciebie przyj±æ
by jej nie popsuæ Bo¿e
Ty wiesz
ale obaj jeste¶my w k³opocie
bo mi³o¶æ po jednej tylko stronie
nic zdzia³aæ przecie¿ nie mo¿e

beze mnie zmarnuje siê
Twoja mi³o¶æ, mój Bo¿e
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
Bóg odpowiada, kiedy do Niego mówimy. Bóg mówi, kiedy s³uchamy i bardzo pragniemy Go us³yszeæ. Maryja modl±c siê, têskni za przyj¶ciem Mesjasza. Nie wiedzia³a, ¿e jest wybrana, st±d zaskoczenie, lêk, pragnienie poznania „jak siê to stanie”.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
Po zwiastowaniu Maryja nie chodzi wokó³ swoich spraw. Bezzw³ocznie zostaje pos³ana do El¿biety, aby J± wesprzeæ. Jezus pomy¶la³ o Janie, Maryja o El¿biecie. Niezwyk³e jest dzia³anie Ducha ¦wiêtego w tych, którzy Go przyjmuj± i s± ulegli, nie stawiaj± oporu Jego natchnieniom. Niezwyk³e jest to, ¿e w Maryi nie ma lêku, gdy pokonuje góry, aby s³u¿yæ.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
Jezus rodzi siê tam, gdzie cz³owiek nie stawia oporu. Rado¶æ pasterzy, ¿yczliwo¶æ okolicznych mieszkañców wskazuje na to, ¿e Bóg rodzi siê tam, gdzie jest szczero¶æ, prostota, pokora, ³agodno¶æ i ¿ycie w pokoju serca. Pasterze s± otwarci, gotowi na przyjêcie ka¿dego, kto przyjdzie. Nie byli ¶wiadomi, ¿e narodzi siê w¶ród nich Mesjasz – Pan.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
¯ycie Jezusa zosta³o zanurzone w ¿yciu Ojca. Ofiarowanie jest zanurzeniem siê w mi³o¶ci wiêkszej od mi³o¶ci ludzkiej. Jest ono ogarniêciem tego, co skoñczone przez Nieskoñczonego. Po¶wiêcamy siê w ofiarowaniu, aby¶my zostali u¶wiêceni.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
Maryja i Józef szukali Jezusa w¶ród swoich krewnych. Tam Go nie znale¼li, nie zatrzyma³ siê przy nich. Zatrzyma³ siê przy Ojcu. Czasem trzeba i¶æ z powrotem, aby odnale¼æ Jezusa. Droga do Niego nie prowadzi jedynie w przód, ale te¿ do ty³u, tam, gdzie byli¶my, a nie spotkali¶my Go. Byæ mo¿e kluczem jest ból serca. Ból otwiera serce, poszerza jego wra¿liwo¶æ, umo¿liwia widzenie.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 KwiecieÅ„ 2013, 15:14   

Jestem dluzniczka Bozego Milosierdzia.Powierzam sie Tobie wiec Boze przez dziekczynienie.
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 29 KwiecieÅ„ 2013, 09:34   

Modlitwa do ¶w. Dominika i ¶w. Katarzyny ze Sieny, by za ich przyczyn± uzyskaæ ³askê od Naj¶wiêtszej Maryi Panny Ró¿añcowej

¦wiêty Dominiku, Kap³anie Najwy¿szego i chwalebny Patriarcho! Ty¶ by³ przyjacielem, ulubionym synem i powiernikiem chwalebnej Królowej Niebios! Ty¶ przez Ró¿aniec ¦wiêty rozliczne czyni³ cuda! I Ty, ¦wiêta Katarzyno Sieneñska, najstarsza córo Zakonu Ró¿añca ¦wiêtego, potê¿na po¶redniczko u tronu Maryi i u Naj¶wiêtszego Serca Jezusowego, które twoje serce ze swoim z³±czy³o! O wy, ukochani ¶wiêci! Wy znacie moj± potrzebê i cierpienie moje. Zmi³ujcie siê nad nêdznym stanem moim. W czasie ¿ycia Waszego tu na ziemi serca Wasze zajmowa³y siê czule cierpieniami waszych bli¼nich, a Wasze rêce nie ustawa³y nigdy w niesieniu im pomocy. Poniewa¿ w niebie Wasza potêga i mi³o¶æ wiêksze jeszcze siê sta³y, ani¿eli tu by³y na ziemi, wiêc b³agajcie za mnie Matkê Ró¿añca ¦wiêtego i Jej Boskiego Syna; wielka jest bowiem ufno¶æ moja, ¿e za Wasz± przyczyn± otrzymam ³askê, któr± tak wielce uzyskaæ pragnê.
Amen.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 29 KwiecieÅ„ 2013, 12:51   

Sw. Dominiku i ¶w. Katarzyno ze Sieny
b³agajcie za mnie Matkê Ró¿añca ¦wiêtego i Jej Boskiego Syna; wielka jest bowiem ufno¶æ moja, ¿e za Wasz± przyczyn± otrzymam ³askê, któr± tak wielce uzyskaæ pragnê.

Chwa³a Ojcu i Synowi, i Duchowi ¦wiêtemu,
Jak by³a na pocz±tku, teraz i zawsze
i na wieki wieków. Amen.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 29 KwiecieÅ„ 2013, 13:12   

Trudno jest cos dodac do dzisiejszego Pslamu poza "Amen"[

b]Chwal i b³ogos³aw, duszo moja, Pana[/b]

B³ogos³aw, duszo moja, Pana,
i wszystko, co jest we mnie, ¶wiête imiê Jego.
B³ogos³aw, duszo moja, Pana,
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

On odpuszcza wszystkie twoje winy
i leczy wszystkie choroby,
On twoje ¿ycie ratuje od zguby,
obdarza ciê ³ask± i zmi³owaniem.

Mi³osierny jest Pan i ³askawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Jak ojciec lituje siê nad dzieæmi,
tak Pan lituje siê nad tymi, którzy siê Go boj±.

Jak ojciec lituje siê nad dzieæmi.
Jak ojciec lituje siê nad dzieæmi,
tak Pan siê lituje nad tymi, którzy siê Go boj±.
Wie On, z czego¶my powstali,
pamiêta, ¿e jeste¶my prochem.

£aska za¶ Boga jest wieczna dla Jego wyznawców,
a Jego sprawiedliwo¶æ nad ich potomstwem,
nad wszystkimi, którzy strzeg± Jego przymierza
i pamiêtaj±, by pe³niæ Jego przykazania.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group