Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
1o5o2013(sroda)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Maj 2013, 01:45   1o5o2013(sroda)--oooNASZooo--o--ROZANIEC


Przyb±d¼ Duchu ¦wiêty,- Spu¶æ z niebiosów wziêty,
¦wiat³a Twego strumieñ. Przyjd¼ Ojcze ubogich,
Dawco darów mnogich, Przyjd¼ ¦wiat³o¶ci sumieñ.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Maj 2013, 02:13   

K+M+B

1-5-2013 sroda

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//
milczenie

jak ¶nieg topniej±c przemienia siê w wodê
jak ziemia w rolê – gdy ziarno w ni± wpada
jak sen w przebudzenie a spotkanie oczu w rozmowê
tak moje milczenie – w Ciebie mój Bo¿e
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwo¶ci kierowali siê zawsze uczciwo¶ci± i prawym sumieniem.
Aby seminaria, zw³aszcza Ko¶cio³ów misyjnych, formowa³y pasterzy wed³ug Serca Chrystusa, ca³kowicie oddanych g³oszeniu Ewangelii.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------
Wschodzi s³oñce. Jest ono symbolem Chrystusa, który zmartwychwstaje. S³oñce te¿ wyra¿a to, ¿e niewiasty zrozumia³y wiêcej, ni¿ uczniowie Jezusa. One mia³y odwagê i¶æ do grobu Pana. Id±c martwi³y siê, w jaki sposób poradz± sobie z kamieniem zas³aniaj±cym wej¶cie do grobu. Kamieñ wyra¿a to wszystko, co utrudnia nasze ¿ycie. Nie wiemy jak sobie poradziæ. Zd±¿anie do Jezusa, w Jego stronê, pragnienie s³u¿enia Mu sprawia, ¿e to, co by³o trudno¶ci±, ustêpuje. Niewiasty spostrzeg³y kamieñ odsuniêty od grobu. Jezus usuwa trudno¶æ z ich drogi. Najwa¿niejsze jest to, ¿e mia³y odwagê i¶æ w Jego stronê.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------
"Jeste¶cie ¶wiadkami". Trzeba przej¶æ w duchu drogê cierpieñ z Jezusem i radowaæ siê Jego zmartwychwstaniem. Stajemy siê ¶wiadkami tych wydarzeñ, gdy one nas przemieniaj±. Stajemy siê wiarygodni cierpi±c z Jezusem, odczuwaj±c ból opuszczenia przez Ojca, do¶wiadczaj±c si³y pragnieñ, które s± w Bogu, a równocze¶nie znaj±c w³asn± bezsilno¶æ w przekonywaniu o Mi³o¶ci, która przysz³a na ¶wiat. Jeste¶my ¶wiadkami pozwalaj±c, aby uderzono nas niesprawiedliwymi os±dami; dopuszczaj±c do sytuacji, w której nie jeste¶my zdolni wypowiedzieæ s³owa, we w³asnej obronie. Nasze upadki staj± siê okazj± do ujawnienia siê postaw tych, którzy nas spotykaj±: jedni lamentuj± nad nami, inni wspieraj± s³owem, które ich niewiele kosztuje, kto¶ popycha, jest te¿ osoba, która swoim spojrzeniem daje odczucie blisko¶ci przez zrozumienie.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------
Poznanie nauki Jezusa: jej sensu, g³êbi, m±dro¶ci, ma pocz±tek w mi³o¶ci. Poznaæ mo¿na, co mówi Bóg, kochaj±c Boga. Cz³owiek otrzymuje dar mi³o¶ci do ¿ycia nauk± Tego, który mówi do niego. Poznanie nauki Pana zawiera w sobie moc, do wype³niania tego, co zosta³o cz³owiekowi objawione, niejako przed nim ods³oniête.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------
To w Niej widzimy wierne odbicie Chrystusa, który przez krzy¿ wst±pi³ do chwa³y. Maryja równie¿ przemierza³a bolesne stacje swojego ¿ycia z pe³nym oddania Bogu i ludziom po¶wiêceniem. Ona tak¿e do¶wiadcza³a w sobie prawdy obumieraj±cego ziarna, mimo ¿e nie pope³ni³a ¿adnego grzechu. Jednak dzieli³a, wspóln± z wszystkimi lud¼mi, potrzebê przechodzenia przez proces przeobra¿ania z ziemskiego istnienia do pe³ni Bo¿ego królestwa.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------
Maryja zawsze by³a Królow±. Jej prostota, pokora, czysto¶æ i pragnienie wype³nienia woli Boga jest opisem Jej wielko¶ci nie w kategoriach rozumienia tego ¶wiata. Maryja najpe³niej z ludzi ¿y³a i ¿yje warto¶ciami Królestwa Bo¿ego. Duch ¦wiêty, Jej Oblubieniec, prowadzi³ J± tak, aby w tym, co J± spotyka³o, wybra³a Boga. Pozwoliæ siê prowadziæ i chcieæ byæ pos³usznym Bogu, to oznaki bycia wolnym, a tym samym wielkim.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Maj 2013, 04:13   

Abysmy w tym nowym, blogoslawionym dniu szli radosnie na spotkanie Pana. Niech nas Duch Swiety prowadzi. Modlmy sie o pokoj w Syrii i poszanowanie praw czlowieka na swiecie. O pokoj w naszych sercach, o rzadzacych aby rzadzili sprawiedliwie, o ludzie cierpiacych i Swiatlo Boze dla dzieci

Id¼my z rado¶ci± na spotkanie Pana

Ucieszy³em siê, gdy mi powiedziano:
"Pójdziemy do domu Pana".
Ju¿ stoj± nasze stopy
w twoich bramach, Jeruzalem.

Do niego wstêpuj± pokolenia Pañskie,
aby zgodnie z prawem Izraela wielbiæ imiê Pana.
Tam ustawiono trony sêdziowskie,
trony domu Dawida.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Maj 2013, 10:22   

Nie zdarza mi sie to czesto,by z taka wewnetrzna potrzeba, prosic o pomoc Ducha Swietego jak dzis.
Po modlitwie wlasnej takiej jak codzien...po drodze...otwieram mac booka i wchodze do DOMu a w nim prosto na Eli rozaniec i widze....
Przybadz Duchu Swiety,-Spusc z nieba wziety
Swiatla Twego strumien.Przyjdz Ojcze ubogich
Dawco darow mnogich,przyjdz swiatlosci sumien.
Rozradowal mnie ten zbieg zdarzen tak bardzo, ze musialam sie z Wami nim podzielic.
Zdrowas badz Maryjo,laski pelna. Chwala Tobie Boze.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 Maj 2013, 11:18   

W tym samym duchu :

Ps 122,1
Ucieszy³em siê, gdy mi powiedziano:„Pójdziemy do domu Pana”.
Ju¿ stoj± nasze stopy w twoich bramach, Jeruzalem.




Pokoj Chrystusa nie jest z tego swiata , nigdy nie zawiedzie czlowieka. Chrystusowe odejscie nie jest definitywne - Chrystus powroci
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 1 Maj 2013, 12:55   

Papie¿ Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej powiedzia³ o modlitwie ró¿añcowej:
"W rozpoczynaj±cym siê miesi±cu - maju, chcia³bym te¿ przypomnieæ o znaczeniu i piêknie modlitwy ró¿añcowej. Odmawiaj±c Zdrowa¶ Maryjo jeste¶my prowadzeni do kontemplacji tajemnic Jezusa, czyli do refleksji o centralnych wydarzeniach Jego ¿ycia, aby tak jak dla Maryi i ¶wiêtego Józefa, by³ On centrum naszych my¶li, naszej uwagi i naszego dzia³ania. Piêknie by by³o, gdyby zw³aszcza w maju, wspólnie odmawiano ¦wiêty Ró¿aniec lub jak±¶ modlitwê do Jezusa i Maryi Panny w rodzinie, z przyjació³mi, w parafii! Wspólna modlitwa jest cennym momentem, aby jeszcze bardziej umocniæ ¿ycie rodzinne, przyja¼ñ! Uczmy siê wiêcej modliæ w rodzinie i jako rodzina!"
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Maj 2013, 16:56   

1. Po górach, dolinach rozlega siê dzwon, * anielskie witanie ludziom g³osi on: Ref. Ave, ave, ave Maryja. * Zdrowa¶, zdrowa¶, zdrowa¶ Maryja!
2. Bernadka, dzieweczka, sz³a po drzewo w las, * Anio³ j± tam wiedzie, Bóg sam wybra³ czas. * Ref.
3. Wtem wicher zaszumia³ gwa³towny od ska³. * W niej serce zadr¿a³o, cud siê spe³niæ mia³. * Ref.
4. Spogl±da na ska³y Massabielskiej stok, * Dziewica przecudna uderza jej wzrok. * Ref.
5. Oblicze Jej s³odkie, w oczach b³yska raj, * zdaje siê przemawiaæ: "Daj mi serce, daj" * Ref.


http://www.youtube.com/watch?v=Yw7O_ehAwtQ
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group