Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
MODLITWY I INTENCJE MODLITW(Niedziela-4-8-2013)
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 SierpieÅ„ 2013, 04:11   MODLITWY I INTENCJE MODLITW(Niedziela-4-8-2013)

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...



Aby rodzice i wychowawcy pomagali nowym pokoleniom wzrastaæ, maj±c prawe sumienie i zgodnie z nim ¿yj±c.
Aby Ko¶cio³y partykularne kontynentu afrykañskiego, wierne przes³aniu ewangelicznemu, przyczynia³y siê do budowania pokoju i sprawiedliwo¶ci.


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.



"Przysz³am z Nieba, aby ods³oniæ Mój plan dotycz±cy bitwy, która wci±ga wszystkich ludzi, stoj±cych w szyku pod rozkazami dwóch dowódców, na przeciwstawnych pozycjach: Niewiasty obleczonej w s³oñce i czerwonego Smoka." (3.05.1979, Maryja do ks. Stefano Gobbi)

"Ofiarowa³em wam w³asn± Matkê, któr± Ojciec Niebieski wybra³ dla Mnie. Czemu¿ siê wiêc lêkacie i martwicie, a co gorsza, nie usi³ujecie ³±czyæ siê z Ni± we wspólnej modlitwie zawierzenia i ³±cz±c siê z Maryj± tak zawierzaæ Bogu, jak Ona zawierzy³a.
Gdyby¶cie trwali z Ni± w zawierzeniu, byliby¶cie pe³ni pokoju, nadziei i rado¶ci.
Starajcie siê o to dzieci, bo wtedy szatan nie bêdzie mia³ do was dostêpu."
(Jezus do Anny 10. 02.1990 w Warszawie)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 SierpieÅ„ 2013, 06:16   

Zycie jest pielgrzymka albo sie jego zupelnie nie rozumie . Pielgrzymujemy w tych dniach, to znaczy odnawiamy w sobie swiadomosc, ze nasza ziemska egzystencja jest tylko i jest az PRZEJSCIEM. Maryja jest nasza Oredowniczka, Posredniczka, Pocieszycielka, jako nasza Matka i Siostra. Aniolowie i swieci sa naszymi przewodnikami, wszyscy szukajacy spelnienia sie Nadziei ktora Bog zlozyl w nasze serca sa naszymi towarzyszami drogi
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 SierpieÅ„ 2013, 21:23   

Boze... spraw bym nie posiadala juz przywiazania do...posiadania.
Prosze o to, bo nie moge sie pogodzic z przepadkiem sporego dorobku swojego zycia zdobytego trudem ciezkiej pracy.
Staram sie wierzyc,ze ma to posluzyc czemus.
Moze to dla dobra, ktorego nie rozumiem....Tylko wiara w Twoja madrosc lagodzi moj bunt i nadzieja, ze zatroszczysz sie o mnie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 SierpieÅ„ 2013, 06:26   

Dolaczam sie do twojej modlitwy Danusiu.


Ps 97
Pan króluje, wesel siê, ziemio,
radujcie siê, liczne wyspy!

OBYSMY UMIELI SIE RADOWAC z KROLESTWA BOZEGO.

Ponad ca³± ziemiê Ty¶ bowiem wywy¿szony i nieskoñczenie wy¿szy ponad wszystkich bogów.

OBYSMY UMIELI UWIELBIAC BOGA NASZYM ZYCIEM CODZIENNYM
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 6 SierpieÅ„ 2013, 06:28   

Tym „jakby Synem Czlowieczym” jest Jezus Chrystus. Dlatego uzyta jest forma :”jakby”, gdyz jest On wiecej anizeli synem czlowieka, gdyz narodzil sie z Maryi Dziewicy, ale jest Synem Bozym, ktorego poczela Maryja z Ducha Swietego. On jest naszym Krolem, a my czlonkami Jego Krolestwa.
OBYSMY NIMI BYLI POPRZEZ SZCZERA MILOSC BOGA I CZLOWIEKA W DUCHU SWIETYM.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 6 SierpieÅ„ 2013, 08:41   

„Boze... spraw bym nie posiadala juz przywiazania do...posiadania.”
Danusiu, i ja przy³±czam siê swoj± nieudoln± modlitw±.
Rozumiem Twoj± rozterkê, bo mam równie¿ takie do¶wiadczenia. W takich chwilach przywodzê na my¶l „…co boskie Bogu…”. [...albo muzu³mañsk± przypowie¶æ o dwóch anio³ach. (Podobno jest muzu³mañska, w ka¿dym razie przekaza³ mi j± muzu³manin).]

Ciep³o pozdrawiam.
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Ania-Damaszek

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 6 SierpieÅ„ 2013, 16:22   

Danusiu wspieram Cie duchowo , rozumiem jak ma³o kto..
modlmy siê pokoj i wytchnienie w Syrii
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 7 SierpieÅ„ 2013, 14:35   

O, Maryjo witam Cie! O, Maryjo kocham Cie!
O, Maryjo poblogoslaw wszystwie dzieci Swe!

Matko Pomocy Nieustajacej, pros Boga za nami!


http://www.youtube.com/watch?v=X4ewoLzj9io
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 SierpieÅ„ 2013, 20:15   

Jeszcze jeden dzien duchowej pielgrzymki z pielgrzymkami do Czestochowy. Dzisiaj czytalem o przesladowaniach koptow w Egipcie. Domy i sklepy spalone, samochody, kosciol.... Jaki swiat jest okrutny i ile cierpienia przysparza czlowiek czlowiekowi. Jak mozna religia usprawiedliwiac zbrodnie.
Wieczor, chlod od morza, spotkania w kuluarach, rozmowy, popijanie wina, balkony sa okupowane, widok na zatoke, gwiazdy , morze.... Boze, obysmy przeszli przez te pustynie ktora sami wybralismy, sami zniszczylismy ziemie, a mogloby byc zycie szczesliwe, dobre... Pod Twoja obrone uciekamy sie swieta Boza Rodzicielko.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 SierpieÅ„ 2013, 21:25   

Bog Wam wszystkim zaplac za modlitewne wsparcie. Meczy mnie "grob"posiadania ziemskiego.
wsrod tylu znajomych grobow
przed Twoim otwartym staje moj Panie
ktos rece zalamuje w rozpaczy
nie ma nadziei wiec Ty
co przez grob przeszedles
podaj mu dlonie i ozyw wiare w ZMARTWYCHWSTANIE
( Danuta Bliczewska)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 SierpieÅ„ 2013, 06:21   

Oby¶cie dzisiaj us³yszeli g³os Jego:
„Niech nie twardniej± wasze serca jak w Meriba,
jak na pustyni w dniu Massa,
gdzie Mnie kusili wasi ojcowie,
do¶wiadczali Mnie, choæ widzieli moje dzie³a”. ( Z Ps 95)

Bardzo latwo jest zapomniec doswiadczenie Bozego zmilowania i laski, tymczasem nalezy nia zyc , karmic sie nia, pozwalajac jej aby w nas rosla i owocowala.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 8 SierpieÅ„ 2013, 06:59   

O Panie, spraw, aby¶my byli mi³osiernymi i nak³aniali serce ku wszystkim nêdzom cia³a, a jeszcze wiêcej ku nêdzom duszy...
Polecasz nam mi³owaæ ca³e Twoje cia³o, o Jezu; wszystkie Twoje cz³onki zas³uguj± z naszej strony na równ± mi³o¶æ, wszystkie bowiem s± Twoje. Lecz jedne s± zdrowe, inne za¶ chore. Je¶li wszystkie powinny byæ równo mi³owane, cz³onki chore wymagaj± z naszej strony tysi±ckrotnie wiêcej wszelkich starañ ni¿ inne. Zanim namaszczaæ siê bêdzie inne wonnymi olejkami, naucz nas zatroszczyæ siê o te, które s± poranione, zbite, chore, to znaczy o wszystkich, którzy potrzebuj± pomocy co do cia³a i duszy, przede wszystkim o tych ostatnich, g³ównie o grzesznikach... daj, aby¶my wierzyli, ¿e mo¿emy wszystkim ludziom bez wyj±tku czyniæ dobrze naszymi modlitwami, pokutami, naszym osobistym u¶wiêceniem (Ch. de Foucauld).
............................
Prosze Cie , Boze goraco za moim bylym szefem - Profesorem Stefanem, od dluzszego czasu chorym na Altzheimera. Nie ma z nim kontaktu. Dzis znowu mi sie snil i jakby prosil o modlitwe i mozliwosc przyjecia Komunii sw. Wiele dobrego mu zawdzieczam...
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 SierpieÅ„ 2013, 21:04   

Zosiu,
mysle ze wspomnienie czyjegos dobrego uczynku,nasza dla niego wdziecznosc,przed Bogiem jest najpiekniejsza modlitwa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 SierpieÅ„ 2013, 06:36   

Dolaczam sie do modlitwy z naszego dzielenia sie Slowem Bozym:

Mysle sobie, ze ZBAWIENIE to dar darow. Prosze Boga o ten dar bo bez niego nic po mnie. Prosze tez dla wszystkich,ktorzy nie potrafia lub nie chca tego zrozumiec i docenic. Prosze o laske wiary w milosierna ofiare Krzyza.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 SierpieÅ„ 2013, 08:36   

Dzien Maryjny, dzien sobotni, modlmy sie z caly Kosciolem slowami psalmu 114

Dobrze siê wiedzie cz³owiekowi, który z lito¶ci po¿ycza
i swymi sprawami zarz±dza uczciwie.
Sprawiedliwy nigdy siê nie zachwieje
i pozostanie w wiecznej pamiêci.

Panie, prosimy za Bliski Wschod, szczegolnie za Kosciol w tym regionie, za Kosciol Syriacki ( nocowalem wlasnie u biskupa tego obrzadku w Bejrucie ), za wszystkich ludzi skrzywdzonych. za cale narody, za miliony umierajacych z glodu, za eksploatowanie biedy, za brak solidarnosci pomiedzy ludzmi....PRZYJDZ KROLESTWO TWOJE.
Daj nam realizowac z Toba i przez Ciebie to Krolestwo w naszych domach, rodzinach, grupach... Daj aby nasze Domy krzeply duchowo i wspolnotowo.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 10 SierpieÅ„ 2013, 13:07   

Daj Bo¿e. Amen
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 SierpieÅ„ 2013, 10:44   Z psalmu 33

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych, na tych, którzy czekaj± na Jego ³askê, aby ocali³ ich ¿ycie od ¶mierci i ¿ywi³ ich w czasie g³odu.

Dusza nasza oczekuje Pana. On jest nasz± pomoc± i tarcz±.
Panie, niech nas ogarnie Twoja ³aska, wed³ug nadziei, któr± pok³adamy w Tobie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group