Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Nowenna pompejenska
Autor Wiadomość
Ania N.

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 18 KwiecieÅ„ 2013, 00:14   Nowenna pompejenska

Czy ktos z Naszych Netparafian odmawial Nowenne pompejanska i moze chcialby sie podzielic swoimi "emocjami".


Jak odmawiaæ nowennê pompejañsk± – krok po kroku

Przede wszystkim myl±ce mo¿e byæ to, ¿e nowenna kojarzy siê z dziewiêcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejañskiej jest inaczej: odmawiamy w sumie 6 nowenn ró¿añcowych. Ale po kolei:
1. Ca³a nowenna pompejañska trwa 54 dni i dzieli siê na dwie czê¶ci: b³agaln± i dziêkczynn±. Ka¿da z nich trwa 3 x 9 dni, czyli po 27 dni ka¿da. Aby siê nie pogubiæ, warto zaznaczyæ sobie w kalendarzu dni trwania nowenny.
2. Nowennê pompejañsk± odmawiamy w jednej intencji przez ca³y czas jej trwania.
3. Codziennie odmawiamy trzy tajemnice (czê¶ci) ró¿añca ¶wiêtego (radosn±, bolesn± i chwalebn±), choæ kto mo¿e, niech odmawia czwart± tajemnicê, Tajemnicê ¶wiat³a.

4. Modlitwy pocz±tkowe (Wierzê w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowa¶ Maryjo, Chwa³a Ojcu) odmawiamy jeden raz, przed pierwszym ró¿añcem.
5. Przed rozpoczêciem ka¿dej z trzech (lub czterech) czê¶ci ró¿añca podajemy intencjê (zob. punkt 2) i mówimy: ”Ten ró¿aniec odmawiam na Twoj± cze¶æ, Królowo Ró¿añca ¶wiêtego”.
6. Po skoñczeniu ka¿dej czê¶ci ró¿añca modlimy siê krótk± modlitw± podan± ni¿ej oraz trzy razy mówimy „Królowo Ró¿añca ¶wiêtego, módl siê za nami!”
Modlitwy koñcowe w trakcie czê¶ci b³agalnej:
Pomnij o mi³osierna Panno Ró¿añcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie s³yszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Ró¿añcem Twoim, pomocy Twojej wzywaj±cy, mia³ byæ przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gard¼ pro¶b± moj±, o Matko S³owa Przedwiecznego, ale przez ¶wiêty Twój ró¿aniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej ¶wi±tyni w Pompejach wys³uchaj mnie dobrotliwie. Amen.
Modlitwy koñcowe w trakcie czê¶ci dziêkczynnej:
Có¿ Ci daæ mogê, o Królowo pe³na mi³o¶ci? Moje ca³e ¿ycie po¶wiêcam Tobie. Ile mi si³ starczy, bêdê rozszerzaæ cze¶æ Twoj±, o Dziewico Ró¿añca ¦wiêtego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwa³em, nawiedzi³a mnie ³aska Bo¿a. Wszêdzie bêdê opowiadaæ o mi³osierdziu, które mi wy¶wiadczy³a¶. O ile zdo³am bêdê rozszerzaæ nabo¿eñstwo do Ró¿añca ¦wiêtego, wszystkim g³osiæ bêdê, jak dobrotliwie obesz³a¶ siê ze mn±, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie siê udawali. O, gdyby ca³y ¶wiat wiedzia³ jak jeste¶ dobra, jak± masz lito¶æ nad cierpi±cymi, wszystkie stworzenia ucieka³yby siê do Ciebie. Amen.
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 KwiecieÅ„ 2013, 10:32   

Droga Aniu, uda³o mi siê niedawno odmówiæ Nowennê Pompejañsk±. Wcze¶niej wydawa³o mi siê, ¿e to jest niemo¿liwe, aby przez 54 kolejne dni odmawiaæ 3 ró¿añce, ¿e nie podo³am temu, gdy¿ pracujê. Zachêca³o mnie do tej modlitwy wielu moich znajomych. By³a w¶ród nich Wanda, nasza netparafianka, od której dosta³am obrazek z informacj± o nowennie i tre¶ci± modlitw koñcowych. By³o to bardzo dawno temu, bo na spotkaniu za³o¿ycielskim Domu Wschodniego w Lublinie, w³a¶nie u Wandzi w jej mieszkaniu.

Nowennê rozpoczê³am dopiero w ¦rodê Popielcow±. W radiu Maryja us³ysza³am, ¿e rozpoczynaj±c j± w³a¶nie w ¦rodê Popielcow± bêdê j± koñczy³a w Niedzielê Mi³osierdzia Bo¿ego. Takie dwie wspania³e daty.

Kilka razy w ci±gu tych 54 dni odmawia³am ró¿aniec z kole¿ank±, któr± odwiedzi³am i chcia³am u niej zostaæ d³u¿ej, wiêc poprosi³am, aby¶my wspólnie odmówi³y ró¿aniec. Gdyby¶ mia³a Aniu kogo¶ z kim mog³aby¶ odmawiaæ tê nowennê, to bardzo polecam. Jest wtedy ³atwiej o koncentracjê, nie uciekaj± my¶li do spraw codziennych...

Zachêcam wszystkich do tej modlitwy. Wierzê w jej moc. Mam zamiar odmawiaæ j± jeszcze w innych intencjach.
 
 
karino09
Ania


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 KwiecieÅ„ 2013, 15:11   

Ja te¿ zachêcam. Bardzo porz±dkuje ¿ycie, daje inne widzenie codzienno¶ci, ustawia w odpowiednim porz±dku warto¶ci.
 
 
Ania N.

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 22 KwiecieÅ„ 2013, 01:32   

Kupilam sobie "przez internet" ksiazeczke z Nowenna pompejanska i mam zamiar zaczac ja odmawiac. Wierze ze pozwoli mi sie wyciszyc .... przezywam bardzo to sie dzieje w Syrii i musze sie do tego zdystancowac, bo bardzo trudno jest mi sobie z ta "nowa rzeczywistoscia" poradzic", a z Matka Rozancowa, jak zawsze zreszta, razniej....
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 KwiecieÅ„ 2013, 07:43   

Blogoslawienstwo na powodzenie tego przedsiewziecia.
 
 
Ania N.

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 24 KwiecieÅ„ 2013, 00:09   

Bog Zaplac.
 
 
Ania N.

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 20 Czerwiec 2013, 00:54   

Dzisiaj ukonczylam odmawianie Nowenny Pompejanskiej i bardzo wszystkich zachecam do tej cudownej modlitwy. Bardzo pomagla mi sie zblizyc do Maryji, a tym samym do Pana Boga.
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 20 Czerwiec 2013, 08:09   

Aniu, serdeczne gratulacje.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 Czerwiec 2013, 11:48   

Gratuluje i dziekuje, bo nie watpie w dobry wplyw twojej modlitwy na nasza modlitwe i widze w niej wsparcie dla naszych intencji i intencji Kosciola.
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 20 Czerwiec 2013, 13:07   

Kiedy¶ zapytano mnie czy nie podj±³ bym siê tej modlitwy w pewnej intencji. Niestety musia³em odmówiæ bo wiedzia³em, ¿e nie podo³am a nie chcia³em sk³adaæ deklaracji bez pokrycia. Uwa¿am, ¿e to wielkie dzie³o, którego podejmuj± siê ci, którzy j± odmawiaj±. Niektórzy nawet, chocia¿ nie jest to wymogiem w³±czaj± te¿ Tajemnicê ¦wiat³a.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Ania N.

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 20 Czerwiec 2013, 20:00   

Kochani, to ja dziekuje Wam bardzo za zachete... i dzisiaj zaczelam odmawiac Moja Druga Nowenne Pompejanska, bo bez Niej moj dzien byl bardzo pusty. Pozdrawiam serdecznie. Z Panem Bogiem. Ania
 
 
Ania N.

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 12 SierpieÅ„ 2013, 03:22   

To zdarza siê tylko raz w roku!

Kto zacznie nowennê pompejañsk± 15 sierpnia, w ¶wiêto Wniebowziêcia Naj¶wiêtszej Maryi Panny, ten skoñczy j± 7 pa¼dziernika, w ¶wiêto Królowej Ró¿añca ¦wiêtego.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group