Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
MODLITWY I INTENCJE MODLITW(Niedziela-11-8-2013)
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 11 SierpieÅ„ 2013, 13:17   MODLITWY I INTENCJE MODLITW(Niedziela-11-8-2013)

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...



Aby rodzice i wychowawcy pomagali nowym pokoleniom wzrastaæ, maj±c prawe sumienie i zgodnie z nim ¿yj±c.
Aby Ko¶cio³y partykularne kontynentu afrykañskiego, wierne przes³aniu ewangelicznemu, przyczynia³y siê do budowania pokoju i sprawiedliwo¶ci.


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

"...powag± Pana naszego Jezusa Chrystusa, ¶wiêtych Aposto³ów Piotra i Paw³a i Nasz±, og³aszamy, orzekamy i okre¶lamy jako dogmat objawiony przez Boga: ¿e Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakoñczeniu ziemskiego ¿ycia z dusz± i cia³em zosta³a wziêta do chwa³y niebieskiej".
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 SierpieÅ„ 2013, 16:25   

Modlmy sie za wszystkich, ktorzy licza na nasze mozliwosci modlitewnego wstawiennictwa.Potrzebnych lask Twoich Panie Boze racz im i nam modlacym udzielic.
Abysmy byli umocnieniem dla drugich,bysmy sie wzajemnie umacniali.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 SierpieÅ„ 2013, 10:42   

Rano dotarla do mnie wiadomosc, ze o. Paulo Dall'Oglio zostal zamordowany w Syrii. Wczesniej swiatowe agencje informacyjne podawaly o jego uprowadzeniu przez islamistow, w miescie Raqqa gdzie wladze sprawuja rebelianci. Z o. Paulo wspolnie zaczynalismy prace w Syrii. Genialny czlowiek, zalozyciel wspolnoty monastycznej w Mar Musa, teolog, znany na polu wspoldzialania i dialogu religijnego pomiedzy chrzescijanstwem a islamem. W czasie obecnej wojny domowej opowiedzial sie wyraznie po stronie rebeliantow, w imie demokracji. Boze milosierny , niech Paulo ktory twojemu milosierdziu sie powierzyl (Ra'fat - jego nowe syryjskie imie pochodzi o "milosierdzia" ) zostanie przez Ciebie milosiernie przyjety. Niech jego ofiara przyczyni sie do pokoju w tym kraju ktory cierpi rozdarcie wewnetrze, obca agresje i rosnaca nedze jego mieszkancow.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 SierpieÅ„ 2013, 06:32   

(2 Kor 5,19)
Albowiem w Chrystusie Bóg jedna³ z sob± ¶wiat, nam za¶ przekazuj±c s³owo jednania.

„Je¶li dwaj z was na ziemi zgodnie o co¶ prosiæ bêd±, to wszystkiego u¿yczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie s± dwaj albo trzej zebrani w imiê moje, tam jestem po¶ród nich”.

Modlmy sie na nasza wspolnote, za wszystkie nasze wspolnoty od tych osobistych po najwieksze , te narodowe i te miedzynarodowe. Szczegolnie zas modlmy sie za Kosciol, aby byl autentyczna wspolnota ludzi zyjacych w jednosci miedzy soba i z Bogiem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 SierpieÅ„ 2013, 06:41   

Jutro final PIELGRZYMKI.
Dzisiaj wspominamy "rycerza Niepokalanej", "szalenca Niepokalanej", sw. Maksymiliana, niech on towarzyszy naszej modlitwie, pracy, spotkaniom dzisiejszego dnia.

Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, niech umacnia nasza jednosc, niech dzieki Jego lasce stajemy sie coraz bardziej autentycznym Kosciolem, niech Kosciol bedzie domem a wszystkie nasze domy kosciolami, niech nas prowadzi przez zyciowe pustynie karmiac swoja manna i niech nam pozwoli dotrzec do Ziemi Obiecanej, amen.
Z Bogiem !
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2013, 06:32   

15 sierpnia, pielgrzymki docieraja do Czestochowy - nasza rowniez. Dzwonia dzwony w kosciele, jak zwykle o 6 rano. W kuchni Radio Maryja stanowi tlo w ktore wplecione sa zajecia domowe. Niebo blekitne, swierk jasnieje w blsku porannego slonca przed moim oknem... Gdzies tam na poludniu nie jest tak sielankowo. Gdzies jest wojna, kladzie sie strachem , zmeczeniem, gniewem i frustracja na dusze ludzi. Boze ten swiat moglby byc piekny! Ten swiat jest piekny! Oby czlowiek nauczyl sie go szanowac! Oby czlowiek go nie niszczyl! Ja wiem, ze w pierwszym rzedzie powinien szanowac siebie i siebie nie niszczyc, ale najbardziej pierwotny jest szacunek dla Ciebie i uwielbienie, jak to czynila swoim zyciem nasza Matka i Matka Twojego Syna, Maryja.
 
 
Ania-Damaszek

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 15 SierpieÅ„ 2013, 09:09   

Podobnie jak Ojciec Zygmunt potrafie zachwyciæ siê przyroda , tym darem Boga dla ludzi i jednocze¶nie od razu smuga cienia -to co siê dzieje na Bliskim Wschodzie , rozpetana w imie interesow geopolitycznych zawierucha , wojna domowa tak bardzo zniszczyla zycie zwyk³ym ludziom , którzy zamiast cieszyc siê latem , sloncem, otoczeniem, przyroda maja prawdziwa gehennê.Gdy bylam nad polskim morzem, na plazy gdzie dzieci budowaly tradycyjnie zamki z pasku , rodzice kapali siê i opalali , weso³o rozmawiaj±c w swoim towarzystwie, smiejac siê z zartow które wzajemnie sobie platali -trudno mi siê by³o z takim sielskim obrazkiem pogodziæ , gdy wiem na co dzien co dzieje siê w Syrii, teraz zaczyna w Egipcie...wczoraj w Egipcie podpalono 17 kosciolow , choæ nikt z chrze¶cijan nie wyrzadzil islamistom zadnej krzywdy,zniszczono je w odwecie za akcje rzadowe przeciw Bractwu Muzulmanskiemu.Swiat oczywi¶cie nie bardzo siê tym interesuje ale i Watykan ma³o o tym mowi....gdy zabito /raczej scieto glowe/ Ojcu Francisowi Muradowi z franciszkaninowi w okolicach Alepoo ,nawet tak wydawaloby siê powa¿ny portal jak Deon.pl , poddawal w watpliwosc ten fakt , mimo ze w ca³ej Syrii odprawiano msze za spokoj jego duszy, mimo ze Franciszkanie w Damaszku na Salhije i na Bab Tuma przyjmowali kondolecje, jak to jest w zwyczaju przez 3 dni.Gdyby wtedy swiat siê o tym dowiedzia³ , potepil mo¿e nie zginalby inny zakonnik - Ojciec Paulo z Mar Musa - który tez prawdopodobnie zosta³ zastrzelony przez islamistow... ale coz swiat siê opala, plazuje, gehenna na Bliskim Wschodzie nikt siê nie przyjmuje, handel bronia ,,idzie,, dobrze , interes siê kreci...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2013, 17:31   

(1 Tes 2,13)
Przyjmijcie s³owo Bo¿e nie jako s³owo ludzkie, ale jak jest naprawdê: jako s³owo Boga.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2013, 07:19   

Narod izraelski zdecydowal zawrzec przymierze z Panem

My tez chcielibysmy isc za jego przykladem - pragniemy sluzyc Panu, a sluchajac Jego Slowa - zawsze chodzic Jego drogami .

„Ty ¶cie¿kê ¿ycia mi uka¿esz, pe³niê Twojej rado¶ci i wieczn± rozkosz po Twojej prawicy”
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy, On jest po mojej prawicy, nic mn± nie zachwieje.
(z psalmu 16)
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2013, 14:10   

Duchu ¦wiêty przyjd¼ i rozpal nas...

http://www.youtube.com/watch?v=2EZXM4MYirU
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 17 SierpieÅ„ 2013, 15:36   

Straszne sa chwile bez- Dusznej egzystencji...Prowadz nas, Duchu Swiety, Boze!

Bezduszne zmêczenie

duch mój w mrocznym pokoju
na wznak le¿y
jest mu coraz bardziej niewygodnie
do mokrego cia³a prze¶cierad³o siê lepi
duch mój nie mo¿e zasn±æ
za du¿o ma problemów
za ma³o ¿yciowej przestrzeni
duch mój siê ubiera i wychodzi do miasta
wstêpuje do baru i opró¿nia pól butelki
na stacji na poci±g czeka który nie nadchodzi
duch mój przysiêga mi na wszystkie ¶wiêto¶ci
¿e nie boi siê ¿ycia i nie boi siê ¶mierci
boi siê bez – dusznej egzystencji

Wiersz O.Zygmunta Kwiatkowskiego
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 SierpieÅ„ 2013, 09:34   

Co za wiersz.
Chcia³abym przy ka¿dym wej¶ciu do cyberswiata czytaæ takie teksty, które poruszaj± jakie¶ nieruchome w danej chwili fragmenty mojej duszy.
Duchu ¦wiêty , Pocieszycielu, Paraklecie, przyjdz, b±d¼ i nie opuszczaj w chwilach, w których z mojej winy, jest Ci ze mn± niewygodnie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 SierpieÅ„ 2013, 05:24   

(Mt 5,3)
B³ogos³awieni ubodzy w duchu, albowiem do nich nale¿y królestwo niebieskie.
OBY LASKA BOZA UWOLNILA NAS OD PYCHY KTORA STANOWI NAJWIEKSZA PRZESZKODE W DRODZE DO KROLESTWA NIEBIESKIEGO
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 SierpieÅ„ 2013, 05:28   

Izraelici nie wytracili pogan, jak im to Pan nakaza³. Ale zmieszali siê z poganami i nauczyli siê ich uczynków.
NIE CHODZI O EKSTERMINACJE LUDZI O INNYCH WIERZENIACH, ALE O WYELIMINOWANIA POGANSTWA ZE SPOLECZNOSCI LUDU BOZEGO.

Poczêli czciæ ich ba³wany, które sta³y siê dla nich pu³apk±.
I sk³adali w ofierze swych synów i swoje córki z³ym duchom.
WIELORAKIE SA SPOSOBY SKLADANIA OFIAR Z LUDZI KTORE SIE DZISIAJ PRAKTYKUJE I KTORE NASZA CYWILIZACJA LAICKA PROPAGUJE.

Splamili siê swymi czynami i dopu¶cili siê wiaro³omstwa przez swoje wystêpki.
Gniew Pana zap³on±³ przeciw Jego ludowi, a¿ poczu³ wstrêt do w³asnego dziedzictwa.
GNIEW BOGA NIE JEST GNIEWEM JAK MY GO POTOCZNIE ROZUMIEMY. BOG SIE NIE GNIEWA, ZE MU COS UBYLO, ALE ZAL MU CZLOWIEKA KTORY SAM SOBIE SPROWADZA NA GLOWE NIESZCZESCIA Z POWODU SWEJ NIEWIERNOSCI BOGU.

Uwalnia³ ich wiele razy, oni za¶ buntowali siê przeciw Jego zamys³om.
Lecz wejrza³ na ich utrapienie, wys³ucha³ ich modlitwy.( z psalmu 106)
OSTATNIM SLOWEM I OSTATNIM GESTEM JEST GEST ZBAWCZY BOZEGO MILOSIERDZIA.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group