Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
16o8o2013(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2013, 02:25   16o8o2013(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

"Ojcze mój, je¶li to mo¿liwe, niech ominie mnie ten kielich” (Mt 26,39).Tak modli³ siê Chrystus w Ogrójcu na krótko przed swoj± mêk± i ¶mierci±. Przywo³ywa³ te¿ aposto³ów i wszystkich nas, aby¶my z Nim czuwali, bo jest to jedyne zabezpieczenie przed upadkiem w godzinie pokusy i próby. Niech siê stanie wola Twoja Ojcze, a nie moja — brzmia³y ostateczne s³owa modlitwy Chrystusa. Mój Mistrzu, naucz i mnie wraz z Tob± przyjmowaæ wolê Ojca. Tak bowiem dokonuje siê zbawienie ¶wiata i moje w³asne
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 16 SierpieÅ„ 2013, 02:39, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2013, 02:30   

K+M+B

16-8-2013 piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
JAN ROMOCKI 1925 - 1944 MODLITWA BONAWENTURY

Od wojny, nêdzy i od g³odu,
Sponiewieranej krwi narodu,
Od ³ez wylanych ob³±kanie
Uchroñ nas, Panie.
Od niepewno¶ci ka¿dej nocy,
Od rozpaczliwej r±k niemocy,
Od lêku przed tym, co nastanie,
Uchroñ nas, Panie.
Od bomb, granatów i po¿ogi.
I gorszej jeszcze w sercu trwogi,
Od trwogi strasznej jak konanie
Uchroñ nas, Panie.
Od rezygnacji w dobie klêski,
Lecz i od pychy w dzieñ zwyciêski,
Od krzywd - lecz i od zemsty za nie
Uchroñ nas, Panie.
Uchroñ od z³a i nienawi¶ci,
Niechaj siê odwet nasz nie zi¶ci.
Na przebaczenie im przeczyste
Wlej w nas moc, o Chryste!

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//

Jezus klêczy w ogrodzie na Górze Oliwnej. Przed Nim grzechy wszystkich ludzi, dooko³a otacza Go niewdziêczno¶æ, niewierno¶æ i zdrada. W tê straszn± noc wszyscy Go opuszczaj±. Ci, co Go niedawno chcieli obwo³aæ królem teraz gotuj± Jego mêkê i zgubê. Nad u¶pionym w dolinie miastem, na szczycie góry, niejako zawieszony miedzy niebem a ziemi± Chrystus bierze gorzki kielich zbawienia. Za grzechy ludzko¶ci Jezus przyjmuje wszystko na siebie. Ale Maryja w tê noc modli siê razem z Panem, choæ nie ma Jej z uczniami. Ona Niepokalanie Poczêta, bêdzie nas zawsze wspomagaæ, aby¶my z ³ask± Chrystusa zwyciê¿ali grzech. Jeste¶my z Tob±, S³u¿ebnico Pañska, w mêce Pana naszego Jezusa Chrystusa. Módl siê za nami grzesznymi! -http://zywyrozaniec.pl

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 SierpieÅ„ 2013, 07:57   

"Czuwajcie i módlcie siê aby¶cie nie ulegli pokusie"
Duchu Swiêty, wspieraj nas, aby w naszym ¿yciu postawa czuwania i modlitwy by³a znakiem g³êbokiej relacji z Panem Bogiem.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group