Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
MODLITWY I INTENCJE MODLITW(Niedziela-18-8-2013)
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 19 SierpieÅ„ 2013, 07:47   MODLITWY I INTENCJE MODLITW(Niedziela-18-8-2013)

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...



Aby rodzice i wychowawcy pomagali nowym pokoleniom wzrastaæ, maj±c prawe sumienie i zgodnie z nim ¿yj±c.
Aby Ko¶cio³y partykularne kontynentu afrykañskiego, wierne przes³aniu ewangelicznemu, przyczynia³y siê do budowania pokoju i sprawiedliwo¶ci.


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 19 SierpieÅ„ 2013, 07:48   

Boze, MILOSCI, badz w nas silniejszy od nas samych.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 SierpieÅ„ 2013, 11:47   Dojrzewanie do pelni zycia

(por Mt 10,34-11,1)
Kazda forma milosci jest PRZYPORZADKOWANA milosci absolutnej, obejmujacej wszystko, calego czlowieka i caly swiat - milosci Boga jako Zrodlo i milowania Boga jako zasadniczy Cel zycia, nadajacy zyciu czlowieka pelny sens. Kazda ludzka milosc w takim ukladzie jest AKTUALIZACJA tej milosci absolutnej, tej Bozej i tej naszej , milujacej Boga „ponad wszystko”. („Kto kocha ojca lub matkê bardziej ni¿ Mnie, nie jest Mnie godzien”).
Trzeba jednak bardzo uwazac, aby zle nie zrozumiec powiedzenia Jezusa, ze „nie przyszedl po to aby przyniesc pokoj, ale miecz”. Nie mozna wyciagac z tego powodu wniosku ktory bylby przeciwny Ewangelii, ale trzeba to powiedzenie rozumiec w jego naturalnym, ewangelicznym kontekscie, i zgodnie z jej duchem. Okaze sie wowczas, ze „miecz” w tym wypadku odnosi sie do „milosci”, to znaczy , ze nasza milosc powinna byc silniejsza niz wszelki „miecz” – powinnismy trwac przy niej pomimo wszelkich przeciwienstw, nawet tych najbardziej bolesnych, tych ktore dotycza rozlamow, niecheci i przesladowan nawet ze strony ludzi nam najblizszych.
Kto bedzie chcial ratowac swoje zycie kosztem milosci, straci je, kto zas bedzie wierny milosci w swiecie ktorym rzadzi „miecz” uratuje sie. („Kto chce znale¼æ swe ¿ycie, straci je, a kto straci swe ¿ycie z mego powodu, znajdzie je”). Prawdziwa zas milosc polega na umiejetnosci „przyjecia” drugiego czlowieka, rowniez takiego ktorego przyjecie wymaga wysilku przebaczenia i zdobycia sie na pojednanie, czyli Krzyz. Ta forma „umierania” dla Chrystusa staje sie wowczas posiewem wszelkich blogoslawienstw , z tym najwiekszym wlacznie - blogoslawienstwem przyjecia Boga i jednosci z Nim, czyli osiagniecia zyciowej Pelni, a wiec szczescia.
Tak jak milosc jest uniwersalna zasada ktora ogarnia zawsze i wszystko, tak samo jej praktyczna realizacja, wyrazajaca sie „przyjeciem” siebie samego i drugiego czlowieka rowniez posiada ten uniwersalny zakres. Oczywiscie posiada ona roznorakie formy, stosownie do osob, miejsc i czasu, ale wszystkie bez wyjatku powinny byc zawsze wierne milosci, inaczej stracilyby swoj sens. Poniewaz jest to wyraznym pragnieniem Bozym, kazdy taki akt przyjecia przez nas drugiego czlowieka, jest aktem przyjecia Boga, poprzez komunie z Jego pragnieniem - tak jest obecna i tak rozwija sie w czlowieku milosc i tak on sam dojrzewa do pelni zycia.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 19 SierpieÅ„ 2013, 16:38   Z Dzienniczka sw. Faustyny...

Niektóre s³owa Jezusa Chrystusa do ¶wiêtej siostry Marii Faustyny.

http://www.misje.diecezja...styna/Slowa.htm

Nie lêkaj siê, ja jestem z tob±.

Umacniaj siê do walki.

Pragnê, aby¶ g³êbiej pozna³a moj± mi³o¶æ, jak± pa³a moje serce ku duszom, a zrozumiesz to, kiedy bêdziesz rozwa¿aæ moj± mêkê. Wzywaj mojego mi³osierdzia dla grzeszników, pragnê ich zbawienia. Kiedy odmówisz tê modlitwê za jakiego grzesznika z sercem skruszonym i wiar±, dam mu ³askê nawrócenia. Modlitewka ta jest nastêpuj±ca: O Krwi i Wodo, która¶ wytrysnê³a z Serca Jezusowego, jako zdrój mi³osierdzia dla nas - ufam Tobie.

W trzeciej godzinie b³agaj mojego mi³osierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choæ przez krótki moment zag³êbiaj siê w mojej mêce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego mi³osierdzia dla ¶wiata ca³ego. Pozwolê ci wnikn±æ w mój ¶miertelny smutek; w tej godzinie nie odmówiê duszy niczego, która mnie prosi przez mêkê moj±...

http://www.misje.diecezja...styna/Slowa.htm
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 SierpieÅ„ 2013, 08:17   

Pan g³osi pokój swojemu ludowi


Bêdê s³ucha³ tego, co mówi Pan Bóg:
oto og³asza pokój ludowi i ¶wiêtym swoim,
którzy zwracaj± siê ku Niemu swym sercem.

PAN SPRAWIA TO CO OGLASZA. PAN BOG JEST DAWCA POKOJU KTOREGO CZLOWIEK NIEZMIENNIE OCZEKUJE I ZA KTORYM TESKNI.
OTO JEGO OBRAZ OGARNIAJACY NIEBO I ZIEMIE - OTO OBRAZ ZBAWIENIA KTORE W JEZUSIE CHRYSTUSIE, PRZEZ NIEGO I W NIM SIE REALIZUJE :

£aska i wierno¶æ spotkaj± siê ze sob±, uca³uj± siê sprawiedliwo¶æ i pokój.
Wierno¶æ z ziemi wyro¶nie, a sprawiedliwo¶æ spojrzy z nieba.
Pan sam obdarzy szczê¶ciem, a nasza ziemia wyda swój owoc.
Przed Nim bêdzie kroczyæ sprawiedliwo¶æ, a ¶ladami Jego kroków zbawienie. (Ps 85,9.11-14)
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 20 SierpieÅ„ 2013, 17:53   

Czuje na sobie modlitwe bratniej duszy - pokoj, pokoj, pokoj...Dziekuje Ci, Przyjacielu, Przyjaciólko...Zapada wieczor...To byl dobry dzien...Da sie ¿yæ...Razem z Abun± podziwiam Twe dzie³a, Bo¿e...Czy mozna wymyslic cos piekniejszego od MI£O¦CI?...Pozwol nie w±tpic, ze Twoj± -Boza Wol±, jest szczescie moje, Twoje...

Szczê¶liwy

najpierw my¶la³em kolekcjonowaæ
wszystkie trofea
najwiêksze jakie tylko ¶wiat
zaoferowaæ cz³owiekowi mo¿e
potem postanowi³em oddaæ je wszystkie
co do jednego
Tobie Wszechmocny Bo¿e
w pokutnej procesji
tryumfalnego pochodu
zdobywców nieba
w aureole zdobny i w z³ot± koronê
teraz
w pustej kaplicy
przed Twoim o³tarzem stojê
z kromka Chleba i ta odrobina Wina
które nie nale¿± do mnie
szczê¶liwy
bo wiêkszego szczê¶cia nie ma
ani¿eli szczê¶cie Twoje


szczê¶cie

szczê¶cie jest piêkne
koniec kropka i nic wiêcej ju¿ do tego stwierdzenia dodaæ nie trzeba
bo piêkno jest daleko piêkniejsze od ka¿dego
najpiêkniejszego nawet mówienia o nim
a szczê¶cie du¿o szczê¶liwsze od wszystkich
nawet najbardziej udanych jego opisów


Wiersze O.Zygmunta Kwiatkowskiego
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 21 SierpieÅ„ 2013, 05:34   

„A je¶li nie, niech ogieñ wyjdzie z krzewu cierniowego i spali cedry libañskie”

Kto nie posiada bogactwa drzewa oliwnego, slodyczy figi, czy owocu drzewa winnego, ten nic nie posiadajac wartosciowego kumuluje w sobie agresje i przemoc .
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 SierpieÅ„ 2013, 07:49   Dzisiejszy psalm

"Chwalcie s³udzy Pañscy, chwalcie imiê Pana. Niech imiê Pana bêdzie b³ogos³awione
teraz i na wieki.

Podnosi z prochu nêdzarza i d¼wiga z gnoju ubogiego, by go posadziæ w¶ród ksi±¿±t,
w¶ród ksi±¿±t swojego ludu".

Modlimy sie codziennie mowiac :" swiec sie imie Twoje". Chwalimy Imie Pana, bo jest ono swiete. Swietosc jest dzialaniem zbawczym " Podnosi z prochu nedzarza i dzwiga z gnoju ubogiego". Proszac aby "swiecilo sie " imie Boga, prosimy o to aby nas podzwignal... prosimy o Zbawienie.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 SierpieÅ„ 2013, 20:26   

Prosze Cie Boze o zbawienie bo wierze w nie,prosze Cie Boze o zbawienie tez dla tych,ktorzy nie potrafia w to uwierzyc. Ty jestes dla wszystkich Jednaki, a troszczacy sie zblakana owca nad-to. Za to Cie kocham,za nadzieje dla wszystkich jak obiecales.Ty jestes Bogiem wszystkich. Oddaje Tobie Zbawicielu najwyzsza czesc i mozliwe po ludzku najwyzsze uwielbienie.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 23 SierpieÅ„ 2013, 08:35   


Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.


Ojcze Przedwieczny, ofiarujê Ci Cia³o i Krew, Duszê i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przeb³aganie za grze- chy nasze i ca³ego ¶wiata.

Dla Jego bolesnej mêki, miej mi³osierdzie dla nas i ca³ego ¶wiata.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group