Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
(25-26)-o8o2013(niedziela-poniedz)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2013, 07:08   (25-26)-o8o2013(niedziela-poniedz)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

„Panno ¦wiêta, co jasnej bronisz Czêstochowy
I w Ostrej ¶wiecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy
Nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem
Jak mnie dziecko do zdrowia powróci³a¶ cudem
Gdy od p³acz±cej matki pod Twoj± opiekê
Ofiarowany, martw± podnios³em powiekê…”

(fragment z Inwokacji, „Pan Tadeusz” A. Mickiewicz)


http://www.youtube.com/watch?v=QnMiH0_66mI
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 25 SierpieÅ„ 2013, 07:38, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 2 razy  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2013, 07:21   

K+M+B

(25-26 Matki Bozej Czestochowskiej)- 08- 2013 - (NIEDZIELA PONIEDZIALEK)

http://www.youtube.com/watch?v=QnMiH0_66mI

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//
Nazaretañska Maryjo


naucz mnie tak pracowaæ aby praca moja
by³a spe³nianiem zadania i misj±
naucz mnie nieustannie dziêkowaæ za Bo¿± mi³o¶æ
abym nie by³ ani zgorzknia³ym starcem
ani zadufanym w sobie m³odym lekkoduchem
naucz mnie wszystko wykonywaæ
we w³a¶ciwym czasie i we w³a¶ciwy sposób
aby ¿ycie moje by³o harmoni± moich pragnieñ
i Bo¿ego chcenia
niech moj± modlitw± – tak jak Twoj± w Nazarecie
bêdzie zwyk³a codzienno¶æ
naucz mnie mi³owaæ ni±
Boga i cz³owieka


//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------

Rok 1598. Córeczka Macieja i Jadwigi Klimczaków, mieszkaj±cych w Kazimierzu, Ewa w³a¶nie skoñczy³a dwa latka. By³a ich ca³ym szczê¶ciem i dum±. Kochali to jedyne dziecko i dbali, aby niczego mu nie brakowa³o. Pewnego dnia, piastunka opiekuj±ca siê Ewuni±, posadzi³a j± na oknie, Dziewczynka, zachwycona widokiem podskakiwa³a rado¶nie. W pewnym momencie, opiekunka odsunê³a siê od okna a dziewczynka straci³a równowagê i spad³a. Przera¿ona niañka zbieg³a na dó³. Niestety, Ewunia nie ¿y³a. Ból, ¿al, rozpacz, gniew zapanowa³y w domu Klimczaków. Ubrano dziecko w bia³± sukniê, na g³owê w³o¿ono mirtowy wianek, w r±czki w³o¿ono obrazek Czêstochowskiej Maryi. W³a¶nie zwrócone na oblicze Matki Jasnogórskiej spojrzenie zrozpaczonej Jadwigi skierowa³o jej my¶li i modlitwy do Boga. Przypomnia³a sobie o cudach, których do¶wiadczali ludzie za spraw± ¿arliwych pró¶b kierowanych do Pana za po¶rednictwem Matki Bo¿ej z Jasnej Góry. Bez namys³u k³ad± rodzice ma³±, bia³±, otwart± trumienkê na wóz i wioz± do Czêstochowy. Mijaj± trzy dni. Gor±ca wiara, ¿arliwa modlitwa nie opuszcza zbola³ych rodziców. „Serca ich w nieustannej modlitwie wzniesione do Maryi, p³on± tak siln± mi³o¶ci± i ufno¶ci± ku Niej, ¿e niepodobna, aby ta Najlito¶ciwsza Pani, wys³uchuj±c tyle pró¶b, nie wys³ucha³a i ich, nieszczê¶liwych”. W po³owie drogi do Czêstochowy, czwartego dnia podró¿y, sta³ siê cud! Dziewczynka poruszy³a siê i otworzy³a oczy, powsta³a ¿ywa i zdrowa. Matka Bo¿a nagrodzi³a ogromn± wiarê ma³¿onków Klimczaków! Nie zawrócili z drogi, dojechali na Jasn± Górê, z³o¿yli Czêstochowskiej Matce podziêkê i ofiarê, daj±c ¶wiadectwo tego, co siê wydarzy³o. Ojcowie Paulini spisali cud wskrzeszenia, artysta uwieczni³ go na fresku w bazylice (zwanej równie¿ Wielkim Ko¶cio³em) - Matka Boska wskrzesza umar³ych.

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".

http://www.youtube.com/watch?v=QnMiH0_66mI
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2013, 07:50   

Piêkna historia!
_________________
BML
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2013, 10:23   

Historie podsunela Zosia. ktora jest wspolautorka DOMowego Rozanca.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 25 SierpieÅ„ 2013, 15:02   

:)
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group