Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
MODLITWY I INTENCJE MODLITW(Niedziela-8-9-2013)
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 10 WrzesieÅ„ 2013, 01:22   MODLITWY I INTENCJE MODLITW(Niedziela-8-9-2013)

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...



Aby ludzie naszych czasów, czêsto pogr±¿eni w zgie³ku, odkryli na nowo warto¶æ ciszy i potrafili s³uchaæ g³osu Boga i braci.
Aby chrze¶cijanie, którzy cierpi± prze¶ladowania w licznych regionach ¶wiata, mogli byæ dziêki swojemu ¶wiadectwu prorokami mi³o¶ci Chrystusa.


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 WrzesieÅ„ 2013, 06:53   

Niesamowicie bogaty teologicznie tekst, wazny dla naszej duchowosci. Oto znow Chrystus jest w centrum, Chrystus – Boza Pelnia na sposob ciala. Chrystus autor nowego obrzezania. Chrystus wybawca z niewoli Prawa.Chrystus Prawda ktora daje nowe zycie w przeciwienstwie do zludnych i pustych filozofii swiatowych. Chrystus tryumfator, Chrystus zwyciezca, Chrystus Pan calego stworzenia. Wlasciwa postawa wobec Niego jest uwielbienie i wdziecznosc.

Bêdê Ciebie wielbi³, Bo¿e mój i Królu,
i s³awi³ Twoje imiê przez wszystkie wieki.
Ka¿dego dnia bêdê Ciebie b³ogos³awi³
i na wieki wys³awia³ Twoje imiê.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 WrzesieÅ„ 2013, 06:54   

„To co by³o naszym przeciwnikiem, usun±³ z drogi, przygwo¼dziwszy do krzy¿a”.
Do krzyza przygwozdzony zostal Jezus, ale to On, Chrystus przygwozdzil Krzyzem „naszego przeciwnika! „Rozbroil Zwierzchnosci i Wladze” i „powiodl je w tryumfie” Zmartwychwstania, jak zwycieski wodz wkraczajacy do cesarskiego Rzymu, robiac widowisko z tych ktorzy do niedawna chcieli zawladnac jego cesarstwem.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 10 WrzesieÅ„ 2013, 10:18   

Kiedy¶ bardzo trudno by³o mi zrozumieæ s³owa ¶w. Paw³a mówi±ce o nowym ¿yciu w Chrystusie, polegaj±cym na "wyzuciu siê z grzesznego cia³a". Jeste¶my ochrzczeni, przyznajemy siê do Chrystusa, a jednak grzeszymy...Jest w nas tyle pychy i egoizmu, ¿e niekiedy wydaje mi siê, ¿e jeste¶my zanurzeni w grzechu, choæ wcale tego nie chcemy.
Ale mo¿e w³a¶nie w tym naszym pragnieniu jest ju¿ zal±¿ek tego o czym pisze ¶w. Pawe³. Bo przecie¿ naprawdê nie chcemy ju¿ grzeszyæ...Wpatrujemy siê w Niego, widzimy zupe³nie NOWEGO CZ£OWIEKA, now± dobroæ, cierpliwo¶æ, ³agodno¶æ i mi³o¶æ i coraz bardziej chcemy tak jak On...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 10 WrzesieÅ„ 2013, 22:34   

Duzo bylo potrzeba czasu abym zrozumial, ze nie cialo jest zle , bo je Bog stworzyl i On sam dla naszego zbawienia sie Wcielil, ale zlo bywa ucielesnione i miast prowadzic czlowieka do Boga - od Niego czlowieka odwodzi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 WrzesieÅ„ 2013, 08:10   

„Umarli¶cie bowiem i wasze ¿ycie jest ukryte z Chrystusem w Bogu”.
Nasze zycie ma diametralnie oddmienna perspektywe od materialistycznej i laickiej, dla ktorej nie ma zadnego innego zycia poza tym ktorym aktualnie zyjemy. Tutaj zyc, to znaczy teraz i tylko teraz zyc. Stad ten straszny ped do sukcesu za kazda cene, depczac wartosci, a wiec zadajac smiertelny cios wlasnej tozsamosci ludzkiej i mozliwosci osiagniecia szczescia. Brak wiary skutkuje doswiadczeniem juz teraz i juz tutaj piekla bezsensu i autodestrukcji, bedac jednoczesnie przyczyna cierpien innych ludzi. To nie jest oskarzanie nikogo, to raczej przestrzeganie przed zlymi, materialistycznymi wierzeniami, albo wprost- przed poganstwem, albo jak mowi sw. przed balwochwalstwem.

Niech Ciê wielbi±, Panie, wszystkie dzie³a Twoje
i niech Ciê b³ogos³awi± Twoi ¶wiêci.
Niech mówi± o chwale Twojego królestwa
i niech g³osz± Twoj± potêgê.
Aby synom ludzkim oznajmiæ Twoj± potêgê
i wspania³o¶æ chwa³y Twego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie wieki Twoje panowanie.
(£k 6,23)
Cieszcie siê i radujcie, bo wielka jest wasza nagroda w niebie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 12 WrzesieÅ„ 2013, 06:51   

(Ps 150,1-5)
REFREN: Wszystko, co ¿yje, niechaj chwali Pana
Chwalcie Boga w Jego ¶wi±tyni,
chwalcie na ogromnym Jego niebosk³onie.
Chwalcie Go za potê¿ne Jego dzie³a,
chwalcie za niezmierzon± Jego wielko¶æ.
Chwalcie Go d¼wiêkiem rogu,
chwalcie na harfie i cytrze.
Chwalcie Go bêbnem i tañcem,
chwalcie na strunach i flecie.
Chwalcie Go na d¼wiêcznych cymba³ach,
chwalcie na cymba³ach brzêcz±cych:
Wszystko, co ¿yje,
niechaj chwali Pana.

Jasne, ze Pan Bog nie czeka na nasze pochwaly. Tylko ktos infantylny moze tak sadzic. „Chwalmy” tak na prawde znaczy „uwielbiajmy” a to moze zrozumiec i moze praktykowac tylko ten kto kocha.
(1 J 4,12)
Je¿eli mi³ujemy siê wzajemnie, Bóg w nas mieszka i mi³o¶æ ku Niemu jest w nas doskona³a.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 12 WrzesieÅ„ 2013, 16:20   

Boze, w Milosierdziu Swoim Nieskonczonym ocal Syrie, ocal swiat od wojny.

W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen

Ojcze Przedwieczny, ofiarujê Ci Cia³o i Krew, Duszê i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa
na przeb³aganie za grzechy nasze i ca³ego ¶wiata .

Ojcze nasz..., Zdrowa¶ Maryjo..., Wierzê w Boga...

Ojcze Przedwieczny, ofiarujê Ci Cia³o i Krew, Duszê i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa
na przeb³aganie za grzechy nasze i ca³ego ¶wiata .
+---o---o-o-o---o

za tych, ktorzy sie boja / ratuj ich, Boze
Dla Jego bolesnej Mêki
miej mi³osierdzie dla nas i ca³ego ¶wiata.
...
...
Ojcze Przedwieczny, ofiarujê Ci Cia³o i Krew, Duszê i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa
na przeb³aganie za grzechy nasze i ca³ego ¶wiata
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

za bitych / ratuj ich, Boze
Dla Jego bolesnej Mêki
miej mi³osierdzie dla nas i ca³ego ¶wiata.
...
...
Ojcze Przedwieczny, ofiarujê Ci Cia³o i Krew, Duszê i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa
na przeb³aganie za grzechy nasze i ca³ego ¶wiata
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

za upokarzanych / ratuj ich, Boze
Dla Jego bolesnej Mêki
miej mi³osierdzie dla nas i ca³ego ¶wiata.
...
...
Ojcze Przedwieczny, ofiarujê Ci Cia³o i Krew, Duszê i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa
na przeb³aganie za grzechy nasze i ca³ego ¶wiata
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

za tych , ktorzy juz traca nadzieje / ratuj ich, Boze
Dla Jego bolesnej Mêki
miej mi³osierdzie dla nas i ca³ego ¶wiata.
...
...
Ojcze Przedwieczny, ofiarujê Ci Cia³o i Krew, Duszê i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa
na przeb³aganie za grzechy nasze i ca³ego ¶wiata
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

za bestialsko zabijanych / ratuj ich, Boze
Dla Jego bolesnej Mêki
miej mi³osierdzie dla nas i ca³ego ¶wiata.
...
...
Ojcze Przedwieczny, ofiarujê Ci Cia³o i Krew, Duszê i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa
na przeb³aganie za grzechy nasze i ca³ego ¶wiata
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

¦wiêty Bo¿e, ¦wiêty Mocny, ¦wiêty Nie¶miertelny,
Zmi³uj siê nad nami i nad ca³ym ¶wiatem.
-------------
O Krwi i Wodo, która¶ wytrysnê³a z Naj¶wiêtszego Serca Jezusowego jako zdrój Mi³osierdzia dla nas – Ufamy Tobie (x3)
Jezu ufam Tobie (x3)
¦wiêta Faustyno – módl siê za nami i za ca³ym ¶wiatem
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 WrzesieÅ„ 2013, 10:46   Na kanwie dzisiejszych czytan

Wiara jest Boz± lask± milosierdzia i pokoju. Daje ona czlowiekowi moc dzialania z miloscia. Wszystko to zas „w Chrystusie Jezusie, naszej nadziei”, to znaczy dzieki Jego Duchowi Swietemu, ktory jest obecny w czlowieku wierzacym.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 WrzesieÅ„ 2013, 10:47   

Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,to On mój los zabezpiecza.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy, On jest po mojej prawicy, nic mn± nie zachwieje.
Ty ¶cie¿kê ¿ycia mi uka¿esz, pe³niê Twojej rado¶ci i wieczn± rozkosz
po Twojej prawicy.
(z psalmu 16)
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 WrzesieÅ„ 2013, 11:03   

Niech bedzie Bog uwielbiony, niech bedzie uwielbione Swiete Imie Jego, niech bedzie uwielbiony Pan Jezus w Przenajswietszym Sakramencie.
Boze Ojcze Milosierdzia, tak wiele otrzymalam od Ciebie,a wciaz jeszcze potrzebuje. Badz ze mna,z nami, z calym swiatem, a szczegolnie z narodem syryjskim, ktory w tym czasie najbardziej potrzebuje Twojej pomocy. Nie gniewaj sie na nas, przebacz nam Swym Milosierdziem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 WrzesieÅ„ 2013, 08:16   Na kanwie dzisiejszych czytan

Bog wezem uwalnia pokasanych przez jadowite weze – ludzi ktorzy sie od Niego oddalili - ratuje ich Boze milosierdzie. Chwalebny krzyz Chrystusa ratuje nas od krzyza ponizenia i hanby, ktory niszczy i unicestwia zycie, czyniac z niego KRZYZ ZBAWIENIA dla wszystkich wierzacych.
Uwielbiamy Ciê, Chryste, i b³ogos³awimy Ciebie, bo przez Krzy¿ twój ¶wiêty, ¶wiat odkupi³e¶
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 16 WrzesieÅ„ 2013, 07:08   

Panie, daj nam prosimy, abysmy umieli „prowadzic zycie ciche i spokojne z cala poboznoscia i godnoscia”
Prosimy abysmy podazali droga zbawienia i abysmy doszli do poznania pelnej prawdy.
Boze, Ojcze, dziekujemy ci za Jezusa Chrystusa, ktory jest „jedynym posrednikiem miedzy Toba a nami”
Pomoz nam , prosimy abysmy umieli „modlic sie na kazdym miejscu, podnoszac rece czyste, bez gniwu i sporu”
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 17 WrzesieÅ„ 2013, 12:52   

Amen.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group