Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
18o9o2013(sroda)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 18 WrzesieÅ„ 2013, 02:42   18o9o2013(sroda)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

"Czy nie wiedzieli¶cie, ¿e powinienem byæ w tym, co nale¿y do mego Ojca?"
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 18 WrzesieÅ„ 2013, 02:47   

K+M+B

18-9-2013 sroda

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Choæ chcê

niewidzialn± rêk± natchnienia
zielonym w±wozem nadziei
prowadzisz mnie do swego domu
daleko jeszcze Bo¿e ?
nies³yszalnym dla uszu g³osem
o aksamitnej ciep³ej barwie
przekonujesz mnie cierpliwie
¿e du¿o lepiej jest Ci ze mn±
ani¿eli mnie ze sob± samym
mimo blisko¶ci Twojego oddechu
który czujê na sobie
mimo ca³ego ciep³a w Twoim aksamitnym g³osie
nie umiem towarzyszyæ Tobie Bo¿e
choæ chcê....A mo¿e wcale nie

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

Panie Bo¿e! Ojcze ¶wiêty, b±d¼¿e teraz i na wieki b³ogos³awiony... Có¿ innego ma Twój s³uga poza tym, co od Ciebie otrzyma³, i to bez swojej zas³ugi? Wszystko, co¶ da³ i uczyni³, Twoje jest...
Daj mi, Panie, to wiedzieæ, co powinienem wiedzieæ; to kochaæ, co kochaæ nale¿y; to chwaliæ, co siê Tobie najwiêcej podoba; to ceniæ, co ma warto¶æ przed Tob±; to ganiæ, czym siê brzydz± oczy Twoje. Nie dopu¶æ, ¿ebym s±dzi³ w ¶wietle oczu cielesnych ani te¿ ¿ebym wyrokowa³ wed³ug zdañ, które ³echc± uszy ludzi niedo¶wiadczonych; spraw natomiast, ¿ebym wydawa³ s±d o rzeczach widzialnych i duchowych zgodnie z prawd±; a przede wszystkim, ¿ebym szuka³ zawsze upodobania w Twojej ¶wiêtej woli.
Czêsto zmys³y ludzkie prowadz± do mylnych s±dów, myl± siê tak¿e mi³o¶nicy ¶wiata, kochaj±c jedynie rzeczy widome. Czy¿ cz³owiek dlatego jest lepszy, ¿e go drugi za wiêkszego uwa¿a?.,. Jakim kto¶ jest w oczach Twoich, takim jest, a nie innym, o Panie
(O na¶ladowaniu Chrystusa III, 50, 1. 7-8).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 18 WrzesieÅ„ 2013, 03:23   

Dzis patronuje nam ¶w. Stanislaw Kostka...

...A oto jak pisze ¶w. Alfons Liguori o naszym ¦wiêtym: "¦w. Stanis³aw Kostka napisa³ list do Matki Bo¿ej, by móg³ w Jej ¶wiêto umrzeæ. Przy ¶mierci ca³owa³ z rozkosz± obrazek Matki Bo¿ej. Jeden z Ojców spyta³: »Na co ta koronka owiniêta na rêce?« Na to Stanis³aw: »Jest mi ona pociech±, bo to przedmiot po¶wiêcony mej Matce«. Ukaza³a mu siê Matka Bo¿a, jak sam to oznajmi³. Umar³ cicho, ¿e nawet nie spostrze¿ono. Dopiero gdy mu podano i pokazano obrazek Matki Bo¿ej, i zauwa¿ono, ¿e mimo to nie daje znaku ¿ycia, przekonano siê, ¿e ju¿ ulecia³ do nieba" (Uwielbienia Maryi). ¦w. Jan Bosko lubi³ opowiadaæ swojej m³odzie¿y wydarzenia z ¿ycia ¶w. Stanis³awa i chêtnie stawia³ jego osobê za przyk³ad....


http://stanislaw-kostka.w.interia.pl/biografia.htm
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group