Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
7o10o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 PaĽdziernik 2013, 05:16   7o10o2013(poniedzialek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

- „Chcê, ¿eby¶cie ... codziennie odmawiali ró¿aniec ..."

Ró¿aniec: sposób na przyjmowanie Dobrej Nowiny. To bardziej s³uchanie Ewangelii ni¿ wypowiadanie formu³. Co¶ jak droga obrana przez Mariê z Betanii: zasiadanie u stóp Pana i – jak mówi dzisiejsza kolekta – kszta³towanie swego ¿ycia przez rozwa¿anie tajemnic ¿ycia Chrystusa. To tak¿e sposób na rozumienie tajemnicy w³asnego ¿ycia – co w nim stanowi udzia³ w mêce i zmartwychwstaniu Chrystusa.- B³a¿ej Matusiak OP
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 7 PaĽdziernik 2013, 05:46, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 PaĽdziernik 2013, 05:24   

K+M+B

7-10-2013 poniedzialek

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//

Daleko wiêcej

tajemnicy tej nie nale¿y ignorowaæ
obecna jest ona w nas zawsze i wszêdzie
jak têsknota i jak nadzieja
cz³owiek jest nie tylko stworzeniem Bo¿ym
ale czym¶ daleko wiêcej - jest ¿yw± obecno¶ci± Boga
jak spe³nienie i jak szczê¶cie

-O.Z.Kwiatkowski

¦wiêta Maryjo, Matko Bo¿a, zachowaj we mnie serce dziecka, czyste i przejrzyste jak ¼ród³o; wyjednaj mi serce proste nie znaj±ce smutku; serce wielkoduszne w oddaniu, czu³e we wspó³czuciu; serce wierne i ofiarne, nie zapominaj±ce nigdy najmniejszej przys³ugi, a nie chowaj±ce ¿alu wskutek przykro¶ci. Ukszta³tuj we mnie serce ³agodne i pokorne, mi³uj±ce, a nie ¿±daj±ce odp³aty mi³o¶ci, skore ukrywaæ siê wobec Twojego Boskiego Syna poza innymi sercami; serce wielkie i nieujarzmione, takie, aby ¿adna niewdziêczno¶æ nie mog³a go zamkn±æ i ¿adna obojêtno¶æ znu¿yæ; serce udrêczone dla chwa³y Jezusa Chrystusa, zranione Jego mi³o¶ci±, serce, którego rana goi siê dopiero w niebie (L. de Grandmaison). //


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

"Powo³anie jest darem Bo¿ym, czyli pochodzi od Boga. Je¶li jest darem Bo¿ym, to powinni¶my siê troszczyæ, by rozpoznaæ wolê Bo¿±. Musimy wkroczyæ na tê drogê, je¶li Bóg chce, nigdy nie wywa¿aj±c drzwi, lecz kiedy Bóg chce i w sposób, w jaki Bóg zechce". B³ogos³awieni ma³¿onkowie, którzy patrz± na swoje ¿ycie jako na powo³anie otrzymane od Boga. B³ogos³awieni rodzice, którzy wychowuj± dzieci do odpowiedzialnego odczytania ich w³asnej drogi ¿yciowej. I szczê¶liwe dzieci, które ¿yj± w rodzinach, gdzie wiod±cy g³os ma Pan Bóg. -RÓ¯ANIEC Z B£. JANEM PAW£EM II


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

"Zwróæmy uwagê na misjê kap³añsk± - tak jak kap³an mo¿e dotykaæ Jezusa, tak my dotykamy Jezusa w cia³ach naszych chorych - biednych, m³odych, starych, dzieci. Wszyscy na ¶wiecie pracujemy, s³u¿±c w jaki¶ sposób cz³owiekowi".
Ka¿dy dzieñ w domu rodzinnym to setki okazji, aby sobie wzajemnie us³u¿yæ. K³opot pojawia siê tam, gdzie zadomowi siê lenistwo, pretensjonalno¶æ lub destrukcyjna, interesowna postawa "czego¶ za co¶".
¦wiêta Maryjo, ¶wiêta El¿bieto, b±d¼cie nam wzorem realizacji siebie przez wspania³omy¶lny dar z samego siebie.


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

"Ka¿de powo³anie jest powo³aniem do macierzyñstwa fizycznego, duchowego i moralnego. Bóg z³o¿y³ w nas instynkt ¿ycia. Dlatego biada tym m³odym ludziom, którzy nie przyjmuj± powo³ania do rodzicielstwa. Ka¿dy musi przygotowaæ siê do w³asnego powo³ania, ka¿dy musi przygotowaæ siê, aby byæ dawc± ¿ycia".
P³odno¶æ albo jej brak to nie nade wszystko kwestia biologii. Pragnienie budzenia ¿ycia albo antykoncepcyjna mentalno¶æ unikania potomstwa znajduje swoje ¼ród³o najpierw w umy¶le cz³owieka. Wiemy, ¿e nasz Stwórca jest dla nas jak kochaj±cy mi³o¶ci± twórcz± ojciec i matka. Chciejmy Go w tym na¶ladowaæ.



Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

"Wszystko dla Ciebie, mój Bo¿e, moja najwiêksza mi³o¶ci, kiedy co¶ czyniê, cierpiê i my¶lê. Kochany Jezu, [...] w moim sercu pragnê uczyniæ mieszkanie dla Ciebie. [...] Wynagradzaj±c moje przesz³e niewierno¶ci, Tobie ofiarujê moje ubogie serce [...] i pragnê z Twoj± pomoc± nigdy wiêcej nie grzeszyæ".
Piêknym zwyczajem rodziców jest ofiarowywanie swoich dzieci Panu Bogu. Praktykujmy to nie tylko w godzinach próby. Praktykujmy bez cienia warunku czy jakiego¶ targu. I niechaj ofiarowanie potomstwa poprzedza osobisty akt zawierzenia Bogu samych ma³¿onków.


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

"U¶miechnij siê do wszystkich, których Pan Jezus stawia przy tobie w ci±gu dnia. ¦wiat szuka rado¶ci, lecz nie znajduje jej, gdy¿ pozostaje daleko od Boga. My, rozumiej±c, ¿e rado¶æ pochodzi od Jezusa, niesiemy rado¶æ z Jezusem w sercu. On bêdzie si³±, która nam pomo¿e".
Jakie nasze aspiracje, takie nasze szczê¶cie. Dobre cele doczesne rodziny, aczkolwiek konieczne, nie wyczerpuj± pragnieñ serca ludzkiego. Sprawiæ to mo¿e dopiero Pan Bóg, który, zstêpuj±c w duszê cz³owieka, przychodzi przecie¿ jako Bóg szczê¶liwy. Czy¿by niektórzy chrze¶cijanie, lekcewa¿±c ¶wiêto¶æ niedzieli, zapomnieli o tym?


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group