Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
18o10o2013(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 18 PaĽdziernik 2013, 02:57   18o10o2013(piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

„Z³o dobrem zwyciê¿aj”
„wbrew nadziei wierz±c nadziei”
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 18 PaĽdziernik 2013, 04:02, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 18 PaĽdziernik 2013, 03:23   

K+M+B

18-10-2013 piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Chrystus

mia³ rozpiêt± koszulê
w³osy spada³y Mu na ramiona
szed³ szybkim krokiem
p³yn±³ po przestworzach
goni³ cienie gasn±ce
po ciemnych zau³kach istnienia
zapala³ je na nowo
ka¿dy o¿ywiaj±c w³asnoustnie
stwórczym wypowiedzeniem
jego nowego imienia
nie ¶pieszy³ siê zbytnio
jest przecie¿ Wiecznym Synem Boga
ale Jego serce bi³o takim niepokojem
jak ka¿dego cz³owieka
który cierpi i kocha

-O.Z.Kwiatkowski
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//
Kogo Bóg do¶wiadcza cierpieniem, tego te¿ bardziej kocha. W ka¿dym cierpieniu trzeba szukaæ woli Bo¿ej. Dlatego w Bogu trzeba szukaæ spokoju. Najlepiej w cichej modlitwie, w poleceniu wszystkiego, co siê czyni Bogu. Tak ju¿ bowiem jest, ¿e ka¿dy cierpi. Nie trzeba wiêc nigdy siê z³o¶ciæ z powodu ¿adnego cierpienia.

Prawda ³±czy siê zawsze z mi³o¶ci±, a mi³o¶æ kosztuje. Mi³o¶æ prawdziwa jest ofiarna, st±d i prawda musia kosztowaæ. Prawda, która nic nie kosztuje jest k³amstwem.

Rozaniec z bl.ks. Jerzym Popieluszko
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//
Nie mo¿na zadaæ rany ¶miertelnej czemu¶, co jest nie¶miertelne. Nie mo¿na u¶mierciæ nadziei.

Nie walcz przemoc±. Przemoc nie jest oznak± si³y, lecz s³abo¶ci. Komu nie uda³o siê zwyciê¿yæ sercem lub rozumem, usi³uje zwyciê¿yæ przemoc±. Ka¿dy przejaw przemocy dowodzi moralnej ni¿szo¶ci. Najwspanialsze i najtrwalsze walki , jakie zna ludzko¶æ, jakie zna historia, to walki ludzkiej my¶li.

Idea, która potrzebuje broni by siê utrzymaæ, sama obumiera. Idea, która utrzymuje siê przy u¿yciu przemocy, jest wypaczona. Idea, która jest zdolna do ¿ycia, podbija sob±. Za ni± spontanicznie id± miliony.

Uczestnicz± w s±dzie nad Chrystusem ci wszyscy, którzy zadaj± ból i cierpienie braciom swoim, ci którzy walcz± z tym za co Chrystus umar³ na krzy¿u. Uczestnicz± w nim ci wszyscy, którzy usi³uj± budowaæ na k³amstwie, fa³szu, pó³prawdach, którzy poni¿aj± godno¶æ ludzk±, godno¶æ dziecka Bo¿ego, którzy zabieraj± wspó³rodakom warto¶æ tak bardzo szanowan± przez samego Boga – zabieraj± i ograniczaj± wolno¶æ.

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//

Warto spojrzeæ w swoje sumienie i zapytaæ samego siebie, czy ja w czasie trudnego do¶wiadczenia, bolesnego do¶wiadczenia (…) pamiêtam o moich braciach cierpi±cych.

Na ile ka¿dy z nas ma odwagê upomnieæ siê o sprawiedliwo¶æ. Na ile ka¿dy z nas sam jest twórc± sprawiedliwosci, zaczynaj±c od samego siebie, swojej rodziny, swojego ¶rodowiska. Bo czêsto nasza bierno¶æ moralna inspiruje niesprawiedliwo¶æ.

To co wielkie i piêkne rodzi siê przez cierpienie (…). Dobre drzewo musi daæ dobre owoce. Na drzewie z³a musz± wyrosn±c i wyrastaj± owoce z³a.

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
Nie ma Ko¶cio³a bez krzy¿a. Nie ma ofiary, u¶wiêcenia i s³u¿by bez krzy¿a. Nie ma trwania i zwyciêstwa bez krzy¿a. Ka¿dy, kto w s³usznej sprawie zwyciê¿a, zwyciê¿a przez krzy¿ i w krzy¿u.

Nasze grzechy nie mog± nas pognêbiæ, bo ludzk± rzecz± jest upa¶æ; natomiast szatañsk± jest trwaæ w upadku.

Chrystus potêpia z³o, grzech, nigdy za¶ cz³owieka.

Tylko ludzie silni nadziej± s± zdolni przetrwaæ wszelkie trudno¶ci.

To co dobre, to co szlachetne, to co by³o budowane na Bogu przez modlitwê, przez po¶wiêcenie, przez trud, przez odwagê, chocia¿ mo¿e byæ oplwane dzisiaj, chocia¿ mo¿e byæ przysypane warstw± brudu, z³a – odrodzi siê.

Krzy¿ to brak prawdy. Prawda ma w sobie znamiê trwania i wychodzenia na ¶wiat³o dzienne, nawet gdyby starano siê j± skrupulatnie i planowo ukrywaæ. Korzeniem wszystkich kryzysów jest brak prawdy.

Nasze cierpienia, nasze krzy¿e mo¿emy ci±gle ³±czyæ z Chrystusem, bo s±d nad Chrystusem trwa. Trwa s±d nad Chrystusem w Jego braciach. Bo aktorzy dramatu i procesu Chrystusa ¿yj± nadal. Zmieni³y siê metody, ale sam s±d nad Chrystusem trwa.

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//
By³ w historii dzieñ, w którym o godzinie trzeciej cz³owiek podniós³ rêkê, aby zadaæ ¶mieræ swemu Bogu.

Przemoc nie zwyciê¿a, choæ mo¿e przez jaki¶ czas triumfowaæ. Mamy tego najlepszy dowód spod Krzy¿a Chrystusa. Tam równie¿ by³a przemoc, by³a nienawi¶æ do prawdy. Ale przemoc i nienawi¶æ zosta³y pokonane przez aktywn± mi³o¶æ Chrystusa.

Przy Krzy¿u spotka³y siê dwie najwiêksze mi³o¶ci, prawdziwej Matki i prawdziwego Syna.

Mi³o¶æ i Prawdê mo¿na ukrzy¿owaæ, ale nie mo¿na ich zabiæ. Na krzy¿u Prawda i Mi³o¶æ odnios³y triumf nad z³em, nad ¶mierci±, nad nienawi¶ci±.

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 18 PaĽdziernik 2013, 05:37   

DZiêki Ci Jezu !
_________________
BML
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 18 PaĽdziernik 2013, 06:50   

W dzisiejszy pi±tek, bolesny, rozmy¶lam o ukrzy¿owanych prawdach i mi³o¶ciach.
Który¶ cierpia³ za nas rany, Jezu Chryste zmi³uj siê nad nami.
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 18 PaĽdziernik 2013, 07:16   

Jezu Chryste, zmiluj sie nad nami.


Niesamowite! Podobnie wygl±daj±cy Chrystus do tego spiesz±cego siê, w rozwianej koszuli z pieknego wiersza O. Zygmunta, stoi jako figura niedaleko wej¶cia na cmentarz po³o¿ony na wzgórzu pomiedzy star± a now± Nice±, na tle morza.

El¿bieto, dzieki za wskazówki dot. zdjec i mail - zobaczê, co moge i potrafie i dam znaæ.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group