Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
25,26o11o2013(poniedzialek, wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 24 Listopad 2013, 20:39   25,26o11o2013(poniedzialek, wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

O Panie, chroniê siê w cieniu Twych skrzyde³ (Ps 36, 8).
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 24 Listopad 2013, 20:44   

K+M+B

25,26-11-2013 poniedzialek, wtorek

Czesc Radosna

------------------------------------------------

Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------


//
Nazaretañska Maryjo

naucz mnie tak pracowaæ aby praca moja
by³a spe³nianiem zadania i misj±
naucz mnie nieustannie dziêkowaæ za Bo¿± mi³o¶æ
abym nie by³ ani zgorzknia³ym starcem
ani zadufanym w sobie m³odym lekkoduchem
naucz mnie wszystko wykonywaæ
we w³a¶ciwym czasie i we w³a¶ciwy sposób
aby ¿ycie moje by³o harmoni± moich pragnieñ
i Bo¿ego chcenia
niech moj± modlitw± – tak jak Twoj± w Nazarecie
bêdzie zwyk³a codzienno¶æ
naucz mnie mi³owaæ ni±
Boga i cz³owieka


O.Zygmunt Kwiatkowski

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------

„Jam mi³ego mego i ku mnie zwraca siê Jego po¿±danie” (Pnp 7, 11). Dusza nie mog³aby siê oddaæ Bogu ca³kowicie, gdyby On jej nie poci±ga³. To Bóg zawsze uprzedza j± swoj± mi³o¶ci± i swoj± ³ask±. Jest jednak prawd±, ¿e Bóg „nie odda siê ca³kowicie tym, którzy wpierw ca³kowicie nie oddadz± siê Jemu” (T. J.: Dr. d. 28, 12). Dzieje siê tak, kiedy dusza, maj±c ju¿ wolê woln± od wszelkiego pragnienia kosztowania rzeczy zewnêtrznych, wypowiada „wewnêtrznie tak” przez swoje ca³kowite przyzwolenie na wolê Boga, na co On odpowiada jej „prawdziwym i ca³kowitym przyzwoleniem swojej ³aski” (J.K,: ¯. p³. 3, 25). Doskona³emu darowi woli ze strony duszy odpowiada pe³ne udzielenie ³aski ze strony Boga, czyli obfite wspó³uczestnictwo w Jego boskim ¿yciu. „Przyszed³em po to, aby [owce] mia³y ¿ycie i mia³y je w obfito¶ci”, powiedzia³ Jezus (J 10, 10). Je¶li cz³owiek pragnie oddaæ siê Jemu, to o wiele bardziej On pragnie rozlaæ w nim swoje ¿ycie i zjednoczyæ go z sob± w ¶cis³ej za¿y³o¶ci. „Wytrwajcie we Mnie, a Ja w wa. Wytrwajcie w mi³o¶ci mojej. — Wy jeste¶cie przyjació³mi moimi” (J 15, 4. 9. 14), wszystkie te zdania stwierdzaj± gor±ce pragnienie Chrystusa, aby siê urzeczywistni³o Jego g³êbokie zjednoczenie z wierz±cymi, i to nie tylko w sposób zbiorowy, ogólny, lecz osobisty, z ka¿dym z nich: „Je¶li Mnie kto mi³uje... przyjdziemy do niego, i bêdziemy w nim przebywaæ” (7 14, 23).
- http://www.mateusz.pl

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group