Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
28,29o11o2013(czwartek,piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Listopad 2013, 21:25   28,29o11o2013(czwartek,piatek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa”.
Zaprawdê, powiadam ci: dzi¶ ze mn± bêdziesz w raju”.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Listopad 2013, 21:33   

K+M+B

28,29-11-2013 czwartek, piatek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//

Do zgody

tak mi wstyd okropnie
tak mi nie paradnie
tak mi strasznie nie swojo
przyjmij
rêkê wyci±gniêt± do zgody
duszê moj±



Tobie

wreszcie mogê p³akaæ
po policzkach
po brodzie
Tobie
mój Bo¿e


-wiersze O.Z. Kwiatkowskiego
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
// //
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//

¦wiêty Dobry £otr, wisz±c na krzy¿u, dokonuje dwóch wielkich rzeczy. Przyznaje siê do swoich grzechów, uznaj±c sprawiedliwo¶æ kary za nie, oraz wyznaje wiarê w Jezusa Chrystusa – pokornego Króla.

O tchnienie ³agodne, mi³e i czu³e, o S³owo, Synu Bo¿y, mo¿esz mnie dotykaæ tak mile i czule. Szczê¶liwa dusza, której dotykasz tak mile i czule, choæ jeste¶ tak straszny i potê¿ny! Oka¿ to ¶wiatu; lecz nie, nie mów tego ¶wiatu, bo on nie zna i nie odczuje Twego podmuchu delikatnego i nie mo¿e Ciê przyj±æ ani widzieæ. Ci tylko, Bo¿e mój i ¿ycie moje, ujrz± i odczuj± Twe czu³e dotkniêcie, którzy oddaliwszy siê od ¶wiata wyrobili w sobie wra¿liwo¶æ... i tak bêd± mogli odczuæ Ciê i radowaæ siê Tob±...
O dotkniêcie nieskoñczenie mi³e, tym silniejsze i potê¿niejsze, im bardziej delikatne! Si³± bowiem Twej czu³o¶ci wyniszczasz i oddalasz od duszy wszystkie inne dotkniêcia rzeczy stworzonych, a j± sobie przyw³aszczasz i dla siebie wybierasz!
(¶w. Jan od Krzy¿a: ¯ywy p³omieñ mi³o¶ci 1, 17; 2, 17-18).


//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 28 Listopad 2013, 08:45   

Przeczytalam gdzies:

Cz³owiek, który by³ z Jezusem na “ty”

We wszystkich Ewangeliach jest tylko jedno miejsce, w którym kto¶ zwraca siê do Pana jedynie po imieniu. Wszyscy rozmówcy Jezusa – uczniowie, potrzebuj±cy pomocy, Samarytanka, demony czy faryzeusze – zwracaj± siê do Niego u¿ywaj±c jakiego¶ tytu³u: Nauczycielu, Mistrzu, Rabbuni, Panie, Synu Dawida. Gdy Jezus wisi na krzy¿u, cz³owiek – z³oczyñca – który wisi obok, mówi do niego: “Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa”. Pan mu odpowiedzia³: “Zaprawdê, powiadam ci: dzi¶ ze mn± bêdziesz w raju”.
To pokazuje szczególn± blisko¶æ Pana i £otra, intymn± relacjê, jaka nawi±za³a siê miêdzy cierpi±cym i wyszydzanym przez lud i ¿o³nierzy Jezusem Chrystusem, a cierpi±cym i pogardzanym za ¿ycia bandyt±
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 28 Listopad 2013, 08:58   

MARANA THA, przyjd¼ Panie Jezu...
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 28 Listopad 2013, 15:27   

Prosze Cie o milosierdzie nad kazdym a szczegolnie nad ofiarami z³a
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 29 Listopad 2013, 08:24   

Byl i kto¶ inny "na Ty", gdy wolal "Jezusie, Synu Dawida, ulituj siê nade mn±".
_________________
R-k DMM
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 29 Listopad 2013, 09:10   

"blisko¶æ Pana i £otra"
Ostatnio szuka³am informacji dotycz±cych konwersji formatów p³atniczych i jako pierwsza u wujka googla pojawi³a siê ikona z Dobrym £otrem. Bardzo lubiê ikony.
:)

http://en.wikipedia.org/wiki/Deathbed_conversion
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group