Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania- NIEDZIELA Chrztu Pańskiego-12 STYCZNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Styczeń 2014, 20:07   Czytania- NIEDZIELA Chrztu Pańskiego-12 STYCZNIA 2014

Niedziela Chrztu Pańskiego, 12 STYCZNIA 2014

(Iz 42,1-4.6-7)
To mówi Pan: Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął; On przyniesie narodom Prawo. Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku. On niezachwianie przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy. Ja, Pan, powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów, abyś otworzył oczy niewidomym, ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w c

(Ps 29,1-4.9b-10)
REFREN: Pan ześle pokój swojemu ludowi

Oddajcie Panu, synowie Boży,
oddajcie Panu chwałę i sławcie Jego potęgę.
Oddajcie chwałę Jego imieniu,
na świętym dziedzińcu uwielbiajcie Pana.


Ponad wodami głos Pański,
Pan ponad wód bezmiarem!
Głos Pana potężny,
głos Pana pełen dostojeństwa.


Zagrzmiał Bóg majestatu:
a w świątyni jego wszyscy wołają: „Chwała”.
Pan zasiadł nad potopem,
Pan jako Król zasiada na wieki.


(Dz 10,34-38)
Gdy Piotr przybył do Cezarei, do domu Korneliusza, przemówił: Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie. Posłał swe słowo synom Izraela, zwiastując im pokój przez Jezusa Chrystusa. On to jest Panem wszystkich. Wiecie, co się działo w całej Judei, począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan. Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła, dlatego że Bóg był z Nim.

(Mk 9,6)
Otwarło się niebo i zabrzmiał głos Ojca: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie.

(Mt 3,13-17)
Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie? Jezus mu odpowiedział: Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe. Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie.
......................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 12 Styczeń 2014, 06:34   

Wszystko w zyciu czlowieka dzieje sie za sprawa Ducha Swietego. Jezus nie dazyl do wielkosci i zajmowania stanowisk. Nie dal do zrozumienia Janowi, ze przyszedl go zastapic, ale poblogoslawil jego dzialanosc. Duch Swiety, ktorego otrzymujemy podczas chrztu i w czasie modlitwy prowadzi nas przez zycie
 
 
Alina


Wysłany: 12 Styczeń 2014, 10:25   

...Bóg naprawdę nie ma względu na osoby...

Człowiek jest wielką Bożą tajemnicą. Wcale nie wiemy kim naprawdę moglibyśmy się stać, gdybyśmy pozwolili Jemu ująć się za rękę i dali Mu ukształtować własne serce.
Pan powołał każdego z nas do istnienia i każdego w tym istnieniu podtrzymuje. Zaszczepił w nas Dobro i to Dobro pragnie w każdym z nas pielęgnować. Każdy jest wybranym w którym On chce znaleźć swoje upodobanie...
Człowiek, który trzyma się mocno Pana zaczyna żyć nie swoją, ale Jego Siłą. Wtedy można przejść przez życie dobrze czyniąc, wtedy nie ma zniechęcenia i załamania, wtedy niemożliwe staje się możliwe...

Oby trwała w nas nieustannie pamięć o Jego delikatnej Obecności- tu i teraz. Obyśmy dali Mu szansę na przemianę własnych serc żyjąc modlitwą , Eucharystią, rozważaniem Jego Słowa...
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
Wysłany: 12 Styczeń 2014, 10:35   

"Kiedy Jezus wszedł do Jordanu, zadrżała woda i wstrzymała swe nurty; wyszedł z rzeki Nowy Człowiek, Który jest Światłością całego świata".

"Cały świat został uświęcony przez chrzest Chrystusa, On udziela nam odpuszczenia grzechów i oczyszcza nas wszystkich przez wodę i Ducha".

JORDAN - ODCINEK UWAŻANY DZIŚ ZA MIEJSCE CHRZTU JEZUSA
Ostatnio zmieniony przez AnnaC 12 Styczeń 2014, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 Styczeń 2014, 10:52   

Gest pokory Chrystusa jest symbolem Krzyza, a ten z kolei wiaze sie z epifania, czyli objawieniem sie Boga Ojca . Wynika z tego, ze Krzyz, a wiec i Eucharystia, to szczegolne miejsce objawien Bozych.

Pierwszy etap kazdej dzialalnosci misyjnej, to – „wyjscie z Galilei, nad Joradan, do Jana, zeby przyjac chrzest”, czyli chodzi o rodzaj publicznych swiecen. W tym kontekscie mozna zrozumiec lepiej np.kwestie konsekracji ludzi swieckich.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 12 Styczeń 2014, 12:15   

On przyniesie narodom Prawo. Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku.”
A tymczasem to panujace prawo wrzeszczy a czlowiek slaby coraz mniej bezpieczny.

Poprzez Chrzest az po Krzyz kulminacja pokory Chrystusa.
Wspomoz Boze moja pokore.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group