Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 9STYCZNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 8 StyczeÅ„ 2014, 21:17   Czytania - CZWARTEK - 9STYCZNIA 2014

Czwartek, 9 STYCZNIA 2014

(1 J 4, 11-18)
Umi³owani, je¶li Bóg tak nas umi³owa³, to i my winni¶my siê wzajemnie mi³owaæ. Nikt nigdy Boga nie ogl±da³. Je¿eli mi³ujemy siê wzajemnie, Bóg trwa w nas i mi³o¶æ ku Niemu jest w nas doskona³a. Poznajemy, ¿e my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzieli³ nam ze swego Ducha. My tak¿e widzieli¶my i ¶wiadczymy, ¿e Ojciec zes³a³ Syna jako Zbawiciela ¶wiata. Je¶li kto wyznaje, ¿e Jezus jest Synem Bo¿ym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu. My¶my poznali i uwierzyli mi³o¶ci, jak± Bóg ma ku nam. Bóg jest mi³o¶ci±: kto trwa w mi³o¶ci, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim. Przez to mi³o¶æ osi±ga w nas kres doskona³o¶ci, poniewa¿ tak, jak On jest w niebie, i my jeste¶my na tym ¶wiecie. W mi³o¶ci nie ma lêku, lecz doskona³a mi³o¶æ usuwa lêk, poniewa¿ lêk kojarzy siê z kar±. Ten za¶, kto siê lêka, nie wydoskonali³ siê w mi³o¶ci.

(Ps 72,1REFREN: Uwielbi± Pana wszystkie ludy ziemi.

Bo¿e, przeka¿ Twój s±d Królowi,
a Twoj± sprawiedliwo¶æ synowi królewskiemu.
Aby Twoim ludem rz±dzi³ sprawiedliwie
i ubogimi wed³ug prawa.

Królowi Tarszisz i wysp przynios± dary,
królowie Szeby i Saby z³o¿± daninê.
I oddadz± Mu pok³on wszyscy królowie,
wszystkie narody bêd± Mu s³u¿y³y.

Wyzwoli bowiem biedaka, który Go wzywa,
i ubogiego, co nie ma opieki.
Zmi³uje siê nad biednym i ubogim
nêdzarza ocali od ¶mierci.

(por. 1 Tm 3,16)
Chrystus zosta³ og³oszony narodom, znalaz³ wiarê w ¶wiecie, Jemu chwa³a na wieki.

(Mk 6,45-52)
Kiedy Jezus nasyci³ piêæ tysiêcy mê¿czyzn, zaraz przynagli³ swych uczniów, ¿eby wsiedli do ³odzi i wyprzedzali Go na drugi brzeg, do Betsaidy, zanim odprawi t³um. Gdy rozsta³ siê z nimi, odszed³ na górê, aby siê modliæ. Wieczór zapad³, ³ód¼ by³a na ¶rodku jeziora, a On sam jeden na l±dzie. Widz±c, jak siê trudzili przy wios³owaniu, bo wiatr by³ im przeciwny, oko³o czwartej stra¿y nocnej przyszed³ do nich, krocz±c po jeziorze, i chcia³ ich min±æ. Oni za¶, gdy Go ujrzeli krocz±cego po jeziorze, my¶leli, ¿e to zjawa, i zaczêli krzyczeæ. Widzieli Go bowiem wszyscy i zatrwo¿yli siê. Lecz On zaraz przemówi³ do nich: „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie siê”. I wszed³ do nich do ³odzi, a wiatr siê uciszy³. Oni tym bardziej byli zdumieni w duszy, ¿e nie zrozumieli sprawy z chlebami, gdy¿ umys³ ich by³ otêpia³y.
...................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2014, 08:50   

"Ten za¶, kto siê lêka, nie wydoskonali³ siê w mi³o¶ci."
_________________
Z Bogiem!
 
 
Alina


WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2014, 09:04   

Wyobra¿am sobie scenê na jeziorze i dla mnie jest to scena o tym co dzieje siê w ludzkim sercu i o tym jaki jest Pan. Jezus widz±c, ¿e siê trudzili idzie do ³odzi, ale przechodz±c blisko- chce ich min±æ. Dlaczego? To nie jest jedyny fragment Ewangelii w którym Jezus chce przej¶æ obok, w którym nie zapraszany- okazuje jakoby mia³ i¶æ dalej. Uczniowie byli skupieni na sobie, walczyli z ¿ywio³em, ich serca by³y otêpia³e i dalekie od Pana. Dopiero ich strach sprawia, ¿e Pan zwraca siê do nich: nie bójcie siê!
Bo¿a Mi³o¶æ jest nieskoñczenie delikatna. Pan niezapraszany, nieoczekiwany zbli¿a siê, ale przechodzi obok. Widzi nasz trud, nasz± niemoc, nasze cierpienie, ale czeka na najdrobniejszy gest skierowany ku Sobie, aby móg³ przyj¶æ...
Ile razy nasze otêpia³e, pozamykane serca sprawi³y, ¿e przeszed³e¶ obok nas Panie...

W doskona³ej moim zdaniem ksi±¿ce Bernanosa "Pamiêtnik wiejskiego proboszcza" bohater stwierdza w pewnym momencie, ¿e nie mo¿na kochaæ poza Bogiem. Bóg jest Mi³o¶ci± i ten kto kocha nosi w sobie Jego Ducha. Miar± mi³o¶ci jest ofiara. Jezus poniós³ niewyobra¿aln± ofiarê na krzy¿u, bo niewyobra¿alna jest Bo¿a Mi³o¶æ.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2014, 09:45   

....W mi³o¶ci nie ma lêku, lecz doskona³a mi³o¶æ usuwa lêk, poniewa¿ lêk kojarzy siê z kar±. Ten za¶, kto siê lêka, nie wydoskonali³ siê w mi³o¶ci.
....................
...Gdy rozsta³ siê z nimi, odszed³ na górê, aby siê modliæ. Wieczór zapad³, ³ód¼ by³a na ¶rodku jeziora, a On sam jeden na l±dzie. Widz±c, jak siê trudzili przy wios³owaniu, bo wiatr by³ im przeciwny...
....Oni za¶, gdy Go ujrzeli krocz±cego po jeziorze, my¶leli, ¿e to zjawa, i zaczêli krzyczeæ. Widzieli Go bowiem wszyscy i zatrwo¿yli siê. Lecz On zaraz przemówi³ do nich: „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie siê”. I wszed³ do nich do ³odzi, a wiatr siê uciszy³. Oni tym bardziej byli zdumieni w duszy, ¿e nie zrozumieli sprawy z chlebami, gdy¿ umys³ ich by³ otêpia³y.

...................
Dzis rowniez "delektujê sie" duchowo kazdym zdaniem Ewangelii i fragentem listu sw.Jana...
Czy o kazdym rodzaju lêku tu mowa? Zdarzylo mi sie przezywac straszne lêki, straszniejsze od najwiekszego bólu fizycznego...Krzyczalam a Chrystus przychodzil ze slowami:„Odwagi, Ja jestem, nie bójcie siê” i przeciwny wiatr sie uciszal...
BÓG JEST! "Bóg jest mi³o¶ci±: kto trwa w mi³o¶ci, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim."
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2014, 09:52   

Apostolowie widzieli cud rozmnozenia pozywienia, uczestniczyli w nim, ale go nie rozumieli („nie zrozumieli sprawy z chlebami”) i dlatego Pan Jezus „byl sam jeden na ladzie”, a oni „w lodzi na srodku jeziora”. Nie rozumieli jeszcze , ze istota Eucharystii jest komunia z Bogiem, a nie sytosc brzucha. Nie wierzyli, ze ta komunia zawiera tajemnice PASCHY, a wiec przejscia przez wody smierci na "drugi brzeg" Zycia, przejscia przez krzyzowa smierc do chwaly Zmartwychwstania. Istotnie , po ukrzyzowaniu Chrystusa apostolowie byli umarli ze strachu , w domu zamknietym na cztery spusty, a wiesci o Zmartwychwstalym budzily w nich lek jak tutaj widzac Go kroczacego po wodzie. „Odwagi, Ja jestem, nie bojcie sie”stanowi odpowiednik Jego „pokoj wam” ktorym powital Jezus zmartwychwstaly uczniow, dajac im swego Ducha, aby mogli dotrzec na „drugi brzeg” dojrzalej wiary, ktora rozumie „sprawe z chlebami”, a ich umysl pojmuje wreszcie Tajemnice Chrystusa„przestaje byc otepialy”.
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2014, 10:22   

..."GDY GO UJRZELI KROCZACEGO PO JEZIORZE, MYSLELI, ¯E TO ZJAWA I ZACZÊLI KRZYCZEC"...
Jak czêsto ja nie rozpoznajê Jezusa, Który Jest w moim ¿yciu i robi w nim rzeczy niemo¿liwe [w moim pojêciu], tak jak chodzenie po wodzie?
Jak czêsto ja - wy³±cznie dzieki Jego ³asce, w zjednoczeniu z Nim -"chodzê po wodzie", ale kiedy przestajê Mu ufaæ i zaczynam siê baæ, tonê?
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2014, 11:33   

Jak mozna byc pewnym, ze sie idzie w dobrym kierunku, ze sie zmierza w kierunku drugiego brzegu, ze umysl przestaje byc otepialy i sie otwiera na tajemnice Boza? Zbytnia pewnosc moze prowadzic do pychy.
 
 
Alina


WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2014, 11:52   

Dla mnie jedyn± miar± jest mi³o¶æ. Mi³o¶æ Boga i ludzi, cierpliwo¶æ, ³agodno¶æ, dobroæ, sk³onno¶æ do s³u¿enia innym, pokora...zaprzestanie walki o siebie, o swoje racje.
gdy cz³owiek zaczyna i¶æ tak± drog± zaczyna widzieæ ¦wiat³o. Na ogó³ nie ma go zbyt wiele, starcza na tyle, aby mieæ pewno¶æ kolejnego kroku, ale to wystarcza. Miar± wszystkiego jest rodz±cy siê Nowy Cz³owiek , który inaczej reaguje, ma w sobie pokój, lepiej umie kochaæ.

Oczywi¶cie mo¿na powiedzieæ, ¿e to górnolotne abstrakcje, ale tak nie jest. To po prostu fascynuj±ca chrze¶cijañska codzienno¶æ.
Ostatnio zmieniony przez Alina 9 StyczeÅ„ 2014, 18:05, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2014, 15:43   

Dobrze jest sie jedank wystrzegac samozadowolenia i dobrze jest stawiiac sobie pytania y
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 9 StyczeÅ„ 2014, 17:34   

,,Zapomnij,ze jestes gdy mowisz, ze kochasz,,ks.J.TWARDOWSKI
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 10 StyczeÅ„ 2014, 16:57   

Prowad¼ nas Mi³o¶ci± ku MI£O¦CI, MARYJO - Matko Ukochana...

Nazaretañska Maryjo

naucz mnie tak pracowaæ aby praca moja
by³a spe³nianiem zadania i misj±
naucz mnie nieustannie dziêkowaæ za Bo¿± mi³o¶æ
abym nie by³ ani zgorzknia³ym starcem
ani zadufanym w sobie m³odym lekkoduchem
naucz mnie wszystko wykonywaæ
we w³a¶ciwym czasie i we w³a¶ciwy sposób
aby ¿ycie moje by³o harmoni± moich pragnieñ
i Bo¿ego chcenia
niech moj± modlitw± – tak jak Twoj± w Nazarecie
bêdzie zwyk³a codzienno¶æ
naucz mnie mi³owaæ ni±
Boga i cz³owieka


Wiersz O.Zygmunta Kwiatkowskiego
 
 
BJW


Miejscowosc: Nadarzyn k. Warszawy
WysÅ‚any: 12 StyczeÅ„ 2014, 21:33   

"naucz nas Panie modliæ siê....."
znalaz³am na youtube kazanie o. Zygmunta zamieszczone przez Dorotê Ha³asê, polecam
http://www.youtube.com/wa...buIsZv-f7cfqfHA
.....niech moj± modlitw± – tak jak Twoj± w Nazarecie
bêdzie zwyk³a codzienno¶æ
naucz mnie mi³owaæ ni±
Boga i cz³owieka " o. Z. Kwiatkowski
dziêki ZoRo
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 13 StyczeÅ„ 2014, 05:31   

Bog zaplac
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group