Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - NIEDZIELA - 19STYCZNIA 2014
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 00:08   Czytania - NIEDZIELA - 19STYCZNIA 2014

II Niedziela zwyk³a, 19 STYCZNIA 2014

(Iz 49,3.5-6)
Pan rzek³ do mnie: Ty¶ S³ug± moim, Izraelu, w tobie siê rozs³awiê. Ws³awi³em siê w oczach Pana, Bóg mój sta³ siê moj± si³±. A teraz przemówi³ Pan, który mnie ukszta³towa³ od urodzenia na swego S³ugê, bym nawróci³ do Niego Jakuba i zgromadzi³ Mu Izraela. A mówi³: To zbyt ma³o, i¿ jeste¶ Mi S³ug± dla pod¼wigniêcia pokoleñ Jakuba i sprowadzenia ocala³ych z Izraela! Ustanowiê ciê ¶wiat³o¶ci± dla pogan, aby moje zbawienie dotar³o a¿ do krañców ziemi.

(Ps 40,2.4ab.7-10)
REFREN: Przychodzê Bo¿e, pe³niæ Twoj± wolê

Z nadziej± czeka³em na Pana,
a On siê pochyli³ nade mn±
i wys³ucha³ mego wo³ania.
W³o¿y³ mi w usta pie¶ñew dla naszego Boga.

Nie chcia³e¶ ofiary krwawej ani z p³odów ziemi,
ale otworzy³e¶ mi uszy.
Nie ¿±da³e¶ ca³opalenia i ofiary za grzechy.
Wtedy powiedzia³em: „Oto przychodzê.

W zwoju ksiêgi jest o mnie napisane:
Rado¶ci± jest dla mnie pe³niæ Twoj± wolê, mój Bo¿e,
a Twoje prawo mieszka w moim sercu”.
G³osi³em Tw± sprawiedliwo¶æ w wielkim zgromadzeniu
i nie pow¶ci±ga³em warg moich, o czym Ty wiesz, Panie.

(1 Kor 1,1-3)
Pawe³, z woli Bo¿ej powo³any na aposto³a Jezusa Chrystusa, i Sostenes, brat, do Ko¶cio³a Bo¿ego w Koryncie, do tych, którzy zostali u¶wiêceni w Jezusie Chrystusie i powo³ani do ¶wiêto¶ci wespó³ ze wszystkimi, którzy na ka¿dym miejscu wzywaj± imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego Pana. £aska wam i pokój od Boga Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa!

(J 1,14.12b)
S³owo sta³o siê cia³em i zamieszka³o miêdzy nami. Wszystkim, którzy Je przyjêli, da³o moc, aby siê stali dzieæmi Bo¿ymi.

(J 1,29-34)
Jan zobaczy³ Jezusa, nadchodz±cego ku niemu, i rzek³: Oto Baranek Bo¿y, który g³adzi grzech ¶wiata. To jest Ten, o którym powiedzia³em: Po mnie przyjdzie M±¿, który mnie przewy¿szy³ godno¶ci±, gdy¿ by³ wcze¶niej ode mnie. Ja Go przedtem nie zna³em, ale przyszed³em chrzciæ wod± w tym celu, aby On siê objawi³ Izraelowi. Jan da³ takie ¶wiadectwo: Ujrza³em Ducha, który jak go³êbica zstêpowa³ z nieba i spocz±³ na Nim. Ja Go przedtem nie zna³em, ale Ten, który mnie pos³a³, abym chrzci³ wod±, powiedzia³ do mnie: Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstêpuj±cego i spoczywaj±cego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem ¦wiêtym. Ja to ujrza³em i dajê ¶wiadectwo, ¿e On jest Synem Bo¿ym.
.................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 07:24   

Ksiadz mowil dzis na kazaniu w japonskim kosciele, do ktorego poszlam o potrzebie poszukiwania prawdy. Poszukiwanie prawdy nie jest latwe, bo wymaga otwarcia sie na fakty nieprzyjemne, ciezkie do zrozumienia.
Poszukiwanie prawdy to podjece wysilku do poznania przede wszystkim siebie. Choc trudne i nieprzyjemne jest nieodlaczna czescia zycia czlowieka. Do poznania prawdy prowadzi nas Duch Swiety, ktory jest laska pozostawiona przez samego Jezusa Chrystusa. To On daje mi sile i moc do znoszenia i pokonywania trudnosci. To On mnie chroni. Jan uwierzyl i Jan glosil prawde o Jezusie i Jego nauce milosci. Zostal za to uwieziony
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 08:25   

Jezus jest Synem Bozym, to znaczy Synem SWIETEGO BOGA, ktory jedynie jest zrodlem i szczytem swietosci i jedynym sposobem na jej osiagniecie. Prawdziwa swietosc to synowska jednosc z Ojcem Niebieskim – to Pelnia Zycia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 08:26   

Jestesmy „U¶wiêceni w Jezusie Chrystusie i powo³ani do ¶wiêto¶ci”. Swietosc nie jest dyplomem ktory po otrzymaniu mozna powiesic na scianie, zeby sie nim delektowac i na innych wywierac dobre wrazenie. Swietosc jest zadaniem uczestniczenia w misji zbawczej Jezusa Chrystusa. Swietosc , aby sie w nas rozwinela potrzebuje Bozego pokoju i laski („Laska wam i pokoj od Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa”).


Powolanie Boze jest zawsze powolaniem do swietosci i posiada ono trzy wymiary : osobisty, wspolnotowy i uniwersalny.
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 09:03   

Czym jest wiara, czym jest chrzest? To znaczy, do czego nas zobowi±zuj±? To pytania proste, zasadnicze, podstawowe, zdawa³oby siê, ¿e wy¶wiechtane i zbêdne.
Znamienne jednak, ¿e w ostatnich dziesiêcioleciach powstaæ musia³ w Ko¶ciele nurt Nowej Ewangelizacji skierowanej do osób doros³ych - ochrzczonych i wyedukowanych na lekcjach religii w szkole. Celem jego, jak wiadomo, jest ponowna katechizacja doros³ych, która ma owocowaæ wiêksz± czy faktyczn± dojrza³o¶ci± i odpowiedzialno¶ci± chrze¶cijañsk± tych wiernych, co ma sie przejawiaæ w dawaniu faktycznego ¶wiadectwa w³asnym ¿yciem blisko Ewangelii w czynach, a nie w mowie, a dopiero potem odnowieniem chrztu.
Czyli znów istniej± formacje na wzór pierwszych wspólnot chrze¶cijañskich – katechumen jest chrzczony dopiero gdy swoim ¿yciem udowodni swoj± dojrza³o¶æ chrze¶cijañsk±, aby chrzest móg³ byæ ¶wiadomym wyborem ¿ycia Ewangeli±.
Chyba takie trendy przejawiaj± siê teraz w Ko¶ciele, O. Zygmuncie?
 
 
Alina


WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 11:31   

Poruszaj± mnie w dzisiejszej Ewangelii g³ównie dwie rzeczy. Najpierw ¶wiadectwo Jana o Jezusie :
Po mnie przyjdzie M±¿, który mnie przewy¿szy³ godno¶ci±, gdy¿ by³ wcze¶niej ode mnie

Jan widzia³ Jezusa jako Tego w którym wszystko powsta³o i wszystko zosta³o stworzone i zobaczy³ Go jednocze¶nie jako Bo¿ego Baranka z³o¿onego z niepojêtej wci±¿ dla mnie Bo¿ej Mi³o¶ci dla naprawy /odkupienia/stworzonego ¶wiata.
My¶lê wiêc te¿ dzisiaj o Jezusie jako o Bo¿ym Baranku, który zg³adzi³ grzech ¶wiata.

My¶lê o tym , ¿e my naprawdê nie musimy grzeszyæ. Przyzwyczaili¶my siê my¶leæ o sobie jako o grzesznikach wci±¿ upadaj±cych i jest to prawdziwe i dobre. Buduje zreszt± nasz± pokorê. My¶lê jednak, ¿e trochê za bardzo siê usprawiedliwiamy. Zostali¶my ochrzczeni Duchem ¦wiêtym , zanurzyli¶my siê w Jego ¶mieræ i zmartwychwstanie, gdy trwamy z po³±czeniu z Nim, jest w nas Ten, Który zniszczy³ grzech. Nie zwyciê¿ymy grzechu si³± swojej woli, ale gdyby jeszcze wiêkszy wysi³ek , pasjê i determinacjê w³o¿yæ w pragnienie bycia z Nim...
On naprawdê mo¿e wszystko...
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 12:24   

Wszyscy swieci grzeszyli i chodzili bardzo regularnie do spowiedzi
 
 
Alina


WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 17:02   

No jasne. Jan Pawe³ II spowiada³ siê nawet co tydzieñ. Grzechy grzechom jednak nierówne, ani grzesznik nierówny grzesznikowi. Osobi¶cie my¶lê , ¿e wiele mo¿na jednak w sobie w tej kwestii poprawiæ pamiêtaj±c o tym, ¿e w Nim jest Moc, ¿e On nas wyzwala z samych siebie, niszczy w nas z³o i naprawdê chce prowadziæ nas dalej ni¿ mogliby¶my kiedykolwiek pomy¶leæ.
 
 
BHeilala

Miejscowosc: Helsinki
WysÅ‚any: 19 StyczeÅ„ 2014, 21:51   dzien sw Henryka

Dzis sw Henryka patrona Finlandii.W kosciele sw Marii odbyla sie jak zwykle raz w miesiacu o 16 Msza sw w jez polskim.A wczesniej dyzur.Nie pamietam zeby kiedykolwiek byl tak
spokony.Kolega byl wlasnie zajety a tu 3 pacjentow iwszyscy trzej z roznych przyczyn od razu
na dyzur do szpitala.Im dluzej pracuja odpowiedzialnosc coraz bardziej ciazy,
Jeden z nich 34letni mezczyzna chory na cukrzyce od 5dni z wysoka goraczka
na szczescie przyjechal z Ojcem ktory poszedl z nim nawet do laboratoium.
Bylam pewna ze ma sepse, wygladal bardzo zle zrpbilam jedno podstawowe badanie ni i brako skali.Nskierowni napisalam zeby wlaczyli kroplowke z antybiotykie.Nie moglam tego zrobic bo najpierw trzeba pbrac posiew krwi
Polecam dzis wieczorem w molitwach moich chorych.Dobrze ze moge o tym mowic
w domu z Ilkka.Po mszy jeszcze koncert kosciele parafialnym meza na naszej wyspi.
Orkiestra zlozona w wiekszosci z ksiezy luteranskich z Helsineh i okolc.Jedna pani pastor
wszyscy w koloratkach i eleganckich garniturac(biale marnarki) 11 osob.
4mlode solistki.Program negro spiritual-Pozdrawiam U nas napolnocy mrozy do 40stopni W Helsinkach mozna wytrzymac Ale kochani nareszcie okolo 8 rano zaczyna switac, nareszcie troche slonca Pozdrawiam Benadeta.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 20 StyczeÅ„ 2014, 11:44   

Jezus Chrystus jest "Barankiem Bozym, ktory gladzi GRZECH SWIATA" ale jednoczesnie i mowi o tym uroczyscie Jan Chrzciciel jako swiadectwo jego wiary i spelnienie misji do ktorej zostal powolany, jest On Synem Bozym. Jezusem Ukrzyzowanym za nasze grzechy i Zmartwychwstalym abysmy mieli Pelnie Zycia. Ukrzyzowany za nasze grzechy ktore zawieraja sie w "grzechy swiata", o ktorym wspominamy w kazdej Mszy sw. tuz przed Komunia sw. Grzech swiata, to grzech odrzucenia Chrystusa, grzech ulozenia sobie zycia inaczej jak w komunii z Nim, a wiec inaczej anizeli wg. ewangelicznej milosci. Jest to przekraczajace w sposob oczywisty nasze ludzkie mozliwosci, dlatego ochrzcil nas i chrzci Duchem Swietym.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group