Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania-WTOREK-28.01-Wsp.św.Tomasza z Akw.prezb.i dr-a Koś
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 27 Styczeń 2014, 21:21   Czytania-WTOREK-28.01-Wsp.św.Tomasza z Akw.prezb.i dr-a Koś

Wtorek, 28 STYCZNIA 2014

Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła


(2 Sm 6,12b-15.17-19)
Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w ofierze wołu i tuczne cielę. Dawid wtedy tańczył z całym zapałem w obecności Pana, a ubrany był w lniany efod. Dawid wraz z całym domem izraelskim prowadził Arkę Pańską, wśród radosnych okrzyków i grania na rogach. Przyniesioną więc Arkę Pańską ustawiono na przeznaczonym na to miejscu w środku Namiotu, który rozpiął dla niej Dawid, po czym Dawid złożył przed Panem całopalenia i ofiary biesiadne. Kiedy Dawid skończył składanie całopaleń i ofiar biesiadnych, pobłogosławił lud w imieniu Pana Zastępów. Dokonał potem podziału między cały naród, między cały tłum Izraela, między mężczyzn i kobietpo jednym bochenku chleba, po kawałku mięsa i placku z rodzynkami. Potem wszyscy ludzie udali się do swych domów.

(Ps 24,7-10)
REFREN: Pan Bóg Zastępów, On jest Królem chwały

Bramy, podnieście swe szczyty,
unieście się odwieczne podwoje,
aby mógł wkroczyć Król chwały
„Któż jest tym Królem chwały?”
„Pan, dzielny i potężny,
Pan, potężny w boju”.

Bramy, podnieście swe szczyty,
unieście się odwieczne podwoje,
aby mógł wkroczyć Król chwały
„Któż jest tym Królem chwały?”
„Pan Zastępów: On jest Królem chwały”.

(Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

(Mk 3,31-35)
Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i /którzy/ są braćmi? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.
...................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 01:37   

"Krol Dawid jest figura prawdziwego, wiecznego Krola, ktorym jest Jezus Chrystus" napisal wczoraj w Naszym Domu Japonskim O. Zygmunt.

Z kolei w tekscie dotyczacym "Tresci Pisma Swietego" na portalu wiara.pl czytamy, ze "Nowy Testament przedstawia pełnię czasu i przyjście Syna Bożego, ostatniego Adama, pośrednika nowego i ostatecznego przymierza, który swoim słowem i śmiercią dopełnił dzieła zbawienia oraz utworzył nowy Lud Boży."

Jak bardzo widoczna jest ta ewolucja od Adama poprzez Dawida w Tego, ktory dopelnia dziela Zbawienia na przykladzie dzisiejszego czytania. Dawid dokonal wymaganego przez stare prawo zlozenia całopalenia i ofiar biesiadnych, potem pobłogosławił lud w imieniu Pana Zastępów i dokonał podziału między cały naród, między cały tłum Izraela, między mężczyzn i kobiety: dla każdego po jednym bochenku chleba, po kawałku mięsa i placku z rodzynkami. Potem wszyscy ludzie udali się do swych domów.

Jako krol wybrany z woli Narodu i Boga Dawid przekazal ludowi Ducha Swietego. a lud zaniosl Go do domow. Izrael jest symbolem calego swiata, a jego mieszkancy ludem Bozym.
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 01:53   

Dzisiejsza Ewangelia mowi wedlug mnie o potrzebie otwarcia na drugiego czlowieka, ale nie takiej o ktorej sie tylko pieknie mowi, ale takiej ktora sie realizuje. Nie jest niczym wielkim zamknac sie w grupie modlacych sie ludzi i sie w niej modlic. Sztuka jest wyjsc do drugiego czlowieka i traktowac go przynajmniej zyczliwie.

Moja mama nauczyla nas swoje dzieci, ze rodzina nie jest tylko rodzina biologoczna, choc mama zabiegala o utrzymywanie kontaktow rowniez z rodzina biologiczna i to nawet ta sklocona. Moja mama mowila swoje zdanie, ale nie kolcila sie z nikim. Nie byla zacietrzewiona.

Rodzina sa wszyscye ludzie, ktorych mamy laske w zyciu spotkac i ktorzy sa nam zyczliwi, bo nie ma sie co narzucac ludziom, ktorzy zyczliwi nie sa, ale nie warto ich nienawidziec. W ogole nie warto sie zacietrzwiac i kogos nienawidziec. Tym bardziej tego okazywac.

Moj dom rodzinny byl zawsze domem otwartym, pelnym ludzi. Tak samo jest z moim domem i z domami mojego rodzenstwa. W domu japonskim organzuje spotkania co njamniej raz w tygodniu. Zapraszam ludzi roznych narodowosci. Wierzacych i niewierzacych,nawet przeciwnikow Kosciola ludzi mowiacych roznymi jezykami. Dzieci juz sie do tego przyzwyczaily i pytaja mnie: "mamo czy dzis ktos do nas przychodzi?"

Jestem bardzo wdzieczna mojej mamie, ze nauczyla mnie biblijnej otwartosci na drugiego czlowieka. Chcialabym ja jak najlepiej wypelnic.
 
 
AnnaC


Miejscowosc: Warszawa, Jerozolima
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 05:28   

Piękna Ewangelia, wybieram z niej cud uzdrowienia KOBIETY CHOREJ NA KRWOTOK.
Znamienne, ze ta kobieta mimo upływu lat w chorobie, nie rezygnuje z walki o siebie, by wyjść z choroby "nieczystości", a wiec braku prawdziwych relacji z innymi. W porywie desperacji , zdecydowanie wchodzi na drogę pełnej komunikacji z Jezusem. Nie chce dalej być "żywym trupem", a wiec człowiekiem, który nie wychodzi naprzeciw innym, a tym samym naprzeciw Jezusowi.

I doznaje uzdrowienia przez dotyk, kontakt, relacje, Jego Moc ja uzdrowila , bo wierzyła, ze cala nadzieja tylko w Nim i w bezposredniej relacji z Nim.
Ta kobieta to, oczywiście w Pismie Sw figura każdego z nas, ludzi, dobrze , ze powyżej Dorota bardziej ja zindywidualizowala i to w sposób optymistyczny.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 08:08   

Wola Boza jest abysmy byli z Chrystusem na sposob uczniow, ktorzy sluchaja Jego slowa. W ten sposob rodzi sie wiez duchowa, ktora jest glebsza i mocniejsza od wiezi fiyzycznej. Maryja , ktora jest „blogoslawiona bo uwierzyla” i w ktorej „Slowo stalo sie cialem” jest najglebiej zwiazana z Chrystusem nie tylko w wymiarze fizycznym, jako Jego rzeczywista matka, ale rowniez w wymiarze duchowym, jako „pelna laski”, „blogoslawiona miedzy wszystkimi niewiastami”, „najswietsza”.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 08:14   

Pierwsze czytanie przypomina do pewnego stopnia opis naszych procesji, np. Tej najbardziej popularnej, procesji Bozego Ciala. Cale nasze zycie powinno byc w jakis sposob nieustannie trwajaca procesja, z doczesnosci do wiecznosci, az do spelnienia sie Bozego blogoslawienstwa w nas, az do osiagniecia Pelni Zycia.

Bramy, podnieście swe szczyty,
unieście się odwieczne podwoje,
aby mógł wkroczyć Król chwały
„Któż jest tym Królem chwały?”
„Pan, dzielny i potężny,
Pan, potężny w boju”.
(z psalmu 24)

Niech sie otworzy brama naszej duszy, niech przyjdzie i niech w nas zamieszka na zawsze „Krol chwaly”
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 12:20   

Bardzo pieknie to Ojcec ujal. Nasze zyce jest procesja, wlasnie taka jak ta Dawidowa. Dawid mial w sobie duzo radosci. Zacheca nas do niej Papiez Franciszek
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 23:25   

Pomagaj nam Boze w pelnieniu woli Twojej,ktora jest baldachimem w naszej ziemskiej wedrowce...procesji do oltarza NIEBA, ktorym TY JESTES SAM.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 09:34   

" Jedno przeciwstawne poznaje się przez drugie, jak ciemności przez światło."
/Tomasz z Akwinu "Traktat o człowieku. Summa teologiczna."/
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group